Темтусин-С. «Родные» лекарства от простуды

27.03.2015

Велика кількість комбінованих препаратів для симптоматичного лікування грипу та інших ГРВІ лише ускладнюють вибір лікаря і хворого, оскільки ці ліки тільки дублюють один одного за складом та відрізняються лише «індійською» назвою.

Серед цієї маси лікарських засобів можна виділитися, якщо запропонувати препарат з оригінальним складом. Нещодавно на фармацевтичному ринку України з’явився Темтусин-С виробництва АТ «Галичфарм».

Вдале поєднання компонентів

Якщо вдало поєднати декілька добре відомих компонентів, можна отримати чудовий результат. Це правило діє в кулінарії, моді і… фармації. Щоправда, підібрати необхідні інгредієнти здатні лише суперпрофесіонали. Таким вдалим поєднанням добре відомих компонентів і є Темтусин-С — вітчизняний комбінований препарат, який випускають у вигляді пакетиків з легко розчинними гранулами. До складу Темтусину-С входять: мукалтин (0,075 г), парацетамол (0,25 г) і вітамін С (0,1 г) — безпечні й одночасно ефективні складові.

Про кожного окремо

Мукалтин має секретолітичні, протикашльові та протизапальні властивості. Його доповнює парацетамол своїми жарознижуючими, анальгезуючими і, меньшою мірою, протизапальними характеристиками. Третій компонент Темтусину-С — аскорбінова кислота — сильний антиоксидант. Вона стимулює захисні сили організму, зміцнює неспецифічний імунітет, а також перешкоджає можливим гепатотоксичним і цитогенетичним ефектам парацетамолу, знижує його кумулятивні властивості.

Коли настає черга Темтусину-С

Темтусин-С показаний при застудних, інфекційних і вірусних захворюваннях дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем, лихоманкою, головним болем, болем у м’язах та суглобах. Ви не помилитесь, якщо порадите його хворим із діагнозами: ГРВІ, ангіна, трахеїт, бронхіт та пневмонія. На відміну від більшості антизастудних препаратів, Темтусин-С не містить лікарських засобів, які зменшують нежить, — деконгестантів та гістаміноблокаторів. Деякі препарати цих груп спричинюють млявість та інші побічні явища, порушують координацію рухів. Темтусин-С не має цих обмежень, а отже може застосовуватися в дітей віком від 3 місяців, його можна рекомендувати особам, робота яких вимагає високої концентрації уваги. Крім того, Темтусин-С не містить синтетичних коригентів смаку, барвників та ароматизаторів. До складу препарату входять лише натуральні підсолоджувачі: екстракт солодки (гліцирам) та цукор, що дозволяє призначати його хворим на алергію.

Від малого до великого

Темтусин-С можна використовувати для лікування дорослих та дітей віком від 3 місяців. Препарат зручний у застосуванні — щоб зменшити дозу пацієнту не потрібно ділити таблетку. Достатньо перед вживанням розчинити вміст пакетика в 50 мл теплої кип’яченої води. І випити стільки напою, скільки необхідно. А скільки ж треба?

Дітям від трьох місяців призначають дозу з розрахунку 0,025 г препарату на 1 кг маси тіла. Розчиняючи 1 пакетик препарату в 50 мл води (згідно з інструкцією), необхідну дозу суспензії розраховують таким чином:
m — маса дитини;
0,025 г — доза препарату на 1 кг маси тіла дитини;
50 мл — об’єм, в якому розчиняють препарат;
0,6 — вміст 1 пакетика (у грамах).

Спрощена формула: V=2,08 m

Дозується суспензія ложками (чайна — 5 мл, десертна — 10 мл, столова — 15 мл). Для більш точного дозування у дітей з масою тіла менше ніж 10 кг можна використовувати шприц (20 мл) як дозуючий засіб.

Разова доза для дітей віком 4-8 років становить 1/2 — 1 пакетик. Один пакетик рекомендується давати дитині з масою тіла більше ніж 24 кг.

Для дітей віком від 9 до 12 років — 1 пакетик, у розчин додають цукор або улюблене варення.

Разова доза для дорослих і підлітків з масою тіла більше ніж 60 кг — 2 пакетики.

Клінічні дослідження

Клінічну апробацію препарату проводили на базі Харківського медичного університету, КМАПО ім. П. Л. Шупика і МДКЛ м. Львів. Умовами включення пацієнтів у дослідження були: вік від 3 місяців до 14 років із симптомами ГРВІ, бронхіту. При вступі до стаціонару діти скаржилися на підвищення температури тіла (більше ніж 37,5°С), головний біль, зниження апетиту.

Темтусин-С застосовували в звичайній дозі протягом 5 — 7 днів. На 2 — 5-й день у хворих нормалізувалася температура тіла, на 4 — 7-й день сухий кашель став вологим, покращилося самопочуття, зменшилися хрипи, спостерігалася позитивна динаміка в аналізі крові (зниження ШОЕ). Переносимість препарату виявилася доброю — лише в однієї дитини Темтусин-С викликав блювання.

Якість + ціна = доступність

Наведеній формулі абсолютно відповідає Темтусин-С, оскільки цей ефективний та безпечний препарат можна придбати за доступною ціною. Тривалий термін зберігання також можна віднести до переваг Темтусину-С. Пакетики з гранулами можуть зберігатися в домашній аптечці протягом двох років. А коли раптово вночі в дитини несподівано підвищиться температура тіла і стане зрозуміло, що вона застудилася, батькам залишиться лише розчинити Темтусин-С у теплій воді і дати випити дитині.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

23.04.2024 Кардіологія Ревматологія Терапія та сімейна медицина Протизапальний ефект фебуксостату при безсимптомній гіперурикемії: новий аналіз дослідження PRIZE

Запалення відіграє важливу роль у розвитку багатьох хронічних захворювань, зокрема атеросклерозу. Нещодавно було встановлено, що гіперурикемія спричиняє запалення ендотеліальних клітин судин, ендотеліальну дисфункцію та, зрештою, атеросклероз. Експериментальна робота Mizuno та співавт. (2019), у якій було продемонстровано здатність фебуксостату пригнічувати запальні цитокіни, привернула увагу дослідників до протизапальних ефектів уратзнижувальних препаратів. Кількість лейкоцитів – ​надійний маркер запалення, пов’язаний із різними кардіоваскулярними захворюваннями, як-от ішемічна хвороба серця; у багатьох попередніх дослідженнях його використовували для оцінки протизапального ефекту терапевтичного втручання. Мета нового аналізу дослідження PRIZE – ​вивчити вплив фебуксостату на кількість лейкоцитів у пацієнтів із безсимптомною гіперурикемією....

23.04.2024 Інфекційні захворювання Пульмонологія та оториноларингологія Терапія та сімейна медицина Біль при риносинуситі: запитання та відповіді

Риносинусит (РС) є одним із найчастіших захворювань у первинній медичній практиці. Трьома найбільш чутливими й специфічними симптомами гострого РС є виділення з носа, закладеність носа, лицевий і головний біль. Неконтрольований гострий біль значно погіршує якість життя пацієнтів із РС: спричиняє психоемоційні розлади, знижує працездатність і соціальну активність, сприяє хронізації больового синдрому і збільшує вартість лікування. Отже, полегшення болю при РС є найпершим завданням лікаря....

23.04.2024 Пульмонологія та оториноларингологія Біль у горлі: сучасне мистецтво лікування

У всьому світі біль у горлі, зумовлений запальними захворюваннями горла (ЗЗГ), є найчастішою причиною звернень до лікарів загальної практики та оториноларингологів; із ним пов’язано ≈25% відвідувань лікаря. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, >100 соматичних захворювань із провідним інфекційно-залежним і токсико-алергічним механізмом пов’язані саме із ЗЗГ. Здебільшого причина болю в горлі – ​гостре запалення інфекційного ґенезу: ГТ, ГФ і ГРВІ....

22.04.2024 Пульмонологія та оториноларингологія Терапія та сімейна медицина Призначення антибактеріальних препаратів при гострому риносинуситі відповідно до сучасного підходу протидії розвитку антибіотикорезистентності

Антибіотикорезистентність (АБР) визнано загрозою для глобального здоров’я, яка щороку спричиняє мільйони смертей в усьому світі. Невідповідне та надмірне використання антибіотиків (АБ) зумовлює підвищення стійкості мікробних збудників і негативно впливає на ефективність цих дуже важливих лікарських засобів. Завдяки Глобальному плану дій щодо АБР Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) працює над поліпшенням нагляду за резистентністю до протимікробних препаратів і скороченням нераціонального використання АБ. ...