Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я у співпраці з Громадською платформою «Реанімаційний пакет реформ» 3 червня 2015 р. провели засідання на тему «Автономізація закладів охорони здоров’я».
У заході взяли участь народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, керівники постійних комісій обласних рад з питань охорони здоров’я, керівники регіональних управлінь охорони здоров’я та місцевих закладів охорони здоров’я, представники Національної академії медичних наук України, Національної академії державного управління при Призедентові України, Інституту стратегічних досліджень та окремих вищих медичних навчальних закладів, а також міжнародних та громадських організацій.
Як свідчить досвід усіх сучасних розвинутих країн та багатьох країн, що розвиваються, автономізація закладів охорони здоров’я є одним з найважливіших інструментів реформування системи охорони здоров’я. Її запровадження має на меті розширення прав наявних нині в Україні державних та комунальних лікарень, які функціонують у формі бюджетних установ, щодо прийняття різного роду управлінських та фінансових рішень шляхом змін юридичного статусу закладів. Автономізація лікарень, запроваджувана паралельно з такими важливими стратегіями, як усунення фрагментації фінансових ресурсів медичної галузі, встановлення прозорих, зрозумілих та обгрунтованих гарантій забезпечення населення безоплатною медичною допомогою, стратегічні закупівлі медичних послуг для потреб населення на основі контрактів, що оплачуються за рахунок державних коштів, нові, засновані на результатах діяльності, системи оплати постачальників медичних послуг тощо, здатна створити міцний фундамент для успішної реформи системи охорони здоров’я, основними цілями та результатами якої мають бути як поліпшення якості й доступності медичної допомоги, подолання нерівності у цій сфері, так і підвищення ефективності використання інвестованих у галузь охорони здоров’я суспільних ресурсів.

 

  • 0.0