Амоксицилін/клавуланат у лікуванні дітей із гнійним тонзилітом

17.02.2018

Метою дослідження було вивчити клінічні ефекти амоксициліну/клавуланату в дітей із гнійним тонзилітом. Пацієнтів (n=146) рандомізували на дві групи для лікування цефтезолом парентерально або амоксициліном/клавуланатом у вигляді диспергованих таблеток для перорального прийому. Якщо виникала необхідність, діти обох груп додатково отримували антипіретики та інші симптоматичні препарати. Антибіотикотерапія тривала 5-7 днів залежно від клінічних симптомів. Через 3 дні після завершення лікування в пацієнтів отримували зразки крові для визначення рівня С-реактивного білка та нейтрофілів.

Загальна частота клінічного одужання становила 94,52% у групі амоксициліну/клавуланату проти 78,08% у групі цефтезолу (р<0,05). Також у групі амоксициліну/клавуланату порівняно з групою цефтезолу значно покращувалися рівні С-реактивного білка та нейтрофілів (р<0,05) і швидше зменшувалися симптоми (р<0,05).

Тяжких побічних реакцій під час лікування не спостерігали.
Отже, проведене дослідження показало, що в дітей із гнійним тонзилітом амоксицилін/клавуланат є безпечним і ефективним, оскільки швидко полегшує клінічні симптоми без підвищення частоти побічних ефектів.

Chen L. E. et al. Amoxicillin and clavulanate potassium in treating children with suppurative tonsillitis. 
J Biol Regul Homeost Agents. 2017 Jul-Sep; 31 (3): 625-629.

Підготував Олександр Гладкий

Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 2 (423), січень 2018 р.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

29.03.2024 Кардіологія Нова технологія може підвищити якість діагностики та лікування клапанних захворювань серця

Приблизно 25 000 американців щороку помирають від захворювань клапанів серця, але дослідники з Rutgers Health (організація Ратґерського університету в Нью-Джерсі, США) та інших установ дійшли висновку, що нова технологія незабаром допоможе лікарям скоротити це число. Клапанна хвороба серця, стан, за якого будь-який із чотирьох клапанів серця пошкоджений, вражає 2,5 % усіх американців і 13 % американців старше 80 років. Діагностика клапанних вад серця пройшла тривалий шлях від використання звичайного стетоскопа до сучасних інструментальних технологій, які сприяють її покращенню. ...

29.03.2024 Терапія та сімейна медицина Перше в історії лікування гіперкаліємії за допомогою кристалів

Учені з Музею природознавства округу Лос-Анджелеса і фармацевтична фірма AstraZeneca опублікували революційне відкриття – перше в історії лікування гіперкаліємії на основі мінералів. У їхній роботі описано, як кристали циркону використовувалися у якості нового підходу до лікування гіперкаліємії, стану, на який страждають приблизно 350 мільйонів людей у світі. Гіперкаліємія – підвищення концентрації калію в крові вище 5,0 мг-екв/л. Значна гіперкаліємія вимагає невідкладної допомоги, оскільки призводить до порушення серцевого ритму. Цей стан часто спостерігається у осіб із патологією нирок....