Як метаболіт холестерину пов’язаний із розвитком раку молочної залози?

09.06.2021

Вчені, які працюють над розумінням клітинних процесів, що пов'язують високий рівень холестерину з рецидивом раку молочної залози та метастазами, повідомляють, що побічний продукт метаболізму холестерину змушує деякі клітини надсилати сигнали, які спонукають до розвитку раку, на інші клітини. Ці сигнали «упаковані» у зв’язані з мембраною відділи, які називаються позаклітинними везикулами.

Як повідомляють дослідники у виданні «Endocrinology», відкриття може призвести до розробки нових протиракових методів лікування.

«Позаклітинні везикули відіграють важливу роль у нормальній фізіології, але вони також вже були причетними до біології раку, – розповідає керівник дослідження професор молекулярної та інтегративної фізіології з Університету Іллінойсу Erik Nelson. – Ці частинки «перевозять» вантаж з однієї клітини в іншу. Цей процес важливий, оскільки виконує функції комунікаційної мережі. Але дуже мало відомо про те, що регулює діяльність везикул».

У попередніх дослідженнях E. Nelson та його колеги виявили, що 27-гідроксихолестерин (27-hydroxycholesterol – 27НС) – побічний продукт метаболізму холестерину, сприяє росту пухлини, зв'язуючись із рецепторами естрогену в різних тканинах. Таким чином 27НС стимулює ракові клітини, що реагують на естроген, до росту і розмноження. Дослідники також виявили, що 27HC пригнічує імунну функцію.

Щоб точніше зрозуміти, як 27HC діє на клітини, у новому дослідженні команда вчених піддала дії метаболіту кілька типів клітин, включаючи імунні клітини, відомі як поліморфноядерні нейтрофіли.

«Коли ми піддавали взаємодії 27НС із нейтрофілами, останні починали виділяти позаклітинні везикули», – пояснює професор Nelson.

Вчені виявили унікальну колекцію сигнальних молекул. А при введенні в мишачі моделі раку молочної залози везикули сприяли як зростанню пухлини, так і її метастазуванню.

«Це важливе дослідження, оскільки воно встановлює, що естроген або метаболіт холестерину можуть регулювати ці позаклітинні везикули, – акцентував провідний автор дослідження. – Розуміння того, як працює ця система, може виявитися корисним для розробки нових терапевтичних методів».

Джерело: Cholesterol metabolite induces production of cancer-promoting vesicles | EurekAlert! Science News

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Онкологія та гематологія

Тетрацикліни посилюють протипухлинний Т-клітинний імунітет і відкривають новий спосіб боротьби з раком 17.04.2024 Онкологія та гематологія Тетрацикліни посилюють протипухлинний Т-клітинний імунітет і відкривають новий спосіб боротьби з раком

Ракові клітини ростуть і поширюються, ховаючись від імунної системи організму. Імунотерапія дозволяє імунній системі знаходити та атакувати приховані ракові клітини, допомагаючи хворим на рак жити довше. Інгібітори імунних контрольних точок є найбільш поширеними засобами імунотерапії. Ці препарати розпізнають і блокують білки, які ракові клітини використовують для приховування від імунної системи. Однак патологічні клітини, які не мають цих білків, застосовують різні способи приховування. Оскільки пацієнти не реагують на інгібітори імунних контрольних точок, дослідники прагнуть розробити новий підхід до лікування таких пухлин....

17.04.2024 Онкологія та гематологія Терапія та сімейна медицина Тест, який виявляє фрагменти ДНК пухлини в сечі, може запропонувати ранній надійний скринінг раку голови та шиї

Дослідники з онкологічного центру Рогеля Мічиганського університету охорони здоров’я створили тест, який віднаходить фрагменти ДНК у сечі, вивільнені пухлинами голови та шиї. Тест потенційно може сприяти ранньому виявленню цього типу раку, який на сьогодні не має надійного методу скринінгу. Загальновідомо, що вірус папіломи людини (ВПЛ) є причиною раку шийки матки, але все частіше встановлюється, що він спричиняє рак ротової порожнини, горла та інших ділянок голови і шиї....

16.04.2024 Дерматологія Онкологія та гематологія Штучний інтелект підвищує точність діагностики раку шкіри

Нове дослідження під керівництвом Медичної школи Стенфордського університету в США виявило, що комп’ютерні алгоритми на основі штучного інтелекту можуть допомогти медичним працівникам точніше діагностувати рак шкіри. Настанови штучного інтелекту корисні навіть для дерматологів. Головна авторка роботи – Елені Лінос, докторка медичних наук, яка очолює Стенфордський центр цифрової охорони здоров’я, запущений для вирішення деяких із найактуальніших дослідницьких питань на перетині технологій і здоров’я шляхом сприяння співпраці між інженерією, інформатикою, медициною та гуманітарними науками....