Ранкова дія довгохвильового червоного світла позитивно впливає на погіршений зір

29.11.2021

Усього три хвилини впливу темно-червоного світла один раз на тиждень вранці можуть значно покращити зір, що погіршується природним чином, йдеться у новаторському новому дослідженні офтальмологів із факультету наук про мозок Університетського коледжу Лондона (Велика Британія).

Дослідження, опубліковане у «Scientific Reports», засноване на попередній роботі команди, яка показала, що щоденний трихвилинний вплив довгохвильового темно-червоного світла «вмикав» енергію, що виробляється мітохондріями у клітинах сітківки ока плодових мушок.

У цьому останньому дослідженні вчені хотіли встановити, який ефект матиме один трихвилинний вплив на зір людини, а також використовували набагато нижчі рівні енергії, ніж у попередньому дослідженні.

Вчені виявили, що у середньому в учасників спостерігалося покращення колірного контрастного зору на 17 % при дії трьох хвилин довгохвильового червоного світла з довжиною хвилі 670 нм вранці, при цьому ефект цього одноразового впливу тривав не менше одного тижня. Примітно, що коли той самий тест проводився у другій половині дня, поліпшення не спостерігалося.

Усі 20 учасників віком від 34 до 70 років за допомогою світлодіодного пристрою були піддані трихвилинному впливу темно-червоного світла з довжиною хвилі 670 нм у часовому проміжку між 8 та 9 годинами ранку. Згодом їх колірний зір було перевірено ще раз за три години після експозиції.

У середньому спостерігалося 17 %-ве поліпшення колірного зору, яке тривало один тиждень, при цьому у деяких старших учасників було відмічено поліпшення на 20 %, яке також тривало протягом тижня.

Вчені стверджують, що результати дослідження знаменують собою прорив у галузі здоров’я очей і повинні призвести до створення доступної домашньої офтальмологічної терапії, яка допомагатиме мільйонам людей із природним погіршенням зору у всьому світі.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/11/211124154118.htm

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

17.04.2024 Терапія та сімейна медицина Карипразин демонструє ефективність у лікуванні подвійного розладу

На 32-й щорічній зустрічі Європейської психіатричної асоціації (European Psychiatric Association, EPA), яка проходила 6-9 квітня в Будапешті (Угорщина), компанія Gedeon Richter представила нові результати досліджень карипразину. На постерній сесії були надані докази того, що карипразин може бути найкращим рішенням у лікуванні не лише ранньої та пізньої стадії шизофренії, а й подвійного розладу (коморбідні шизофренія та вживання психоактивних речовин). Крім того, під час конгресу компанія презентувала CANDID BOOK для опікунів хворих на шизофренію та новий трансдіагностичний інструмент для оцінки симптомів і функціональної недієздатності пацієнтів із різними психіатричними захворюваннями....

17.04.2024 Онкологія та гематологія Терапія та сімейна медицина Тест, який виявляє фрагменти ДНК пухлини в сечі, може запропонувати ранній надійний скринінг раку голови та шиї

Дослідники з онкологічного центру Рогеля Мічиганського університету охорони здоров’я створили тест, який віднаходить фрагменти ДНК у сечі, вивільнені пухлинами голови та шиї. Тест потенційно може сприяти ранньому виявленню цього типу раку, який на сьогодні не має надійного методу скринінгу. Загальновідомо, що вірус папіломи людини (ВПЛ) є причиною раку шийки матки, але все частіше встановлюється, що він спричиняє рак ротової порожнини, горла та інших ділянок голови і шиї....