Прихильність до чорної кави та чорного шоколаду має генетичне підґрунтя

04.01.2022

Якщо надаєте перевагу чорній каві, то з великою ймовірністю вам також подобається темний гіркий шоколад, принаймні, про це свідчать результати дослідження, яке визначає генетичну основу цих уподобань.

До того ж, цілком імовірно, що ви також є щасливим володарем риси, яка є запорукою міцного здоров’я. За словами дослідниці кофеїну – доцентки превентивної медицини Північно-західного університету Фейнберга (США) Мерилін Корнеліс, помірні кількості чорної кави (від 3 до 5 філіжанок на день) знижують ризик, зокрема, хвороби Паркінсона, серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та деяких типів раку.

Але ці переваги, ймовірно, будуть більш вираженими, якщо у каві не буде молока, цукру та ароматизаторів.

«Ми знаємо, що з’являться все більше доказів, які свідчать про сприятливий вплив споживання кави на здоров’я. Але йдеться саме про чорну каву без молока та цукру», – зазначає М. Корнеліс.

У попередніх дослідженнях Корнеліс та її команда виявили, що присутність у людини певного генетичного варіанта зумовлює підвищене споживання кави.

Це пов’язано із тим, що наявність відповідного гена сприяє більш швидкому засвоєнню кофеїну, тож і стимулювальні ефекти зникають швидше, а отже, людина відчуває потребу в більшій кількості кави, ніж інші.

У новому дослідженні, опублікованому в «Nature Scientific Reports», було відокремлено прихильників чорної кави від любителів вершків і цукру.

«Ми виявили, що любителі кави з генетичним варіантом, який відображає прискорений метаболізм кофеїну, вважають за краще гірку чорну каву. Ми також знайшли той самий генетичний варіант у людей, які надають перевагу простому чаю підсолодженому та гіркому темному шоколаду над молочним», – сказала М. Корнеліс.

На думку дослідників, зазначені вподобання не пов’язані зі смаком звичайної чорної кави чи чаю: люди з цим геном віддають перевагу чорній каві та чаю, оскільки вони асоціюють гіркий смак із підвищенням розумової активності та психостимуляції, які вони жадають отримати від кофеїну.

Майбутні дослідження намагатимуться встановити генетичні асоціації інших гірких продуктів, чимало з яких також пов’язані з більшою користю для здоров’я.

Джерело: https://edition.cnn.com/2021/12/29/health/black-coffee-chocolate-tea-gene-wellness/index.html

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

17.04.2024 Терапія та сімейна медицина Карипразин демонструє ефективність у лікуванні подвійного розладу

На 32-й щорічній зустрічі Європейської психіатричної асоціації (European Psychiatric Association, EPA), яка проходила 6-9 квітня в Будапешті (Угорщина), компанія Gedeon Richter представила нові результати досліджень карипразину. На постерній сесії були надані докази того, що карипразин може бути найкращим рішенням у лікуванні не лише ранньої та пізньої стадії шизофренії, а й подвійного розладу (коморбідні шизофренія та вживання психоактивних речовин). Крім того, під час конгресу компанія презентувала CANDID BOOK для опікунів хворих на шизофренію та новий трансдіагностичний інструмент для оцінки симптомів і функціональної недієздатності пацієнтів із різними психіатричними захворюваннями....

17.04.2024 Онкологія та гематологія Терапія та сімейна медицина Тест, який виявляє фрагменти ДНК пухлини в сечі, може запропонувати ранній надійний скринінг раку голови та шиї

Дослідники з онкологічного центру Рогеля Мічиганського університету охорони здоров’я створили тест, який віднаходить фрагменти ДНК у сечі, вивільнені пухлинами голови та шиї. Тест потенційно може сприяти ранньому виявленню цього типу раку, який на сьогодні не має надійного методу скринінгу. Загальновідомо, що вірус папіломи людини (ВПЛ) є причиною раку шийки матки, але все частіше встановлюється, що він спричиняє рак ротової порожнини, горла та інших ділянок голови і шиї....

16.04.2024 Терапія та сімейна медицина Наявність специфічних ліпідів у тканинах вказує на їх старіння

Учені виявили, що певний тип жиру накопичується в міру старіння тканини, і таке накопичення може бути оборотним при виконанні фізичних вправ. Дослідники з Амстердама проаналізували мишачі та людські тканини до та після тренувань, що дозволило їм зробити такий висновок. Результати опубліковані в журналі Nature Aging. «Ідея про те, що ми можемо повернути старіння назад, – це те, що довгий час вважалося науковою фантастикою, проте наші висновки справді дозволяють нам набагато краще зрозуміти процес старіння», – стверджує Рікельт Гауткопер, професор лабораторії генетичних метаболічних захворювань Медичного центру Амстердамського університету....

12.04.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 15-21 квітня

...