COVID-19 може впливати на спинномозкову рідину, викликаючи «мозковий туман»

24.01.2022

Невелике дослідження може допомогти пояснити причину «туману мозку» – тривалої психічної сплутаності у деяких осіб, які перехворіли на COVID-19.

Дослідники із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США) виявили відхилення у спинномозковій рідині у 10 з 13 осіб, які були інфіковані коронавірусом SARS-CoV-2 та мали порушення когнітивних функцій.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими у виданні «Annals of Clinical and Translational Neurology», вчені досліджували 32 дорослих пацієнта, які одужали від COVID-19, не потребували госпіталізації, при цьому 22 з них мали когнітивні симптоми.

«Учасники із «мозковим туманом» мали такі проблеми, як утруднене пригадування нещодавніх подій, імен чи слів, збереження зосередженості, утримання та швидкість обробки інформації», – зазначила Джоанна Хельмут, докторка медичних наук, авторка дослідження, членкиня Центру пам’яті та старіння Каліфорнійського університету.

Погодилися на аналіз спинномозкової рідини 17 учасників дослідження (у тому числі 13 із симптомами «мозкового туману»). У 10 осіб було виявлено відхилення у спинномозковій рідині, які часто спостерігаються у пацієнтів з іншими інфекційними захворюваннями (віруси імунодефіциту людини, гепатиту С, вірус Епштейн-Барр, коронавіруси SARS та MERS тощо). Аномалії включали підвищений рівень маркерів запалення і «наявність несподіваних антитіл, виявлених у активованій імунній системі», – йдеться у прес-релізі Каліфорнійського університету. За словами дослідників, це можуть бути антитіла, які атакують власний організм.

Обмеження у розвідці включали невеликий розмір вибірки, тож вчені наголосили на необхідності проведення додаткових досліджень.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/967059

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Як сполука, отримана з розторопші, може сприяти функціональній регенерації нервів 24.04.2024 Неврологія Як сполука, отримана з розторопші, може сприяти функціональній регенерації нервів

Дослідники з Кельнського університету в Німеччині знайшли нове застосування кніцину, речовини, що отримується з розторопші. Розторопша (Cnicus benedictus) – рослина з родини айстрових, яка в Україні росте як бур'ян – на полях, уздовж доріг, у сухих місцях. Століттями її використовували як лікарську речовину у вигляді екстракту або чаю, наприклад, для покращення травлення. Науковці Центру фармакології Університетської лікарні Кельна та Медичного факультету Кельнського університету знайшли абсолютно нове застосування кніцину. Моделі тварин, а також клітини людини показали, що кніцин значно прискорює ріст аксонів, тобто нервових волокон, що йдуть від тіла клітини до органів, що іннервуються, та інших нервових клітин....

23.04.2024 Інфекційні захворювання Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями?

Нове дослідження під керівництвом Єльського університету (Нью-Гейвен, штат Коннектикут, США) показує, що деяким респіраторним вірусним інфекціям, наприклад, COVID-19 і грипу, можна запобігти або вилікувати за допомогою місцевого застосування антибіотика. Команда під керівництвом Акіко Івасакі та Чарльза Дела Круза успішно перевірила ефективність неоміцину, антибіотика із групи аміноглікозидів, для запобігання або лікування респіраторних вірусних інфекцій на моделях тварин, коли його вводили через ніс. Потім дослідники виявили, що схожий підхід – цього разу із застосуванням безрецептурної мазі неоспорин, що містить неоміцин, – також викликає швидку імунну відповідь за допомогою активації інтерферон-стимульованих генів (ISG)....

23.04.2024 Неврологія Онкологія та гематологія Генно-інженерне лікування невиліковних пухлин мозку

Дослідники Університету Пердью (Вест-Лафайетт, штат Індіана, США) розробляють і перевіряють метод лікування невиліковних пухлин головного мозку – гліобластом. Гліобластоми мають середній термін виживання 14 місяців і майже завжди закінчуються летально . Традиційні підходи до лікування, які зазвичай застосовуються до інших видів новоутворень, такі як хіміо- та імунотерапія, при гліобластомі часто неефективні. Сандро Матошевич, доцент кафедри промислової та молекулярної фармацевтики Фармацевтичного коледжу Пердью, очолює групу дослідників, які розробляють новий метод лікування цього виду пухлин. Матошевич також є викладачем Інституту дослідження раку Пердью та Інституту відкриття ліків Пердью....