Тривалі симптоми COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом на блукаючий нерв

18.02.2022

Згідно з результатами нових досліджень, кілька тривалих симптомів COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом коронавірусу SARS-CoV-2 на блукаючий нерв (лат. nervus vagus).

Дослідники з Університетської лікарні Тріаса та Пуйоля (дочірнього автономного університету Барселони, Іспанія) оцінили функціонування блукаючого нерва у хворих на COVID-19. Серед 348 пацієнтів приблизно 66 % осіб мали принаймні один симптом, який свідчив про дисфункцію блукаючого нерва.

Автори дослідження виявили, що люди після COVID-19 з дисфункцією nervus vagus можуть зіткнутися із тривалими проблемами з голосом, утрудненням ковтання, запамороченням, високим пульсом, низьким кров’яним тиском та діареєю.

«Більшість суб’єктів із тривалим ковідом та симптомами дисфункції блукаючого нерва мали ряд суттєвих, клінічно значущих структурних та/або функціональних змін у своєму блукаючому нерві, включаючи потовщення нерва, проблеми з ковтанням та симптоми порушення дихання. Це вказує на дисфункцію nervus vagus як центральну патофізіологічну ознаку тривалого COVID-19», – зазначають автори.

Дослідження триває, і дослідницька група продовжує набирати пацієнтів для вивчення зв’язків між тривалим ковідом та блукаючим нервом.

Висновки будуть представлені на Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних захворювань наприкінці квітня 2022 року.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/968537

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями? 23.04.2024 Інфекційні захворювання Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями?

Нове дослідження під керівництвом Єльського університету (Нью-Гейвен, штат Коннектикут, США) показує, що деяким респіраторним вірусним інфекціям, наприклад, COVID-19 і грипу, можна запобігти або вилікувати за допомогою місцевого застосування антибіотика. Команда під керівництвом Акіко Івасакі та Чарльза Дела Круза успішно перевірила ефективність неоміцину, антибіотика із групи аміноглікозидів, для запобігання або лікування респіраторних вірусних інфекцій на моделях тварин, коли його вводили через ніс. Потім дослідники виявили, що схожий підхід – цього разу із застосуванням безрецептурної мазі неоспорин, що містить неоміцин, – також викликає швидку імунну відповідь за допомогою активації інтерферон-стимульованих генів (ISG)....

23.04.2024 Неврологія Онкологія та гематологія Генно-інженерне лікування невиліковних пухлин мозку

Дослідники Університету Пердью (Вест-Лафайетт, штат Індіана, США) розробляють і перевіряють метод лікування невиліковних пухлин головного мозку – гліобластом. Гліобластоми мають середній термін виживання 14 місяців і майже завжди закінчуються летально . Традиційні підходи до лікування, які зазвичай застосовуються до інших видів новоутворень, такі як хіміо- та імунотерапія, при гліобластомі часто неефективні. Сандро Матошевич, доцент кафедри промислової та молекулярної фармацевтики Фармацевтичного коледжу Пердью, очолює групу дослідників, які розробляють новий метод лікування цього виду пухлин. Матошевич також є викладачем Інституту дослідження раку Пердью та Інституту відкриття ліків Пердью....

22.04.2024 Неврологія Нова терапевтична мішень для лікування черепно-мозкової травми

Згідно з даними Центру з контролю за захворюваннями, більшість черепно-мозкових травм виникає в результаті падінь, автомобільних аварій або насильницьких нападів, доволі часто вони виникають під час спортивних змагань або є наслідками воєнних дій. У кожному випадку зовнішня сила достатньо інтенсивна, щоби змістити мозок усередині черепа, спричиняючи значне порушення руху крові та функції гематоенцефалічного бар’єра (ГЕБ). ГЕБ – це високоселективний напівпроникний кордон, утворений ендотеліальними клітинами, який регулює перенесення речовин між системою кровообігу та центральною нервовою системою, захищаючи мозок від шкідливих або небажаних речовин у крові....