Історія радіології у Львові та радіологічний компонент проекту Світового банку у Львівській області

Дата: 21.04.2017

Заступник головного лікаря ЛДОРЛДЦ Орест Володимирович Тріль розпочав свою доповідь «Історія радіології у Львові та радіологічний компонент проекту Світового банку у Львівській області» з історії становлення радіології як науки у м. Львові. Як одну з визначних особистостей він виокремив постать Мар’яна Памчишина, якого можна по праву вважати першим українським рентгенологом. Свого часу М. Памчишин власним коштом придбав рентгенологічний апарат для Львівського протитуберкульозного диспансеру.
У 1929 р. було створено громадську організацію «Польський протираковий інститут у Львові», у 1937 р. – перший радіологічний відділ при клініці внутрішніх хвороб, ініціатором створення якого був керівник клініки професор Роман Ренцкі, а вже у 1946 р. сформовано онкологічний диспансер. У 2003 р. за керівництва І.В. Ковальчука було завершено будівництво нового, обладнаного сучасною апаратурою, корпусу онкоцентру.
О.В. Тріль зауважив, що проект Світового банку «Онкопревенція» дав змогу провести модернізацію обладнання центру. Основними завданнями та викликами проекту було налагодження популяційного скринінгу РМЗ і РШМ, який вдалося реалізувати завдяки Електронному реєстру жіночого населення, а також впровадженню адаптованого європейського протоколу мамографічного скринінгу. Наразі в рамках проекту використовуються сучасні класифікації в мамографії (BIRADS), цитології (Bethesda) та кольпоскопії.
Конференція була сповнена спогадами про видатну постать ювіляра, вирізнялася теплою дружньою та ностальгічною атмосферою. Поєднуючи досвід минулого з надбаннями сучасності, вітчизняна онкологія прокладає власний шлях розвитку.

ЧИТАТИ НАСТУПНУ ДОПОВІДЬ:

Білиньский

Роботу конференції розпочав професор кафедри онкології та медичної радіології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького (ЛНМУ), доктор медичних наук Борис Тарасович Білинський , який поділився з учасниками спогадами про Анатолія Івановича Гнатишака і презентував книгу, присвячену 100-річному ювілею видатного вченого.

ЧИТАТИ

Думаньский

Член-кореспондент НАМН України, голова правління Національної асоціації онкологів України, ректор Донецького національного медичного університету ім. М. Горького, доктор медичних наук, професор Юрій Васильович Думанський представив доповідь «Розвиток онкологічної освіти в Україні: від кафедри онкології Анатолія Івановича Гнатишака до сьогодні».

ЧИТАТИ

Держко

Завідувач кафедри філософії та економіки ЛНМУ ім. Данила Галицького, доцент, кандидат філософських наук Ігор Зиновійович Держко в доповіді «Світоглядно-філософські аспекти теоретичної і практичної діяльності професора А.І. Гнатишака» поділився з присутніми спогадами про свого вчителя.

ЧИТАТИ

Фецич

Завідувач кафери онкології ЛНМУ ім. Данила Галицького, доктор медичних наук, професор Тарас Григорович Фецич виступив із доповіддю «Кафедра онкології у Львові. Сьогодення і майбутнє».

ЧИТАТИ

Ковальчук

Виступ головного лікаря ЛДОРЛДЦ, головного онколога Львівської ОДА Ігора Васильовича Ковальчука був присвячений діяльності Львівського онкоцентру від часів А.І. Гнатишака до сьогодення та перспективам його розвитку.

ЧИТАТИ

Ковалев1

Наукову частину конференції розпочав головний експерт МОЗ України за спеціальністю «Онкологія», завідувач кафедри онкології Запорізької медичної академії післядипломної освіти, доктор медичних наук, професор Олексій Олексійович Ковальов, який представив доповідь «Індивідуалізація лікування – можливості хіміотерапії раку ще не вичерпані».

ЧИТАТИ

Володько

Професор кафедри онкології та медичної радіології ЛНМУ ім. Данила Галицького, доктор медичних наук Наталія Антонівна Володько представила доповідь «Теоретична спадщина професора А.І. Гнатишака: пророчі ідеї в лікуванні раку яєчника».

ЧИТАТИ

Шпарик

Завідувач відділу хіміотерапії ЛДОРЛДЦ, доцент, кандидат медичних наук Ярослав Васильович Шпарик у своїй доповіді «Сучасні тенденції імунотерапії злоякісних пухлин» розглянув актуальні аспекти ГТ РМЗ.

ЧИТАТИ

Дійчук

Завідувач відділення урології ЛДОРЛДЦ Юрій Петрович Дійчук виступив із доповіддю «Еволюція підходів в онкоурології та сучасні досягнення».

ЧИТАТИ

Милян

Радіологічні аспекти діагностики пухлин.

Радіологічні критерії відповіді на лікування розглянув завідувач кабінету комп’ютерної томографії, лікар-радіолог ЛДОРЛДЦ Юрій Петрович Милян .

ЧИТАТИ

-->