Ранні симптоми COVID-19 відрізняються в осіб різних вікових груп

02.08.2021

Згідно з результатами нового дослідження, опублікованого сьогодні у виданні The Lancet Digital Health, ранні симптоми інфекції COVID-19 відрізняються у різних вікових групах та між чоловіками і жінками. Ці відмінності найбільш помітні між молодшими віковими групами (від 16 до 59 років) у порівнянні зі старшими віковими групами (від 60 до 80 років і старше), а також серед чоловіків порівняно із жінками.  

Дослідники з Королівського коледжу Лондона проаналізували дані програми ZOE COVID Symptom Study у період із 20 квітня по 15 жовтня 2020 року. Користувачів спеціальних додатків запрошують пройти тестування, щойно вони повідомляють про будь-які нові симптоми COVID-19. Науковці змоделювали ранні ознаки зараження COVID-19 і успішно виявили 80 % випадків захворювання при використанні триденних симптомів, про які повідомлялося самостійно.

Дослідники порівняли здатність прогнозувати ранні ознаки зараження COVID-19 за допомогою нинішніх критеріїв діагностики Національної служби охорони здоров'я Великобританії та ієрархічної моделі Гауссівського процесу, типу машинного навчання.

Ця модель машинного навчання змогла включити деякі характеристики про пацієнта, як-от вік, стать і стан здоров'я, і показала, що ранні симптоми інфекції COVID-19 відрізняються серед різних груп.

Було розглянуто 18 симптомів, які мали різне значення для раннього виявлення у різних групах. Найбільш важливими симптомами для раннього виявлення COVID-19 у цілому були втрата нюху, біль у грудях, постійний кашель, біль у животі, пухирі на ногах, біль в очах та інтенсивний м’язовий біль. Однак втрата нюху позбулася значення у людей старше 60 років і не була актуальною для суб'єктів старше 80 років. Інші ранні симптоми, такі як діарея, були ключовими у старших вікових групах (60–79 і > 80). Лихоманка, хоча й поширений симптом захворювання, не була ранньою особливістю COVID-19  у будь-якій віковій групі.

Чоловіки частіше повідомляють про задишку, втому, озноб і тремор, тоді як жінки – про втрату нюху, біль у грудях і постійний кашель.

Хоча ці моделі були створені у додатку для дослідження симптомів COVID, моделі повторювалися в часі, припускаючи, що вони також будуть застосовуватися до учасників, які не є користувачами додатків. Хоча моделі використовувалися на першому штамі вірусу і альфа-штамах, ключові висновки свідчать про те, що симптоми, викликані вірусом штаму Delta, і наступні варіанти також будуть відрізнятися в різних групах населення.

Провідна авторка дослідження Claire Steves зазначила: «Важливо, щоб люди знали, що найперші симптоми мають широкий діапазон і можуть проявлятися по-різному для кожного члена сім’ї чи родини. Рекомендації з тестування, можливо, слід оновити, аби мати можливість виявляти хворих якомога раніше, особливо з огляду на нові штами SARS-CoV-2, які є більш контагіозними. Оновлення можуть включати використання широко доступних тестів для людей із будь-якими неспецифічними симптомами».

Доктор Liane dos Santos Canas розповів: «Сьогодні у Великобританії враховуються лише деякі симптоми, за яких рекомендують самоізоляцію та подальші обстеження. Використовуючи більшу кількість симптомів за допомогою штучного інтелекту, ми можемо краще виявити випадки COVID-19. Ми сподіваємось, що такий метод заохочуватиме більшу кількість людей пройти тестування якомога раніше, щоб мінімізувати ризик поширення захворювання».

Джерело: Early COVID-19 symptoms differ among age groups, research finds -- ScienceDaily

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень 15.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень

Вакцина проти хламідіозу викликала імунні відповіді під час раннього випробування, обнадіюючи, що одного разу це може допомогти стримати поширення інфекції. Зараз в Америці спостерігається найвищий із 1950-х років рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, найпоширеніша бактеріальна інфекція, що передається статевим шляхом, спричиняється бактеріями класу Chlamidiae. У нових результатах випробувань, опублікованих у журналі Lancet Infectious Diseases, вакцина CTH522 була визнана безпечною та ефективною, оскільки викликала реакцію антитіл....

08.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Як показало 9-річне дослідження, пероральна вакцина проти ІСШ є успішною альтернативою антибіотикам

Рецидивуючим інфекціям сечовивідних шляхів (ІСШ) можна запобігти у понад половини людей, які отримали пероральну вакцину, що є потенційною альтернативою лікуванню антибіотиками. Початкові результати першого тривалого дослідження безпеки та ефективності вакцини MV140 проти рецидивуючих ІСШ були представлені 6-7 квітня на конгресі Європейської асоціації урологів у Парижі. Висновки показують, що у 54 % учасників дослідження не спостерігалися симптоми ІСШ протягом дев’яти років після вакцинації, без повідомлень про помітні побічні ефекти. Очікується, що остаточні результати дослідження будуть опубліковані до кінця 2024 року....

04.04.2024 Інфекційні захворювання Дальнє ультрафіолетове світло може знищити 99 % вірусів у приміщенні

Дальнє ультрафіолетове світло є багатонадійною новою технологією для зниження рівня вірусів, що передаються повітряним шляхом, у закритих приміщеннях, але в реальних умовах його ефективність не була оцінена. Дослідження, проведене співробітниками Колумбійського університету, показує, що таке ультрафіолетове світло дезактивує майже всі (понад 99 %) віруси, що передаються повітрям, у середовищі, де є велике скупчення людей. На думку вчених, ця технологія може працювати так само добре не тільки в лабораторних умовах, а й у реальному житті....