Нові дані щодо доцільності введення підтримувальної дози вакцини Moderna проти COVID-19 через 8 місяців після основної вакцинації

17.09.2021

Сьогодні Moderna опублікувала нові дані, які підтверджують аргумент на користь ревакцинації проти COVID-19, зокрема, показуючи, що люди, які отримали перше щеплення мРНК-вакциною в середньому кілька місяців тому, з більшою ймовірністю зазнають проривної інфекції.

Такі висновки випливають із поточного клінічного випробування 3 фази COVE, результати якого Американська адміністрація з контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами (FDA) врахувала при видачі дозволу на екстрене використання вакцини Moderna.

На початковому етапі випробування учасники були випадковим чином рандомізовані для отримання мРНК-вакцини компанії або плацебо.

Оновлені дані випробування COVE демонструють, що 88 випадків проривної інфекції COVID-19 сталося серед 11 431 учасника, вакцинованого з грудня 2020 року до березня 2021 року (49,0 випадків на 1000 людино-років).

На противагу, було зареєстровано 162 випадки проривної інфекції COVID-19 серед 14 746 осіб, щеплених із липня по жовтень 2020 року (77,1 випадків на 1000 людино-років).

Проривні інфекції включають 19 важких випадків. Хоча статистично значущої різниці не виявлено, серед нещодавно вакцинованих спостерігалася тенденція до зменшення кількості важких випадків у розмірі 3,3 на 1000 людино-років порівняно з 6,2 на 1000 людино-років у групі щеплень минулого року.

«Підвищений ризик проривних інфекцій в учасників дослідження COVE, які були щеплені минулого року, порівняно із нещодавно вакцинованими особами, ілюструє ослаблення імунітету та вказує на доцільність посилення імунного захисту», – заявив головний виконавчий директор компанії Moderna Stеphane Bancel.

Консультативний комітет FDA планує засідання з метою ознайомлення з наявними доказами, щоб допомогти Агентству вирішити, чи виправдане введення додаткової дози вакцини.

Джерело: New Moderna Vaccine Data 'Support' Booster Shot After 8 Months (medscape.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями? 23.04.2024 Інфекційні захворювання Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями?

Нове дослідження під керівництвом Єльського університету (Нью-Гейвен, штат Коннектикут, США) показує, що деяким респіраторним вірусним інфекціям, наприклад, COVID-19 і грипу, можна запобігти або вилікувати за допомогою місцевого застосування антибіотика. Команда під керівництвом Акіко Івасакі та Чарльза Дела Круза успішно перевірила ефективність неоміцину, антибіотика із групи аміноглікозидів, для запобігання або лікування респіраторних вірусних інфекцій на моделях тварин, коли його вводили через ніс. Потім дослідники виявили, що схожий підхід – цього разу із застосуванням безрецептурної мазі неоспорин, що містить неоміцин, – також викликає швидку імунну відповідь за допомогою активації інтерферон-стимульованих генів (ISG)....

15.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень

Вакцина проти хламідіозу викликала імунні відповіді під час раннього випробування, обнадіюючи, що одного разу це може допомогти стримати поширення інфекції. Зараз в Америці спостерігається найвищий із 1950-х років рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, найпоширеніша бактеріальна інфекція, що передається статевим шляхом, спричиняється бактеріями класу Chlamidiae. У нових результатах випробувань, опублікованих у журналі Lancet Infectious Diseases, вакцина CTH522 була визнана безпечною та ефективною, оскільки викликала реакцію антитіл....

08.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Як показало 9-річне дослідження, пероральна вакцина проти ІСШ є успішною альтернативою антибіотикам

Рецидивуючим інфекціям сечовивідних шляхів (ІСШ) можна запобігти у понад половини людей, які отримали пероральну вакцину, що є потенційною альтернативою лікуванню антибіотиками. Початкові результати першого тривалого дослідження безпеки та ефективності вакцини MV140 проти рецидивуючих ІСШ були представлені 6-7 квітня на конгресі Європейської асоціації урологів у Парижі. Висновки показують, що у 54 % учасників дослідження не спостерігалися симптоми ІСШ протягом дев’яти років після вакцинації, без повідомлень про помітні побічні ефекти. Очікується, що остаточні результати дослідження будуть опубліковані до кінця 2024 року....