Пандемія та алкогольний гепатит: чи існує зв’язок?

17.11.2021

Згідно з новим дослідженням, у перший рік пандемії COVID-19 кількість госпіталізацій із приводу алкогольного гепатиту серед дорослих віком ≤ 40 років у найбільшій лікарняній системі Бостона (США) подвоїлася порівняно із середнім показником за попередні 4 роки.

«Що вразило у дослідженні, так це те, що ми побачили подвоєння кількості госпіталізацій, що є справді важливим критерієм тяжкості захворювання серед дуже молодих людей», – акцентував старший автор дослідження, доктор Раймонд Т. Чанг, директор Центру гепатології та печінки у Бостоні, завідувач відділення гастроентерології Масачусетської лікарні загального профілю.

Результати було представлено на онлайн-заході Американської асоціації з вивчення захворювань печінки (AASLD, 12–15 листопада 2021р.).

Дослідники склали список пацієнтів із реєстру даних пацієнтів Масачусетської лікарні, які були госпіталізовані з діагнозом алкогольний гепатит у період із 2010 по 2021 р. Із цих пацієнтів 583 дорослих відповідали критеріям, у тому числі 421 пацієнт віком ≥ 41 року та старше і 162 пацієнти віком ≤ 40 років.

Серед усіх пацієнтів кількість госпіталізацій у перший рік пандемії збільшилась на 35 % порівняно з контрольним періодом, а також збільшилася середня кількість госпіталізацій на місяць, хоча ця різниця не була статистично значущою.

Для пацієнтів віком ≤ 40 років частота госпіталізацій із приводу алкогольного гепатиту статистично значуще збільшилася із 2,3 на місяць у контрольний період (до пандемії) до 4,5 – у перший рік пандемії.

Серед 30 пацієнтів цієї групи, у яких було виявлено причину підвищеного вживання алкоголю, 12 осіб вказали на фактори, пов’язані з COVID-19.

Виходячи з ранніх популяційних досліджень характеру вживання алкоголю під час пандемії, дослідники очікували на збільшення випадків алкогольного гепатиту серед жінок, але отримані дані цього не підтвердили.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/962918

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Гастроентерологія

Створення вакцини для боротьби з MRSA та іншими інфекціями, стійкими до антибіотиків 25.04.2024 Інфекційні захворювання Створення вакцини для боротьби з MRSA та іншими інфекціями, стійкими до антибіотиків

Метицилінрезистентний Staphylococcus aureus (MRSA) – це група грампозитивних бактерій, які генетично відрізняються від інших штамів Staphylococcus aureus. У 2019 році цей збудник спричинив понад 100 000 смертей у всьому світі через стійкість до антимікробних препаратів. Окрім цього, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2019 році стійкі до антимікробних препаратів інфекції вбили понад 1 мільйон людей у всьому світі. У лікарів і дослідників є занепокоєння, що за такої тенденції через 20 або 30 років більшість із ліків перестануть бути ефективними, що поверне людство в епоху до створення антибіотиків. У дослідженні Nature Communications співробітники Мічиганського державного університету повідомили про прорив, який допоможе впоратися із цією глобальною загрозою. Зокрема, команда створила багатонадійну вакцину-кандидат проти бактерій, стійких до антибіотиків....

24.04.2024 Гастроентерологія Ендокринологія Кишкова мікробіота діє як додаткова печінка, регулюючи рівні глюкози та амінокислот у крові господаря

Згідно з новим дослідженням вчених Корнелльського університету (штат Нью-Йорк, США), мікроби в кишечнику ссавців можуть суттєво змінювати метаболізм амінокислот і глюкози своїх господарів, діючи майже як додаткова печінка. Робота, опублікована в Cell Host & Microbe, доповнює список способів, за допомогою яких мікробіом впливає на фізіологію, що може сприяти розвитку нових стратегій лікування запальних захворювань кишечника та діабету. Останнім часом вчені виявили, що мільярди мікробів, які живуть на людському тілі та в ньому, суттєво впливають на нашу фізіологію. Співробітники університету прагнули оцінити, наскільки ефективно різні бактерії, які мешкають у нашому кишечнику, використовують амінокислоти, що отримує людина....

23.04.2024 Інфекційні захворювання Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями?

Нове дослідження під керівництвом Єльського університету (Нью-Гейвен, штат Коннектикут, США) показує, що деяким респіраторним вірусним інфекціям, наприклад, COVID-19 і грипу, можна запобігти або вилікувати за допомогою місцевого застосування антибіотика. Команда під керівництвом Акіко Івасакі та Чарльза Дела Круза успішно перевірила ефективність неоміцину, антибіотика із групи аміноглікозидів, для запобігання або лікування респіраторних вірусних інфекцій на моделях тварин, коли його вводили через ніс. Потім дослідники виявили, що схожий підхід – цього разу із застосуванням безрецептурної мазі неоспорин, що містить неоміцин, – також викликає швидку імунну відповідь за допомогою активації інтерферон-стимульованих генів (ISG)....