Регулярні аеробні вправи можуть полегшити сухість та свербіж в очах

04.02.2022

Дослідники Університету Ватерлоо (Канада) виявили, що значне збільшення секреції сльози та стабільності слізної плівки після здійснення аеробних вправ може бути ще одним засобом для полегшення сухості та свербежу очей.

«Через те, що більша частина нашої діяльності пов’язана із використанням екрана, симптоми сухості очей стають все більш поширеними, – сказав автор дослідження Хайнц Отчере. – Замість того, щоб використовувати очні краплі або інші альтернативні методи лікування, наше дослідження було спрямоване на те, щоб визначити, чи може збереження фізичної активності бути ефективним профілактичним заходом проти сухості очей».

П’ятдесят два учасники були поділені на дві групи – «спортсменів» та «не спортсменів» – для участі у тренуванні. Учасники групи спортсменів тренувалися не менше п’яти разів на тиждень, тоді як учасники, які не є спортсменами, тренувалися не частіше одного разу на тиждень. Дослідники, до яких долучились також експерти з Університету Кейп-Коста у Гані, проводили візуальні огляди до та через п’ять хвилин після кожного тренування, під час яких оцінювали секрецію сльози та час стабільності слізної плівки.

Учасники з групи спортсменів продемонстрували кращі результати, хоча всі учасники зазнали значного збільшення кількості сльози та стабільності слізної плівки після тренування.

«Людям може бути складно регулярно займатися спортом, коли існує потреба працювати все більше годин перед екранами, – сказав Хайнц Отчере. – Однак наші результати показують, що фізична активність може бути справді важливою не тільки для нашого загального самопочуття, а й для здоров’я наших очей».

 

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2022/02/220203083607.htm

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Що ховається у нашому тілі? Дослідники вивчають ризики для здоров’я від мікропластику 25.03.2024 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Що ховається у нашому тілі? Дослідники вивчають ризики для здоров’я від мікропластику

Подібно до природних елементів, таких як залізо та мідь, люди можуть ковтати, поглинати або навіть вдихати мікро- та нанопластики. Знакове дослідження, нещодавно опубліковане в журналі The Conversation, пов’язує мікропластик і нанопластик, знайдені у бляшках кровоносних судин людини, з потенційним підвищеним ризиком серцевого нападу, інсульту або смерті. Виробництво пластику постійно зростає, і очікується, що ця тенденція збережеться до 2050 року. Пластмаси можуть забруднювати довкілля через океанські течії, атмосферні вітри та інші земні явища, що спричиняє їх поширення. Після потрапляння у природу пластик чутливий до деградації, що призводить до утворення мікропластику (частинки розміром менше 5 мм) і нанопластику (частинки розміром менше 1000 нм). Обидва типи частинок викликають ряд токсикологічних ефектів....

22.03.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 25- 31 березня

...

21.03.2024 Терапія та сімейна медицина Високоадгезивний і міцний клей усуває численні обмеження за втручань на черепі

Тверда мозкова оболонка – один із трьох менінгеальних шарів, представлений фіброзною тканиною, яка огортає як «мішок» головний, спинний мозок та спинномозкову рідину. Разом мозкові оболонки функціонують як амортизатори, захищаючи від травм, насичують нервову систему поживними речовинами, видаляють кінцеві метаболіти. Тверда мозкова оболонка також є критичним біологічним бар’єром, який містить спинномозкову рідину, що оточує всі тканини ЦНС. Спонтанне ушкодження, травма та певні хірургічні процедури можуть спричинити витік ліквору, що може загрожувати життю пацієнтів, призводячи до неврологічних дисфункцій, та перешкоджати швидкому одужанню. ...