0 %

Оновлені рекомендації ВООЗ та EMA підтверджують відсутність сучасних наукових доказів проти використання ібупрофену для лікування симптомів COVID‑19

23.03.2020

Виробнику Нурофєн®, компанії Reckitt Benckiser, відомо про нещодавні публікації в соціальних медіа, які викликають занепокоєння щодо використання стероїдів і нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), включно з ібупрофеном, для полегшення симптомів COVID‑19.

Наразі не існує підтверджених наукових доказів, що пов’язують використання безрецептурного ібупрофену із загостренням перебігу COVID‑19.

У своєму зверненні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтвердила (https://www.facebook.com/WHO/posts/2993742374004459), що:

  • на основі наявної на поточний момент інформації не надає рекомендацій проти застосування ібупрофену;
  • консультується з лікарями, які лікують пацієнтів із COVID‑19, і не має від них повідомлень про будь-які негативні ефекти ібупрофену, крім уже відомих побічних явищ, що обмежують його використання в певних груп пацієнтів.

У настановах Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) зазначається, що «нині немає наукових доказів, які встановлювали б зв’язок між ібупрофеном і погіршенням стану при COVID‑19». Повна заява EMA доступна за посиланням: https://www.ema.europa.eu/en/news/ema-gives-advice-use-non-steroidal-antiinflammatories-covid‑19 і містить такі пункти.

  • Розпочинаючи лікування лихоманки або болю при COVID‑19, пацієнти та медичні працівники повинні розглянути всі доступні варіанти лікування, включно з параце‑ тамолом і НПЗП.
  • Відповідно до національних рекомендацій ЄС щодо лікування, пацієнти та медичні працівники можуть продовжувати використовувати НПЗП (наприклад, ібупрофен) відповідно до затвердженої інформації про продукт.
  • Наразі немає причин, щоб пацієнти, які приймали ібупрофен, перервали лікування, виходячи з вищезазначеного. Це особливо важливо для пацієнтів, які приймають ібупрофен або інші НПЗП при хронічних захворюваннях.

Безпека споживачів є нашим найголовнішим пріоритетом. Ібупрофен – це добре вивчена та широко відома діюча речовина, яка протягом багатьох років безпечно використовується проти жару та болю й уже понад 30 років доступна як безрецептурний лікарський засіб.

Як і для будь-яких інших ліків, ми нагадуємо нашим споживачам про необхідність уважно читати інструкції для медичного застосування лікарських засобів та дотри‑ муватися їх. У разі виникнення додаткових запитань проконсультуйтеся з лікарем.

Як відповідальна та науково-орієнтована компанія, ми співпрацюємо з відпо‑ відними органами охорони здоров’я й обіцяємо передавати будь-яку додаткову інформацію, необхідну для безпечного використання нашої продукції.

У разі потреби ви можете звернутися на гарячу лінію: +380800300338 або написати на адресу: UkraineDSO@rb.com

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

За 2019 рік в Україні зареєстрували 839 нових ліків у новому, більш прозорому, форматі 02.04.2020 Терапія та сімейна медицина За 2019 рік в Україні зареєстрували 839 нових ліків у новому, більш прозорому, форматі

За 2019 рік Державний експертний центр (ДЕЦ) Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України зареєстрував на 10% більше нових ліків, ніж у 2018-му, й істотно скоротив заборгованість перед заявниками по розгляду документів: до 90% за окремими напрямами (наприклад, експертиза безпеки). Це стало можливим завдяки запуску нового формату роботи із заявниками – сервісного центру – та впровадження низки електронних послуг....

25.03.2020 Педіатрія Терапія та сімейна медицина День рідкісних захворювань: які зміни чекають на пацієнтів з орфанними хворобами?

Щороку в останній день лютого у світі згадують людей із рідкісними захворюваннями для того, щоб підвищити поінформованість про проблему серед населення, науковців та представників влади. Цього року День рідкісних захворювань припав на 29 лютого....

03.03.2020 Терапія та сімейна медицина Кожний українець зможе отримати гарантовану медичну допомогу в рамках базового пакета медичних послуг

Кожний українець із 1 квітня зможе отримати гарантовану медичну допомогу в рамках базового пакета медичних послуг. Для цього у нього мають бути підписана декларація із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром та направлення від нього або іншого лікуючого лікаря на консультації вузьких спеціалістів, амбулаторні обстеження, госпіталізацію, послуги медичної реабілітації та паліативної допомоги....