Дослідження: Довгострокові переваги застосування аспірину в порівнянні з варфарином після операції Фонтена

15.02.2021

Згідно з новим дослідженням, застосуванню аспірину слід віддавати перевагу перед варфарином, щоб запобігти згортанню крові у дітей, які перенесли операції на серці.

Дослідження, проведене на базі Дитячого науково-дослідного інституту Мердока (MCRI) і опубліковане в The Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery, матиме практичну користь для клініцистів при призначенні ліків для розрідження крові після операції Фонтена - складного оперативного втручання, що є основним методом кореції широкого спектру вроджених вад серця з одношлуночковою гемодинамікою.

Дослідниця MCRI, д-р Шанталь Аттард зазначила, що хоча операція й вважається паліативною та не може повністю «виправити» ваду, більшість з дітей, які переносять дане оперативне втручання мають відносно нормальне життя в дорослому віці. Проте, пацієнти після згаданої операції піддаються підвищеному ризику тромбоутворення.

«Тромбоутворення небезпечне тим, що може призвести до інфаркту міокарда або інсульту. З цієї причини всім пацієнтам призначають  антитромботичні засоби та антикоагулянти, серед яких варфарин і аспірин є найбільш поширеними. На властивості варфарину можуть впливати їжа, інші ліки та деякі патологічні стани, тому пацієнти повинні регулярно проводити контрольні аналізи крові» - наголосила д-р Шанталь Аттард.

«У дослідженні брали участь 121 пацієнт, зарахований до австралійського та новозеландського реєстру Фонтена (ANZ). Було виявлено, що інсульт був поширеним незалежно від того, які ліки приймав пацієнт. Але хворі, у  яких застосовували варфарин мали біднішу мінеральну щільність кісток і вищий ризик кровотечі.

Доктор Аттард зазначила, що дослідження показало для пацієнтів, які перенесли операцію Фонтена, і не мають додаткових факторів ризику згортання крові, призначення аспірину доцільніше ніж застосування варфарину.

За її словами, з огляду на необхідність регулярного моніторингу міжнародного нормалізованого відношення за прийому варфарину, перехід на аспірин також матиме економічну користь для пацієнтів, їх сімей та системи охорони здоров'я.

Близько 70 000 пацієнтів після операції Фонтена сьогодні живі, і це число, як очікується, подвоїться протягом двох десятиліть.

Джерело: Study: Aspirin should be favored to prevent blood clots in children after complex heart surgery (news-medical.net)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Чи існує взаємозв’язок між обструктивним апное сну і когнітивними порушеннями? 04.03.2021 Терапія та сімейна медицина Чи існує взаємозв’язок між обструктивним апное сну і когнітивними порушеннями?

Понад 50 % пацієнтів із когнітивними порушеннями мають обструктивне апное сну (OAС) – такі висновки нового дослідження, результати якого будуть представлені на Щорічних зборах Американської академії неврології (AAN) цьогоріч у квітні. Вони також вказують, що тяжкість OAС корелює зі ступенем когнітивних порушень та якістю сну. ...

03.03.2021 Терапія та сімейна медицина Літній вік не повинен бути перепоною для повноцінного лікування раку стравоходу

Неоад'ювантна хіміотерапія, променева терапія та езофагектомія можуть бути безпечно проведені у добре відібраних літніх пацієнтів із локальним раком стравоходу або стравохідно-шлункового з’єднання, згідно з оглядом 282 пацієнтів, які лікувалися з 2004 по 2019 рік у медичному центрі Ochsner, Новий Орлеан....

12.02.2021 Терапія та сімейна медицина У FDA схвалили препарат для лікування рідкісної спадкової гіперхолестеринемії

Для деяких людей дієт і фізичних вправ недостатньо, щоб тримати холестерин під контролем. У деяких випадках високий рівень холестерину є генетично обумовленим. Нещодавно в Управлінні з харчових продуктів та медикаментів США (FDA) схвалили препарат EvkeezaTM (Евінакумаб) компанії Regeneron Pharmaceuticals як доповнення до інших методів терапії, що знижують рівень холестерину у дорослих та дітей старше 12 років, для лікування найбільш рідкісної сімейної гіперхолестеринемії. ...