9 червня, 2019
Ірина Сисоєнко: «Необхідно підвищити заробітні плати медичним працівникам»
У ході пленарного засідання Верховної Ради України, що відбулося 5 червня, заступник голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко виступила із заявою про необхідність підвищення заробітних плат медичних працівників. Актуальність цього питання підтверджується тим, що за останні тижні на офіційних веб-сторінках Президента України та Кабінету Міністрів України були зареєстровані петиції з аналогічними вимогами.
«Ці петиції – відчайдушна спроба українських медиків привернути увагу до своїх проблем. З‑поміж працівників бюджетної сфери України найнижчу заробітну плату сьогодні отримують медичні сестри і фельдшери швидкої допомоги. Три роки разом із професійними спілками та медичними асоціаціями ми вимагаємо від уряду підняти медичні розряди і припинити знущатися над тими, хто щохвилини і щогодини рятує життя українців у районних, міських та обласних лікарнях», – наголосила Ірина Сисоєнко.
Кожен день в українських лікарнях меншає людей у білих халатах. «Лише на Закарпатті потреба в медичних працівниках становить 550 осіб. Це 330 лікарів і 220 медичних сестер, яких не вистачає лише в одній області. Уявіть, медичні сестри звільняються з дитячих реанімацій і йдуть працювати прибиральницями в банк лише тому, що там удвічі більше платять», – підкреслила Ірина Володимирівна.
Місячна заробітна плата медсестри і фельдшера швидкої допомоги, які працюють в Україні, еквівалентна 150 доларам, а в сусідніх країнах лікарі отримують стільки ж за годину своєї роботи.
Ірина Сисоєнко впевнена, що за таких обставин у вітчизняних лікарнях невдовзі не буде кому працювати. У кінцевому підсумку Україна отримає негативний результат у вигляді суттєвого збільшення смертності і зменшення народжуваності. Останнє вже фіксується Державною службою статистики.
У жовтні 2017 року Верховна Рада України прийняла закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», яким передбачено підняття заробітних плат для медичних працівників. З 2018 року це відчули лікарі первинної ланки. З 1 липня поточного року мають зрости зарплати лікарів районних, міських та обласних закладів охорони здоров’я в питаннях надання діагностичних послуг, проте реалізація цієї норми закону під загрозою через бездіяльність уряду.
«Ті кошти, які уряд нині витрачає на рекламу, слід спрямувати на підвищення заробітної плати медичним сестрам і лікарям по всій Україні», – зазначила Ірина Сисоєнко.
Читайте також: Лікарі не помиляються: ситуація з компенсацією шкоди, завданої пацієнту