Вживання алкоголю під час пандемії COVID-19 зросло серед людей з тривогою та депресією

21.01.2021

У всьому світі лікарі регулярно б’ють на сполох через той факт, що багато людей вважають за краще «заливати» стрес від нескінченних локдаунов і постійного страху за своє здоров'я.

Нове дослідження не додає оптимізму: під час пандемії зловживати алкоголем почали навіть ті, кому це суворо протипоказано. Про те, що під час пандемії значно зросло споживання алкоголю в різних вікових групах, вчені повідомляли неодноразово.

Опитування, яке провели дослідники зі Школи глобального громадської охорони здоров'я Нью-Йоркського університету, показав, що люди з депресією, тривогою та іншими психічними розладами випивають частіше, ніж їх ровесники без таких проблем. В онлайн-опитуванні взяли участь 5850 дорослих американців з усіх штатів.

Респонденти відповідали на питання про свій психологічний стан і про те, наскільки змінилися їх алкогольні звички під час пандемії. Близько 29% учасників зізналися, що стали випивати більше, в той час як 19,8% опитуваних повідомили, що зменшили споживання спиртного.

Однак, у людей з депресією ймовірність зловживання алкоголем була на 64% вищою, ніж у тих, хто страждає від тривожного розладу (на 41%). Опитування також виявило взаємозв'язок алкогольних звичок з віком респондентів. Найчастіше про збільшення споживання спиртного повідомляли молоді люди до 40 років (40% учасників). У той же час учасники від 40 років і старше з симптомами депресії і тривоги приблизно в два рази частіше говорили про те, що стали більше пити в порівнянні зі своїми ровесниками без психічних розладів.

Автори дослідження вважають, що люди більше п'ють через стрес, причинами якого є пандемія й ізоляція, а через зростання вживання алкоголю під час локдауна можуть бути тривалі негативні наслідки для здоров'я людей.

Джерело: Drinking During COVID-19 Up Among People with Anxiety and Depression (nyu.edu)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Нові штами COVID-19 можуть ухилитися від антитіл, які працюють проти первинної форми вірусу 05.03.2021 Інфекційні захворювання Нові штами COVID-19 можуть ухилитися від антитіл, які працюють проти первинної форми вірусу

Нове дослідження Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі показує, що три нові штами вірусу SARS-CoV-2, які зараз швидко поширюються, можуть ухилитися від антитіл (АТ), що працюють проти його первинної форми....

03.03.2021 Інфекційні захворювання Особливості імунної відповіді у дітей з ускладненням COVID-19 – MIS-C

Нове дослідження пацієнтів із педіатричним мультисистемним запальним синдромом (Multisystem Inflammatory Syndrome in Children – MIS-C), що є рідкісним, але важким ускладненням COVID-19 у дітей, виявляє виразні особливості імунної відповіді на інфекцію SARS-CoV-2, не притаманні дорослим. ...

01.03.2021 Інфекційні захворювання FDA надало дозвіл на екстрене використання вакцини від Janssen / Johnson & Johnson

Управління з питань харчових продуктів і медикаментів США (FDA) днями надало дозвіл на екстрене використання (EUA) вакцини Ad26.COV2.S від Janssen / Johnson & Johnson (J&J) для дорослих від 18 років після вивчення даних про безпеку та ефективність....