Українські лікарі провели успішну симультанну трансплантацію серця та нирки

25.11.2021

В Інституті серця МОЗ України 23 листопада 2021 р. вітчизняні лікарі зробили ще одну трансплантацію серця. При цьому вперше в Україні відбулася симультанна трансплантація (двох органів одночасно), в ході якої 52-річний киянин, який останні 16 років перебував на гемодіалізі, отримав серце та нирку.

Операція пройшла успішно завдяки неймовірній праці двох команд: лікарів з Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим та Владислава Закордонця з колегами із Київського міського центру нефрології та діалізу.

Лікарі медичного центру «Добробут» зробили все можливе для порятунку пацієнта, який став донором. Киянин був доставлений з інсультом у реанімацію каретою швидкої допомоги. Боротьба за його життя тривала майже дві доби, але подолати критичні наслідки захворювання не було можливим. Після констатації смерті головного мозку родичі померлого дали згоду на пожертву анатомічних матеріалів для порятунку інших життів.

Після складення акта констатації смерті головного мозку та проведення обстежень на можливість донорства трансплант-координаторка медичного центру «Добробут» внесла належну інформацію до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин, яка автоматично зіставила пари донор-реципієнт.

Відповідно до зіставлених пар участь в експлантації взяли бригади трансплантологів Інституту серця МОЗ України, клінічної лікарні «Феофанія», Київського міського центру нефрології та діалізу і Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова.

Світла пам’ять донору, шана і подяка його рідним за непросте рішення, яке дало можливість врятувати життя батькові двох дітей та ще двом іншим людям, яким пересадили нирку та печінку. Окрема подяка медичній мережі «Добробут» за те, що швидко повідомили про потенційного донора, президенту Асоціації анестезіологів України Сергію Дуброву, який взяв участь у роботі консиліуму з констатації смерті мозку, а також співробітникам СДУ «Український центр трансплант-координації» за супровід та методичну допомогу.

Джерела: https://www.facebook.com/1852683361622463/posts/3746109785613135/,

прес-служба медцентру «Добробут».

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Кардіологія

Діабет разом із гіпертонією погіршують структуру та функції мозку 03.12.2021 Кардіологія Неврологія Ендокринологія Діабет разом із гіпертонією погіршують структуру та функції мозку

У людей, які страждають на цукровий діабет із супутньою гіпертонією, загальний стан мозку і когнітивне здоров’я є гіршими, ніж у людей, які хворіють лише на один із цих розладів. Результати дослідження вчених з Оксфордського університету та Університетського коледжу Лондона (Великобританія) показують, що профілактика діабету та артеріальної гіпертензії може уповільнити структурні зміни мозку, зниження когнітивних функцій та деменцію. ...

29.11.2021 Кардіологія Тригери порушення серцевого ритму: алкоголь випереджає кофеїн, неспання та переїдання

За висновками нового дослідження Каліфорнійського університету (Сан-Франциско, США), в якому перевірено можливі тригери загального серцевого захворювання, включаючи кофеїн та недосипання, показано, що лише вживання алкоголю постійно пов’язане із більшою кількістю епізодів серцевої аритмії....

25.11.2021 Кардіологія Ацетилсаліцилова кислота пов’язана із підвищеним ризиком серцевої недостатності

Використання ацетилсаліцилової кислоти (АСК) пов’язане з підвищенням ризику серцевої недостатності на 26 % у людей, які мають хоча б один фактор ризику для цього стану (куріння, ожиріння, високі рівні артеріального тиску та холестерину, цукровий діабет і серцево-судинні захворювання). Такими є результати дослідження, опублікованого в журналі Європейського товариства кардіологів ESC Heart Failure....