Противірусний препарат молнупіравір може виявитися менш ефективним, ніж очікувалося

01.12.2021

Препарат молнупіравір від компанії Мерк (Merck) виявляється набагато менш ефективним проти COVID-19, ніж показали попередні результати.

Дані 775 пацієнтів, залучених до клінічного випробування, які були опубліковані у прес-релізі компанії в жовтні цього року, свідчать, що препарат знижує загрозу госпіталізації або смерті для пацієнтів із високим ризиком важкого захворювання приблизно на 50 %.

Згідно з аналізом фахівців Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA), молнупіравір знизив ризик госпіталізації або смерті від COVID-19 приблизно на 30 % порівняно із плацебо, при цьому не було продемонстровано жодної користі для людей з антитілами проти вірусу SARS-CoV-2 від попередніх інфекцій.

Merck виробляє мільйони доз молнупіравіру, який є першим таблетованим противірусним препаратом для лікування COVID-19. На початку листопада його використання було схвалено регулятором Великобританії. Компанія заявила, що розраховує поширити препарат по всьому світу до кінця 2021 року.

Молнупіравір призначений для прийому у вигляді чотирьох таблеток кожні 12 годин протягом 5 днів. Він найбільш ефективний, якщо його приймати протягом перших кількох днів від появи нових симптомів. Проте нові результати не додають молнупіравіру додаткових очок, а радше навпаки.

Минулого місяця дві індійські фармацевтичні компанії зупинили пізні клінічні випробування генеричної версії молнупіравіру після того, як дослідження не виявило жодної користі для пацієнтів із помірною формою COVID-19. Випробування за участю пацієнтів із легкими симптомами все ще тривають.

Минулої суботи, 27 листопада, журнал «The New England Journal of Medicine» відклав попередньо заплановану публікацію результатів дослідження молнупіравіру, посилаючись на «нову інформацію».

Водночас 30 листопада члени консультативної групи FDA проголосували за те, щоб рекомендувати дозвіл на екстрене використання молнупіравіру для лікування COVID-19 (13 голосів – за і 10 – проти).

Джерела: https://www.medscape.com/viewarticle/963785, https://www.medscape.com/viewarticle/963871

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Нова вакцина проти варіанта Омікрон демонструє обнадійливі результати 26.01.2022 Інфекційні захворювання Нова вакцина проти варіанта Омікрон демонструє обнадійливі результати

Компанії Pfizer та BioNTech опублікували дані двох лабораторних досліджень щодо здатності антитіл, спричинених вакциною проти COVID-19, нейтралізувати варіант коронавірусу Омікрон. Зокрема, дані досліджень демонструють, що три дози вакцини Pfizer-BioNTech проти COVID-19 (BNT162b2) викликають утворення антитіл, які нейтралізують варіант Омікрон....

25.01.2022 Гастроентерологія Інфекційні захворювання Постковідний синдром пов’язаний із ризиком метаболічного захворювання печінки

Постковідний синдром – тривалий запальний стан після інфікування коронавірусом SARS-CoV-2, пов’язаний із вищим ризиком метаболічної жирової хвороби печінки, відповідно до аналізу пацієнтів, проведеного в Канаді. Симптоми постковідного синдрому можуть спостерігатися з боку різних систем органів, включаючи нейрокогнітивні, вегетативні, шлунково-кишкові, респіраторні, кістково-м’язові, психологічні, сенсорні та дерматологічні кластери. Від 50 до 80 % пацієнтів із COVID-19 відчувають симптоми з одного або кількох зазначених кластерів через 3 місяці після виписки з лікарні. ...

24.01.2022 Інфекційні захворювання Неврологія COVID-19 може впливати на спинномозкову рідину, викликаючи «мозковий туман»

Невелике дослідження може допомогти пояснити причину «туману мозку» – тривалої психічної сплутаності у деяких осіб, які перехворіли на COVID-19. Дослідники із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США) виявили відхилення у спинномозковій рідині у 10 з 13 осіб, які були інфіковані коронавірусом SARS-CoV-2 та мали порушення когнітивних функцій. ...