Противірусний препарат молнупіравір може виявитися менш ефективним, ніж очікувалося

01.12.2021

Препарат молнупіравір від компанії Мерк (Merck) виявляється набагато менш ефективним проти COVID-19, ніж показали попередні результати.

Дані 775 пацієнтів, залучених до клінічного випробування, які були опубліковані у прес-релізі компанії в жовтні цього року, свідчать, що препарат знижує загрозу госпіталізації або смерті для пацієнтів із високим ризиком важкого захворювання приблизно на 50 %.

Згідно з аналізом фахівців Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA), молнупіравір знизив ризик госпіталізації або смерті від COVID-19 приблизно на 30 % порівняно із плацебо, при цьому не було продемонстровано жодної користі для людей з антитілами проти вірусу SARS-CoV-2 від попередніх інфекцій.

Merck виробляє мільйони доз молнупіравіру, який є першим таблетованим противірусним препаратом для лікування COVID-19. На початку листопада його використання було схвалено регулятором Великобританії. Компанія заявила, що розраховує поширити препарат по всьому світу до кінця 2021 року.

Молнупіравір призначений для прийому у вигляді чотирьох таблеток кожні 12 годин протягом 5 днів. Він найбільш ефективний, якщо його приймати протягом перших кількох днів від появи нових симптомів. Проте нові результати не додають молнупіравіру додаткових очок, а радше навпаки.

Минулого місяця дві індійські фармацевтичні компанії зупинили пізні клінічні випробування генеричної версії молнупіравіру після того, як дослідження не виявило жодної користі для пацієнтів із помірною формою COVID-19. Випробування за участю пацієнтів із легкими симптомами все ще тривають.

Минулої суботи, 27 листопада, журнал «The New England Journal of Medicine» відклав попередньо заплановану публікацію результатів дослідження молнупіравіру, посилаючись на «нову інформацію».

Водночас 30 листопада члени консультативної групи FDA проголосували за те, щоб рекомендувати дозвіл на екстрене використання молнупіравіру для лікування COVID-19 (13 голосів – за і 10 – проти).

Джерела: https://www.medscape.com/viewarticle/963785, https://www.medscape.com/viewarticle/963871

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями? 23.04.2024 Інфекційні захворювання Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями?

Нове дослідження під керівництвом Єльського університету (Нью-Гейвен, штат Коннектикут, США) показує, що деяким респіраторним вірусним інфекціям, наприклад, COVID-19 і грипу, можна запобігти або вилікувати за допомогою місцевого застосування антибіотика. Команда під керівництвом Акіко Івасакі та Чарльза Дела Круза успішно перевірила ефективність неоміцину, антибіотика із групи аміноглікозидів, для запобігання або лікування респіраторних вірусних інфекцій на моделях тварин, коли його вводили через ніс. Потім дослідники виявили, що схожий підхід – цього разу із застосуванням безрецептурної мазі неоспорин, що містить неоміцин, – також викликає швидку імунну відповідь за допомогою активації інтерферон-стимульованих генів (ISG)....

15.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень

Вакцина проти хламідіозу викликала імунні відповіді під час раннього випробування, обнадіюючи, що одного разу це може допомогти стримати поширення інфекції. Зараз в Америці спостерігається найвищий із 1950-х років рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, найпоширеніша бактеріальна інфекція, що передається статевим шляхом, спричиняється бактеріями класу Chlamidiae. У нових результатах випробувань, опублікованих у журналі Lancet Infectious Diseases, вакцина CTH522 була визнана безпечною та ефективною, оскільки викликала реакцію антитіл....

08.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Як показало 9-річне дослідження, пероральна вакцина проти ІСШ є успішною альтернативою антибіотикам

Рецидивуючим інфекціям сечовивідних шляхів (ІСШ) можна запобігти у понад половини людей, які отримали пероральну вакцину, що є потенційною альтернативою лікуванню антибіотиками. Початкові результати першого тривалого дослідження безпеки та ефективності вакцини MV140 проти рецидивуючих ІСШ були представлені 6-7 квітня на конгресі Європейської асоціації урологів у Парижі. Висновки показують, що у 54 % учасників дослідження не спостерігалися симптоми ІСШ протягом дев’яти років після вакцинації, без повідомлень про помітні побічні ефекти. Очікується, що остаточні результати дослідження будуть опубліковані до кінця 2024 року....