Діабет разом із гіпертонією погіршують структуру та функції мозку

У людей, які страждають на цукровий діабет із супутньою гіпертонією, загальний стан мозку і когнітивне здоров’я є гіршими, ніж у людей, які хворіють лише на один із цих розладів.
Результати дослідження вчених з Оксфордського університету та Університетського коледжу Лондона (Великобританія) показують, що профілактика діабету та артеріальної гіпертензії може уповільнити структурні зміни мозку, зниження когнітивних функцій та деменцію.
У поперечне дослідження було залучено 38 918 осіб (у тому числі 2043 особи із діабетом), які згодом пройшли магнітно-резонансну томографію (МРТ) головного мозку в рамках їхньої участі у Біобанку Великобританії.
У аналіз були включені люди, які повідомили про будь-які нейродегенеративні або споріднені захворювання.
У людей із діабетом зовнішній вигляд мозку на МРТ був значно гіршим після поправки на можливі фактори, включаючи серцево-судинні захворювання.
Загальний об’єм мозку та загальний об’єм сірої речовини у пацієнтів із діабетом були зменшені приблизно на 10–20 % порівняно із такими без діабету. Також в осіб із діабетом результати п’яти із семи тестів когнітивних функцій були значно нижчими.
У людей, які страждають як на діабет, так і на гіпертонію, загальний обсяг сірої речовини був значно зменшений у порівнянні з людьми, які страждають лише на діабет. До того ж, вони мали гірші результати в тестах на час реакції та заміни символьних цифр, які були частиною тестів когнітивних функцій.
Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/963994?src
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Кардіологія

Високий відсоток людей із цукровим діабетом 2 типу мають також атеросклеротичні серцево-судинні захворювання, але приблизно лише 1 із 20 отримує «тріумвірат» доказових препаратів – ліків для зниження рівнів холестерину, артеріального тиску та глюкози....
Згідно з результатами нового огляду, опублікованого у «Journal of Internal Medicine», добавки мікроелементів, зокрема комбінації коензиму Q10 (убіхінон), цинку, міді, селену та заліза, можуть бути потенційною стратегією для покращення функції міокарда у пацієнтів із серцевою недостатністю шляхом поліпшення роботи мітохондрій. ...
Згідно з результатами нових досліджень, кілька тривалих симптомів COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом коронавірусу SARS-CoV-2 на блукаючий нерв (лат. nervus vagus). Дослідники з Університетської лікарні Тріаса та Пуйоля (дочірнього автономного університету Барселони, Іспанія) оцінили функціонування блукаючого нерва у хворих на COVID-19. Серед 348 пацієнтів приблизно 66 % осіб мали принаймні один симптом, який свідчив про дисфункцію блукаючого нерва. ...