Американська академія неврології оновила рекомендації з лікування больової форми діабетичної нейропатії

06.01.2022

Американська академія неврології (AAN) оновила рекомендації з лікування больової форми діабетичної нейропатії. Група експертів зазначає, що понад 16 % людей із цукровим діабетом страждають від больової діабетичної нейропатії, яка часто залишається нерозпізнаною та не лікується.

Це оновлена настанова AAN 2011 року схвалена Американською асоціацією нейром’язової та електродіагностичної медицини.

Щоб оновити настанову, експертна група переглянула дані понад 100 рандомізованих контрольованих досліджень, опублікованих із січня 2008 року по квітень 2020 року.

«Ці рекомендації мають на меті допомогти неврологам та іншим лікарям надати найякіснішу допомогу пацієнтам на основі останніх доказів», – сказав автор рекомендацій Брайан Каллаган, доктор медицини Мічиганського університету в Анн-Арборі (США).

Зокрема, перш ніж призначати лікування, медичні працівники повинні визначити, чи є у пацієнта також проблеми із настроєм або сном, оскільки вони можуть вплинути на сприйняття болю.

Керівництво рекомендує клініцистам оцінювати пацієнтів із цукровим діабетом на предмет периферичного нейропатичного болю та його впливу на їхню функцію і якість життя.

Не рекомендується призначати опіоїди для лікування больової форми діабетичної нейропатії, оскільки вони не тільки несуть ризики, але й немає вагомих доказів щодо їх ефективності у довгостроковій перспективі.

Керівництво рекомендує запропонувати один із чотирьох класів пероральних препаратів, які визнані ефективними для лікування нейропатичного болю: трициклічні антидепресанти (амітриптилін, нортриптилін, іміпрамін); інгібітори зворотного захоплення серотоніну-норадреналіну (дулоксетин, венлафаксин, десвенлафаксин); габапентиноїди (габапентин, прегабалін) та/або блокатори натрієвих каналів (карбамазепін, окскарбазепін, ламотриджин, лакозамід). Зазначається, що усі чотири класи препаратів мають «порівнянні розміри ефекту трохи більше або трохи менше граничного значення для середнього розміру ефекту».

Якщо початковий препарат не забезпечує суттєвого поліпшення болю або викликає значні побічні ефекти, рекомендується випробування іншого препарату з іншого класу.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/965973

 

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Неврологія

Тривалі симптоми COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом на блукаючий нерв 18.02.2022 Інфекційні захворювання Неврологія Тривалі симптоми COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом на блукаючий нерв

Згідно з результатами нових досліджень, кілька тривалих симптомів COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом коронавірусу SARS-CoV-2 на блукаючий нерв (лат. nervus vagus). Дослідники з Університетської лікарні Тріаса та Пуйоля (дочірнього автономного університету Барселони, Іспанія) оцінили функціонування блукаючого нерва у хворих на COVID-19. Серед 348 пацієнтів приблизно 66 % осіб мали принаймні один симптом, який свідчив про дисфункцію блукаючого нерва. ...

16.02.2022 Неврологія Міжнародна ліга боротьби з епілепсією пропонує перші рекомендації з лікування депресії при епілепсії

Міжнародна ліга боротьби з епілепсією (ILAE) випустила рекомендації щодо лікування депресії у пацієнтів з епілепсією. Незважаючи на докази того, що депресія є частою супутньою хворобою серед пацієнтів з епілепсією, дані щодо її лікування при епілепсії все ще обмежені, а рекомендації ґрунтуються переважно на індивідуальному клінічному досвіді. ...

14.02.2022 Кардіологія Неврологія Чи може лікування пародонта зменшити серцево-судинні події у пацієнтів з інсультом?

Дослідження PREMIERS, що проводилося у пацієнтів із нещодавно перенесеним інсультом або транзиторною ішемічною атакою (ТІА), які також мали захворювання ясен, не показало статистично значущої різниці між інтенсивним пародонтологічним лікуванням і стандартним лікуванням у частоті повторного інсульту, інфаркту міокарда або смерті протягом 1 року спостереження, хоча спостерігалася сильна тенденція до переваги у групі інтенсивного лікування....