Оптимізація профілактики ВТЕ у пацієнтів із онкологічною патологією у переопераційному періоді

12.08.2022

 

Відомо, що асоційований з раком тромбоз часто залишається недіагностованим, хоча й є дуже частим явищем. Близько 20% всіх тромботичних подій трапляється в онкологічних хворих. Водночас, 20% пацієнтів із солідними злоякісними новоутвореннями матимуть тромботичну подію, пов’язану з розвитком їх хвороби (Pandoni P. et al., 2002).

Епізоди венозної тромбоемболії (ВТЕ) трапляються у 4 рази частіше серед онкологічних пацієнтів ніж у загальній популяції. Добре відомо, що найчастіше ВТЕ розвивається на етапі діагностики, під час курсу хіміотерапії, на стадії метастазів, наприкінці життя пацієнта. Проте, частота тромбоемболічних подій залишається вищою, ніж у населення в цілому, і в період ремісії теж (Elting LS. et al., 2004).

Ще один парадокс – за останні кілька років кількість випадків ВТЕ в онкохворих значно зросла – щонайменше втричі серед усіх хворих на рак і у шість разів серед пацієнтів, які проходять хіміотерапію (Mulder Fl et al., 2021).

Тож актуальність і важливість тромбопрофілактики в цієї когорти пацієнтів не залишає сумнівів. Однак це питання й досі залишається дискутабельним на всіх ланках медичної спільноти.

Професор медицини і медичної онкології, очільник 3-го відділення медицини Медичної Школи Афін Національного університету, професор торакальної онкології Єльської медичної школи Костантінос Сирігос (Греція) наводить найновіші і найпотужніші дослідження, метааналізи щодо препаратів вибору для запобігання розвитку тромбоемболії, а також розбирає американські та європейські рекомендації щодо застосування низькомолекуляриних гепаринів, зокрема еноксапарину, в онкологічних пацієнтів.

Запрошуємо до перегляду відеолекції!

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Онкологія та гематологія

Вітаємо з ювілеєм! 02.12.2022 Онкологія та гематологія Хірургія, ортопедія та анестезіологія Вітаємо з ювілеєм!

2 грудня відзначає свій 40-річний ювілей кандидат медичних наук, заслужений лікар України, хірург-онколог вищої категорії відділення онкоколопроктології та головний лікар Національного інституту раку Андрій Петрович Безносенко...

26.03.2022 Онкологія та гематологія Допомога онкохворим дітям від польських колег

...

23.02.2022 Онкологія та гематологія Компанії BioNTech і Medigene оголосили про глобальну співпрацю щодо Т-клітинної терапії солідних пухлин

Біотехнологічні компанії BioNTech SE та Medigene AG оголосили про співпрацю щодо розвитку імунотерапії Т-клітинних рецепторів проти раку (TCR). Початковий термін співпраці становить три роки. Компанія Medigene надасть власну запатентовану платформу для розробки TCR проти кількох цілей солідних пухлин, «номінованих» компанією BioNTech. Автоматизована високопродуктивна платформа Medigene призначена для обходу центральної толерантності та отримання високоафінних TCR. ...