Головна Використання фіксованої комбінації інгібітора протонної помпи та прокінетика – новий підхід до лікування функціональної шлункової диспепсії

27 березня, 2015

Використання фіксованої комбінації інгібітора протонної помпи та прокінетика – новий підхід до лікування функціональної шлункової диспепсії

Автори:
І.Г. Палій, С.В. Заїка

Одним із найбільш розповсюджених станів у структурі гастроентерологічної патології на сучасному етапі є шлункова диспепсія, про що переконливо свідчать результати численних популяційних досліджень, проведених у США та країнах Європи.

Шлункова диспепсія спостерігається у 20-40% дорослого населення розвинутих країн світу. Щодо структури цієї патології, то у 2/3 хворих остання має функціональний характер; виявити органічні чинники, що зумовлюють її виникнення, вдається лише в третини обстежених.

У жінок функціональна шлункова диспепсія (ФШД) зустрічається удвічі частіше, ніж у чоловіків; найбільша кількість звернень із диспептичними скаргами припадає на пацієнтів віком 35-45 років.

ФШД – це стан, який характеризується симптомами в гастродуоденальній ділянці за відсутності будь-яких органічних, системних або метаболічних порушень, які могли б пояснити ці скарги. Для синдрому шлункової диспепсії характерна наявність таких симптомів, як:

Полная версия статьи в формате .pdf »

Номер: № 18 (271) Вересень - Медична газета "Здоров’я України"