Зміна парадигми: як зробити догляд за вухами та слухом реальністю для всіх?
Клінічні рекомендації
20 лютого, 2025
Слух – це безцінний дар, яким природа наділила людину. Без нього людина занурюється в тишу, перестаючи бути повноцінним членом суспільства. Слух є невід’ємною частиною сприйняття навколишнього світу.
Метаболічний синдром (критерії Міжнародної діабетичної асоціації)
Калькулятори
10 лютого, 2025
Калькулятор ризику кардіо-васкулярних захворювань ACC/AHA (2013)
Калькулятори
10 лютого, 2025
Рейтингова шкала депресії Гамільтона (HAM-D, HDRS)
Калькулятори
10 лютого, 2025
Шкала тривоги GAD-7
Калькулятори
10 лютого, 2025
Індекс маси тіла та площа поверхні тіла за формулою Дю Буа
Калькулятори
10 лютого, 2025
Кліренс креатиніну (ClCr, формула Кокрофта-Голта)
Калькулятори
10 лютого, 2025
Визначення потреби у в/в введенні рідині залежно від маси тіла
Калькулятори
10 лютого, 2025
Гострі респіраторні вірусні інфекції в сучасному світі: виклики та можливості противірусної терапії
Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) залишаються однією з найактуальніших проблем сучасної медицини, особливо в контексті нових викликів, що постали після пандемії коронавірусної хвороби (COVID‑19). ГВРІ – найпоширеніші інфекційні хвороби, які уражають усі вікові групи населення та посідають перше місце серед причин тимчасової втрати працездатності.
Згідно з даними Центру громадського здоров’я України, з початку епідемічного сезону 2024/2025 рр., який розпочався 30 вересня 2024 р., до 5 січня 2025 р. на ГРВІ, включаючи грип і COVID‑19, захворіли 1 612 982 особи, що становить 4,5% від населення країни. Зареєстровано 295 підтверджених випадків COVID‑19, що становить приблизно 0,36% від загальної кількості випадків ГРВІ. Варто зазначити, що частка випадків COVID‑19 серед загальної кількості респіраторних інфекцій залишається відносно низькою, що свідчить про зниження поширеності коронавірусної інфекції порівняно з попередніми роками. Серед осіб з позитивним результатом тесту на COVID‑19 зареєстровано один летальний випадок.
Нещодавній спалах метапневмовірусу людини (hMPV) в Китаї привернув увагу медичної спільноти та громадськості. Хоча hMPV не є новим вірусом, нинішнє зростання кількості випадків інфекції викликає занепокоєння [1].
В умовах відсутності специфічної вакцини проти hMPV важливими є раннє виявлення та лікування інфекції. Ефективні противірусні засоби можуть значно знизити ризик ускладнень і покращити прогноз захворювання, особливо серед уразливих категорій населення. Тому вивчення профілю безпеки та ефективності, а також широке впровадження безпечних і дієвих противірусних препаратів є пріоритетним завданням сучасної медицини.
Як прискорити одужання при ГРЗ: роль інгаляційного засобу Ектобріс у терапії кашлю та обструкції
Клінічне дослідження
8 лютого, 2025
Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) залишаються однією з найпоширеніших причин звернень до лікарів серед пацієнтів будь-якого віку [1]. В умовах зростання рівня захворюваності, що пов’язано зі зміною сезонів і частими епідеміями, ГРЗ стають серйозним викликом для системи охорони здоров’я. Симптоми, як-от кашель, порушення назального дихання, лихоманка та загальна слабкість, значно впливають на якість життя пацієнтів і потребують ефективного лікування.
Серед основних патогенетичних механізмів ГРЗ виділяють ушкодження епітелію слизових оболонок дихальних шляхів, порушення їхньої бар’єрної функції та розвиток запального процесу. За таких умов важливим завданням є не лише боротьба з інфекцією, а й захист клітин епітелію, стабілізація слизової оболонки та полегшення симптомів, що дозволяє прискорити одужання та запобігти ускладненням. Інноваційний засіб Ектобріс, який містить ектоін, допомагає ефективно вирішувати ці завдання і поліпшувати результати лікування пацієнтів із ГРЗ.
Раціональна антибіотикотерапія інфекційних захворювань в епоху резистентності. Місце фторхінолонів
Думка фахівця
8 лютого, 2025
За матеріалами VII Міжнародного конгресу Antibiotic resistance STOP!
Клінічний алгоритм діагностики та лікування безсоння в дорослих: оновлений огляд
Труднощі із засинанням та/або збереженням безперервності сну є досить поширеними скаргами пацієнтів на прийомі в лікаря. Безсоння може виникати самостійно або в поєднанні з іншими медичними чи психічними розладами. Діагностика та лікування безсоння нерідко супроводжуються певними труднощами. Пропонуємо до уваги читачів адаптований переклад оновленого огляду H. Khazaie та співавт. A clinical algorithm for diagnosis & treatment of insomnia in adults: an updated review, опублікованого в журналі CNS Spectrums 31 жовтня 2024 року, метою якого було створення клінічного алгоритму діагностики та лікування безсоння в дорослих.