27 березня, 2015
Використання цефуроксиму в комплексній терапії гострого бронхіту в дітей із супутньою патологією травного каналу
У структурі патології людини велику частину становлять інфекційні захворювання, значна їх частка також у структурі смертності навіть у високорозвинених державах Європи. Для терапії інфекційних захворювань важливими є антибіотики у разі показань до їх застосування, особливо за наявності гострого бронхіту в дітей.
Згідно з Наказом МОЗ України етіотропна терапія гострого бронхіту призначається з урахуванням того, що в 90-92% випадків його причиною є вірусна інфекція. Тому в сучасних умовах базисною є мінімізація застосування антибіотиків.
Антибіотикотерапія за наявного гострого бронхіту в педіатричній практиці показана дітям перших шести місяців життя; у разі важкого перебігу бронхіту (нейротоксикоз та ін.); обтяжливого преморбідного фону (пологова травма, недоношеність, гіпотрофія тощо); активації хронічних вогнищ інфекції (тонзиліт, отит та ін.); підозри щодо нашарування бактеріальної інфекції (лихоманка з температурою тіла вище 39°С, виражені симптоми інтоксикації, наявність задишки, асиметрія хрипів, лейкоцитоз і прискорена швидкість осідання еритроцитів).