27 березня, 2015
Государственный фармакологический центр информирует
Ми продовжуємо рубрику, в якій висвітлюємо зміни та доповнення, внесені в інструкції для медичного застосування лікарських засобів (ЛЗ) в Україні. Вважаємо доцільним нагадати нашим колегам, що інструкція є найважливішим документом, який має медичне, інформаційне та правове значення. Тому інформація, яка в ній міститься, має бути вичерпною, оскільки розрахована як на лікарів, так і на пацієнтів.
Останнім часом спостерігається неухильне зростання фармацевтичного ринку України, причому як за номенклатурою ЛЗ, так і за кількістю їх форм (порівняно з 1991 р. він збільшився у понад 7 разів і наразі налічує більш ніж 14 тис. найменувань). Одночасно суттєво збагатилась різноманітна інформація щодо раціонального застосування ліків. Однак важливим негативним фактором слід вважати розмитість кордону між рецептурним та безрецептурним відпуском ліків населенню.
В умовах значного поширення не зовсім свідомого і не зовсім відповідального самолікування в нашій країні ми маємо справу з додатковим визначним фактором ризику щодо ймовірності виникнення небажаних ускладнень під час застосування ЛЗ. У зв’язку з цим у всьому світі виробники ліків, національні служби охорони здоров’я, відповідні регуляторні органи ретельно стежать за тим, щоб інформація про кожний ЛЗ була максимально вичерпною для лікаря і доступною для пацієнта.