Головна Ефективність застосування пробіотика Ентерожерміна за наявності порушень евакуаторної функції кишечнику у вагітних

27 березня, 2015

Ефективність застосування пробіотика Ентерожерміна за наявності порушень евакуаторної функції кишечнику у вагітних

Закрепом прийнято вважати випорожнення кишечнику менш ніж 3 рази на тиждень. У разі цього змінюється консистенція випорожнень, можуть виникати біль і дискомфорт у животі, метеоризм. Cеред супутніх розладів травлення у вагітних закреп займає перше місце і спостерігається у 60% випадків.

Закрепи, що виникають у жінок під час вагітності, можуть бути віднесені до вторинних. Причиною затримки випорожнень у I триместрі вагітності є збільшена продукція прогестерону. Останній виявляє послаблюючу дію на гладеньку мускулатуру (знижує тонус мускулатури кишечнику), натомість простагландини підвищують тонус гладкої мускулатури, що спричиняє активізацію діяльності кишечнику. Це біологічно виправдано, тому що за наявності загальної з маткою іннервації будь-яке надмірне підвищення перистальтики кишечнику може спричинити збудження скоротливої функції матки і призвести до переривання вагітності. У II і III триместрах вагітності тиск збільшеної в розмірах матки на кишечник спричиняє порушення моторно-евакуаторної функції останнього. Також встановлено, що у вагітних унаслідок підвищення порога збудливості рецепторів кишечнику до біологічних активних речовин відбувається ослаблення його автоматичної ритмічної діяльності.

Полная версия статьи в формате .pdf »

Номер: № 5 (234) Березень - Медична газета "Здоров’я України"