Лугань – тебе, як пiсню, носимо у серцi вiд колиски

27.03.2015

10 січня в галереї Луганської обласної організації Національної спілки художників України широкому загалу Луганщини був представлений черговий художній календар компанії «Берінгер Інгельхайм» (Німеччина) «Лугань – тебе, як пісню, носимо у серці від колиски», який продовжує традиційну серію «Міста України», започатковану 2003 року випуском календаря, присвяченого Києву. Родзинкою цьогорічного проекту стало запрошення до плідної співпраці не одного, а декількох майстрів пензля, серед яких представники
двох творчих династій славетного Луганського краю.

«Вечоріє», А. БілобровськийОльга Велітченко, регіональний представник компанії «Берінгер Інгельхайм»:
– Приємно відзначити існування вже впродовж багатьох років такого чудового проекту компанії «Берінгер Інгельхайм», як випуск художніх календарів, який поєднує медико-фармацевтичну галузь з образотворчим мистецтвом. Щороку пропонуючи нашим партнерам, фармацевтам, лікарям знайомство з творами художників різних куточків нашої Батьківщини, компанія в такий оригінальний спосіб наближає до людей чудові мистецькі скарби. Цьогорік ми з приємністю пропонуємо познайомитися всім українцям, яким пощастить милуватися календарем, з талановитою «квадригою» луганських художників – Олександра і Артема Білобровських та Віктора і Ганни Скубаків.
Гортаючи сторінки календаря на 2008 рік, я була приємно здивована. Перед очима начебто поставали давно знайомі луганські міські краєвиди, але від зображеного на аркуші віяло чимось новим, навіть невідомим. Я бачила знайомі мені площі й вулиці нашого міста. Проте творча людина помітила таке, що таємничо приховується від ока пересічної людини. На одній із робіт Артема Білобровського я побачила щось дуже мені знайоме, і в той же час пам’ять відмовлялася допомогти ідентифікувати цей привабливий для очей міський краєвид. Здивуванню моєму не було меж, коли художник констатував: ця замальовка була зроблена буквально у декількох кроках від мого власного помешкання! Непоказна на перший погляд моя вуличка ніби від магічного дотику чарівної палички доброї феї обернулася на привабливу незнайомку… 

Костянтин Євтушенко, керівник відділу рецептурних препаратів представництва «Берінгер Інгельхайм»:
– За п’ятнадцять років діяльності в Україні всесвітньо відома німецька фармацевтична компанія «Берінгер Інгельхайм» встигла завоювати авторитет серед лікарів нашої держави не тільки своїми оригінальними лікарськими засобами, які допомагають вирішувати складні клінічні завдання охорони здоров’я, але й філософією гуманізму. Свого часу геніальний абхазець Фазиль Іскандер зі щемом душевним двома словами дав влучну характеристику нашому часу: «Мир дичает!». А що ж взмозі врятувати світ від моральної деградації? Важко не погодитися з тим, що не останнє слово тут стоїть за мистецтвом. Відомий проект випуску художніх календарів за сприяння компанії, на мій погляд, слугує саме цій справі. Тиражуючи в такий спосіб твори вітчизняних митців, компанія підтримує та розповсюджує творчі надбання українських художників задля високої мети виховання у людини почуття прекрасного.
Водночас з нашого поля зору не випадає й професійна специфіка діяльності компанії «Берінгер Інгельхайм», спрямована на підтримку здоров’я наших співвітчизників. Найактуальніша проблема сьогодення пов’язана з ненаданням допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД. Один з наших календарів був присвячений саме цьому. «Порушимо тишу!» – під цим гаслом побачив світ календар 2002 року. Завдяки прибутку, отриманому від його продажу лікарям Західної Європи, була надана благочинна допомога в розмірі 61 тис. євро спеціалізованому Будинку дитини у м. Макіївці на Донеччині, де виховуються діти, що народилися від матерів із ВІЛ.
Відомо, що серед деяких снобів побутує думка, мовляв, у молодих містах історичного Дикого Поля (Дніпропетровськ, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ) обмаль цікавинок для професійного погляду сучасних образотворців. Художні ж роботи Олександра і Артема Білобровських, Віктора й Ганни Скубаків переконливо доводять – багата на мальовничі краєвиди Слобожанська земля щедра також й мистецькими ужинками. Луганським митцям Віктору Скубакові й Олександру Білобровському поталанило відчути у своїх художніх візіях найсуттєвіші риси рідного краю. Ніжний і вишуканий кольоропис Віктора Скубака перетворює індивідуальне авторське споглядання природи в образи всезагальні й значущі. Поетично й невимушено розкуто звучать акварельні краєвиди Олександра Білобровського. Члени Національної спілки художників України В. Скубак та О. Білобровський у свій плідний полудень віку очолюють родинні мистецькі династії. Торуючи батьківські шляхи, вдало здійснюють художні шукання у живописній справі Ганна Скубак і Артем Білобровський. З молодим чуттям і творчим завзяттям їхні твори стверджують вічно суще та надають луганським мистецьким мотивам образного оновлення.
Кожному з нас та, напевне, й усій нашій країні не вистачає душевного, сердечного тепла. І що краще, ніж витвір мистецтва, народжений пензлем художника, спроможне донести до нашої душі та серця теплі хвилі магічного явища під назвою «високе мистецтво»? В усякому разі, вдивляючись у листопадовий етюд Артема Білобровського, я майже фізично відчув подих пізньої осені… Переконаний – протягом усього поточного року чудові роботи луганських художників зігріватимуть погляд багатьох лікарів та провізорів по всій нашій країні. Від імені моїх колег і себе особисто хочу висловити щиру подяку Олександру й Артему Білобровським, Віктору та Ганні Скубак та побажати подальших творчих звершень. Дякуємо всім, хто доклав частку своєї душі до цьогорічного календаря.

Галина Димарська, заступник начальника Управління охорони здоров’я Луганської міськради:
– Ми співпрацюємо з багатьма фармацевтичними компаніями, але співробітництво з «Берінгер Iнгельхайм» для Луганська й області особливо плідні. Поява у місті лікувально-діагностичного кабінету «Пульміс», відчутний поступ у впровадженні методу тромболітичної терапії гострих серцевих та судинних захворювань у наших клініках, постійне теоретичне удосконалення наших спеціалістів на конференціях, семінарах, з’їздах – все це результат нашої співпраці з компанією. І гуманітарний проект компанії також спрямований на охорону здоров’я наших громадян – здоров’я духовного. У наш час це вкрай актуально на тлі прикрого розквіту так званої «популярної культури» у житті України. На жаль, у вирі буденної суєти ми не завжди помічаємо красу оточуючого нас світу. Відверто кажучи, для мене стало відкриттям, що давно відомі мені провулочки й куточки рідного міста можуть виглядати так велично, загадково й навіть урочисто.

Віктор Скубак, член Національної спілки художників України:
– Ідея випуску художнього календаря, присвяченого нашому місту, виникла ще в 1995 році. Здавалося б, сприяння втіленню подібного проекту в життя слід було очікувати від керівників міста. Змінювалися міські голови Луганська, але справа не рухалася з місця. Тому приємним сюрпризом для наших художників стала пропозиція представництва компанії «Берінгер Інгельхайм» посприяти ознайомленню з нашими роботами широкого загалу. Принагідно запрошую всіх небайдужих до живопису в березні 2008 року на наш вернісаж у Києві з приводу 50-річчя луганської організації Національної спілки художників.

«Берінгер Інгельхайм» — група компаній, головний офіc знаходиться у м. Інгельхайм (Німеччина) — входить до числа 20 провідних фармацевтичних корпорацій світу. «Берінгер Інгельхайм» нараховує 140 дочірніх компаній, розташованих по всьому світу. Основний вид діяльності компанії — виробництво фармацевтичної продукції, яка застосовується в медицині та ветеринарії. Компанія активно працює в одній із найгуманніших галузей науки — розробці та виробництві препаратів для підтримання здоров’я і рятування життя людини. Фармацевтичний бізнес, який становить близько 95% продажів, в основному включає лікарські препарати рецептурної групи, а також продукцію для фармацевтичної промисловості (хімічні реагенти та біофармацевтику).

Підготував Лук’ян Маринжа
Фото Вадима Лєсного

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

23.04.2024 Кардіологія Ревматологія Терапія та сімейна медицина Застосування препаратів кальцію і кальцифікація судин: чи є зв’язок?

Як відомо, кальцій бере участь у низці життєво важливих функцій. Хоча більшість досліджень добавок кальцію фокусувалися переважно на стані кісткової тканини та профілактиці остеопорозу, сприятливий вплив цього мінералу є значно ширшим і включає протидію артеріальній гіпертензії (передусім у осіб молодого віку, вагітних та потомства матерів, які приймали достатню кількість кальцію під час вагітності), профілактику колоректальних аденом, зниження вмісту холестерину тощо (Cormick G., Belizan J.M., 2019)....

23.04.2024 Ревматологія Терапія та сімейна медицина Погляди на терапію глюкокортикоїдами в ревматології: епоха конвергенції

Після десятиліть, а часом і запеклих суперечок про переваги та недоліки застосування глюкокортикоїдів (ГК) досягнута певна конвергенція. Сучасні рекомендації лікування таких захворювань, як ревматоїдний артрит (РА), ревматична поліміалгія (РПМ) та васкуліт великих судин відображають поточний стан консенсусу терапії ГК. Однак залишаються відкритими питання щодо можливості тривалого лікування дуже низькими дозами ГК у пацієнтів із РА, а також успішності пошуку інноваційних ГК (лігандів ГК-рецепторів) із покращеним співвідношенням користь/ризик....

23.04.2024 Алергія та імунологія Терапія та сімейна медицина Інгібітори лейкотрієнових рецепторів у лікуванні бронхіальної астми та інших алергічних захворювань

Серед препаратів, які мають велику доказову базу щодо лікування пацієнтів із захворюваннями дихальних шляхів з алергічним компонентом, особливий інтерес становлять антагоністи лейкотрієнових рецепторів (АЛТР). Ці препарати мають хорошу переносимість у дорослих та дітей, а також, на відміну від інгаляційних кортикостероїдів (ІКС), характеризуються високим комплаєнсом, тому посідають чільне місце в лікуванні пацієнтів із респіраторною патологією. У лютому відбувся міждисциплінарний конгрес із міжнародною участю «Життя без алергії International» за участю провідних вітчизняних міжнародних експертів. Слово мав президент Асоціації алергологів України, професор кафедри фтизіатрії та пульмонології Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика (м. Київ), доктор медичних наук Сергій Вікторович Зайков із доповіддю «Місце АЛТР у лікуванні пацієнтів із респіраторною патологією». ...

23.04.2024 Алергія та імунологія Терапія та сімейна медицина Алгоритм діагностики та лікування пацієнта з алергічним ринітом

Розбір клінічного випадку...