Сучасному лікарю і провізору — сучасні знання про хвороби і ліки

27.03.2015

Напередодні науково-практичної конференції «Терапія-2004»

Колись, за радянських часів, у телеглядачів була популярною програма «Очевидне -неймовірне». З повним правом можна сказати, що сьогоднішня ситуація є такою, коли медик і провізор — дві основні фігури, які покликані надавати допомогу хворому, — роз’єднані один від одного на велику відстань. Це факт, і він підпадає під визначення «очевидне». А «неймовірне», тому що це неприродно і не відповідає вимогам часу.Нерідко можна спостерігати таку картину: перехожий на вулиці, побачивши вивіску «Аптека», поквапливо заходить туди і просить: «Дайте мені щось від головного болю». Цю ситуацію можна зрозуміти, адже більшість наших сучасників живе в прискореному ритмі і не має часу, щоб завітати на прийом до лікаря. До того ж, всюдисуща реклама настирливо пропагує ліки від багатьох хвороб, і розгублена в морі цієї рекламної інформації людина кидається до провізора за допомогою. Певно ж, він підкаже, які, на його думку, найбільш ефективні ліки, але при цьому не буде кваліфіковано з’ясовувати показання та можливі протипоказання щодо їх прийому. Зрозуміло, це в компетенції лікаря.

Саме над таким явищем у суспільстві, відсутністю належного взаємозв’язку між практичним лікарем та провізором, замислився фахівець, що мислить широко і неординарно, бо помічає «очевидне — неймовірне» у нашому повсякденному житті, завідувач кафедри внутрішніх хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, доктор медичних наук, професор Юрій Михайлович Мостовий, який запропонував провести науково-практичну конференцію «Терапія-2004: досягнення та перспективи». Ідею Ю. М. Мостового підтримали МОЗ та АМН України. Ця конференція відбудеться 24-25 березня 2004 року в м. Вінниці. Вона пройде під девізом «Сучасному лікарю і провізору — сучасні знання про хвороби і ліки».

Програмою цього форуму передбачено проведення широкого кола заходів: лекції, сателітні симпозіуми, інформаційні повідомлення, які орієнтовані на лікарів та провізорів. На конференції виступатимуть провідні вчені України, Росії, Польщі, Німеччини.

Власне кажучи, це перший проект у державі, у якому інформація одночасно й деференційовано буде надаватися як лікарям, так і провізорам — ключовим фігурам медикаментозного лікування хворих.

До дня відкриття конференції планується вихід у світ довідника-посібника «Сучасні класифікації та стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів» (6-те доповненене та перероблене видання), що став одним з найбільш популярних медичних видань країни.

У лекційних програмах, сателітних симпозіумах передбачається висвітлення таких актуальних на сьогодні тем:

  • артеріальна гіпертензія;
  • ішемічна хвороба серця, коронарний синдром, атеросклероз;
  • некоронарогенні захворювання серця;
  • недостатність кровообігу;
  • пневмонія, хронічні обструктивні захворювання органів дихання, алергози;
  • тромбоемболія легеневої артерії;
  • захворювання шлунка, підшлункової залози, печінки, жовчного міхура;
  • захворювання нирок;
  • захворювання суглобів, остеопороз;
  • захворювання крові;
  • цукровий діабет, захворювання щитовидної залози;
  • психосоматичні розлади в клініці внутрішніх хвороб.

У нагоді учасникам конференції стануть й інформаційно-навчальні повідомлення від представників компаній — виробників ліків, що орієнтовані на лікарів загальної практики та провізорів. Планується висвітлення таких питань:

  • антибактеріальні препарати;
  • антиастматичні, антигістамінні препарати;
  • антигіпертензивні, антиаритмічні, ліпідостабілізуючі засоби, тромболітики;
  • нестероїдні протизапальні засоби, аналгетики;
  • препарати для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • вітаміни, фітотерапія, гомеопатія;
  • лікувальна косметика.

Нестандартний і цікавий характер майбутньої конференції проявиться в тому, що короткі повідомлення об’єднаються в тематичні блоки, кращі з них будуть відзначені аудиторією та журі оргкомітету за такими номінаціями:

  • оригінальні форми подання інформації;
  • високий професіоналізм і лекторська майстерність;
  • краще корпоративне побажання в співпраці з лікарями та провізорами.

Як зазвичай, для учасників конференції організатори пропонують широку культурну програму.

«Медична газета «Здоров’я України» виступає генеральним інформаційним спонсором конференції, матеріали якої будуть висвітлюватися на шпальтах видання.

За додатковою інформацією звертатися за тел.:
(0432) 523-286 — кабінет професора Юрія Михайловича Мостового;
(0432) 432-540 — кабінет доцента Галини Іванівни Томашкевич;
(0432) 461-126 — лабораторія кафедри;
(0432) 463-667 — Галина Іванівна Томашкевич (у вечірній час);
(0432) 523-286 — телефон/факс (цілодобово) для прийому реєстраційних карт учасника конференції.

Е-mail: vindoctor@inbox.ru

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

25.06.2024 Неврологія Терапія та сімейна медицина Зв’язок між ротолицевим болем і депресією: дані систематичного огляду

Виникнення ротолицевого болю часто супрово­джується супутніми захворюваннями, наприклад депресією. Попри те, що результати попередніх дослі­джень вказували на двоспрямовану кореляцію між ротолицевим болем і психологічними чинниками, дані деяких спостережень були суперечливими. Пропонуємо до вашої уваги огляд статті H. Anita et al. «The association between orofacial pain and depression: a systematic revie», опублікованої у виданні J Pain Res (2024 Feb 29; 17: 785‑796), присвяченої доказам зв’язку між ротолицевим болем і депресією. ...

25.06.2024 Неврологія Терапія та сімейна медицина Причини кістково-м’язового болю за грудиною у дорослих

За матеріалами курсу «Академія сімейного лікаря. Біль у грудній клітці. Алгоритм дій сімейного лікаря та скерування до профільного фахівця» (19‑20 березня 2024 р.) ...

25.06.2024 Неврологія Терапія та сімейна медицина Стрес, дистрес та тривожний розлад

Стрес, дистрес та тривожний розлад є складними процесами ­функціонування організму та психіки людини. ­Власне, стрес – ​це комплексна біологічна та психо­логічна реакція організму ­людини на зовнішні або внутрішні подразники, які порушують його гомеостаз і потребують певної адаптації або реакції [1]. Однак за надмірної інтенсивності чи тривалості він перетворюється на дистрес – ​негативний стан, що призводить до виснаження організму та розвитку патологічних станів ...

25.06.2024 Неврологія Психіатрія Терапія та сімейна медицина Стратегія когнітивної психотерапії: пастки мислення

Майже всі психотерапевти, навіть психоаналітики, у своїй практиці змушені (і професійно зобов’язані) тією чи іншою мірою вдаватися до когнітивної психотерапії. Назву методу, як і загальні принципи, вперше сформулював американський психотерапевт, професор психіатрії Пенсільванського університету, творець когнітивної психотерапії, одного з методів сучасного когнітивно-біхевіорального напряму в психотерапії Aaron Temkin Beck, який використовував свій підхід у лікуванні депресії. Суть методу полягає у зміні світосприйняття та світоглядних установок пацієнта через роз’яснення помилок (адресація до логіки мислення). У первісному вигляді метод виявився не надто ефективним. Однак його поєднання з поведінковими, емоційними та тілесними практиками у загальному підсумку сприяло позитивному результату. Труднощі, що виникають у процесі когнітивної психотерапії, лежать як у суб’єктивній площині професійної недосконалості лікаря (зокрема, невмінні переконати свого пацієнта у зміненні помилкової точки зору), так і в об’єктивній – ​у банальному спротиві пацієнта зміні власного мислення. Актуальність цієї теми є очевидною і дискусія всіляко вітається. ...