Спокойнее, когда рядом… (укр)

27.03.2015

Літо — пора подорожей і відпусток. І саме на цей період припадає найбільша кількість інфекційних діарей. Це пов’язано із недотриманням правил особистої гігієни, вживанням недоброякісних та недостатньо термічно оброблених продуктів, некип’яченої води та з багатьма іншими чинниками. Щоб забезпечити спокійний відпочинок, необхідно мати при собі лікарські засоби для надання першої допомоги. Звичайно, дільничний терапевт, сімейний лікар та педіатр повинен рекомендувати своїм пацієнтам, які будуть перебувати у віддалених від медичних та аптечних закладів регіонах, взяти з собою найбільш ефективні та безпечні ліки, дати рекомендації щодо їх застосування.

На сьогодні на фармацевтичному ринку є найбезпечніший для пацієнта протимікробний препарат Ніфуроксазид, який застосовується для етіотропного лікування інфекційно-запальних хвороб кишечнику. Це представник кишкових антисептиків (що діють місцево в кишечнику) із групи нітрофуранів. Препарат забезпечує антисептичну дію виключно в просвіті кишечнику та не проявляє загальнотоксичної дії на макроорганізм, виводиться із організму виключно з калом. До Ніфуроксазиду чутливі сальмонели, шигели, стрептококи, стафілококи, протей, холерний вібріон та інші. У середньотерапевтичних дозах препарат діє бактеріостатично, у більш високих — бактерицидно.

Переваги Ніфуроксазиду перед іншими препаратами:

  • високий терапевтичний ефект уже з перших годин лікування;
  • широкий спектр протимікробної активності;
  • відсутність токсичного впливу на організм хворого;
  • максимальне збереження нормальної мікрофлори в кишечнику;
  • можливість лікування хворих практично всіх вікових груп, починаючи з двомісячного віку.

Препарат не зумовлює розвитку резистентних штамів патогенних мікроорганізмів і завжди залишається ефективним, не спричинює перехресної стійкості з іншими протимікробними препаратами, що дозволяє, за необхідності, призначати його в комплексній терапії з системними препаратами (при генералізованих інфекціях).

Зверніть увагу: при кишкових інфекціях вірусного генезу Ніфуроксазид запобігає розвитку бактеріальної суперінфекції.

Препарат випускається в зручних для пацієнтів лікарських формах: це мікронізована суспензія з приємним банановим запахом та солодким смаком і таблетки, вкриті оболонкою.

При яких хворобах рекомендується Ніфуроксазид?

Це, в першу чергу, харчові токсикоінфекції, спричинені такими збудниками, як сальмонели, шигели, а також штамами-мутантами бактерій, які важко діагностуються та викликають діарею невизначеної етіології. Ці захворювання нерідко потребують лікування, спрямованого на боротьбу зі збудником хвороби. Тому раціональну стартову етіотропну терапію легких та середньотяжких форм кишкових інфекцій рекомендується почати саме з Ніфуроксазиду, а при тяжких інфекціях призначити системні препарати.

Препарат доступний за ціною, його завжди можна придбати в найближчій аптеці.

Чи є якісь застереження щодо застосування Ніфуроксазиду? Препарат добре переноситься, побічні ефекти проявляються дуже рідко і вони обумовлені індивідуальною гіперчутливістю до діючої або допоміжних речовин. У таких випадках препарат слід відмінити. У поодиноких випадках хворі відмічають незначний біль у животі, диспептичні розлади. Ці симптоми швидко зникають, не потребуючи ні спеціального лікування, ні відміни препарату. Слід попередити хворого, що під час лікування Ніфуроксазидом не можна вживати алкогольні напої, тому що інколи виникає почервоніння шкіри, відчуття жару у верхній частині тулуба та інші небажані симптоми.

Протипоказаннями до застосування Ніфуроксазиду є алергія на похідні нітрофурану. Суспензія не призначається дітям до двомісячного віку, а також пацієнтам із природженими ферментопатіями (зокрема, дефіцитом ферментів, що розщеплюють сахарозу).

Більш детальна інформація викладена в Інструкції з медичного застосування препарату, її можна отримати також у представництві Гродзиського ФЗ «Польфа» за телефоном: (044) 236-59-72.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

26.04.2024 Психіатрія Лікування пацієнтів із негативними симптомами шизофренії: персоніфіковані підходи

Негативні симптоми (порушення мотивації, соціальна замкнутість, порушення емоційної сфери тощо) є основною особливістю шизофренії – ​хронічного психічного розладу, поширеність якого у світі становить близько 1%. Зазначені симптоми суттєво погіршують якість життя та знижують працездатність таких пацієнтів. Вкрай важливим є своєчасне діагностування шизофренії та її ефективне лікування, основні аспекти якого висвітлила у своїй доповіді завідувачка відділу пограничної психіатрії ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», д.мед.н., професорка Наталія Олександрівна Марута....

23.04.2024 Кардіологія Ревматологія Терапія та сімейна медицина Застосування препаратів кальцію і кальцифікація судин: чи є зв’язок?

Як відомо, кальцій бере участь у низці життєво важливих функцій. Хоча більшість досліджень добавок кальцію фокусувалися переважно на стані кісткової тканини та профілактиці остеопорозу, сприятливий вплив цього мінералу є значно ширшим і включає протидію артеріальній гіпертензії (передусім у осіб молодого віку, вагітних та потомства матерів, які приймали достатню кількість кальцію під час вагітності), профілактику колоректальних аденом, зниження вмісту холестерину тощо (Cormick G., Belizan J.M., 2019)....

23.04.2024 Ревматологія Терапія та сімейна медицина Погляди на терапію глюкокортикоїдами в ревматології: епоха конвергенції

Після десятиліть, а часом і запеклих суперечок про переваги та недоліки застосування глюкокортикоїдів (ГК) досягнута певна конвергенція. Сучасні рекомендації лікування таких захворювань, як ревматоїдний артрит (РА), ревматична поліміалгія (РПМ) та васкуліт великих судин відображають поточний стан консенсусу терапії ГК. Однак залишаються відкритими питання щодо можливості тривалого лікування дуже низькими дозами ГК у пацієнтів із РА, а також успішності пошуку інноваційних ГК (лігандів ГК-рецепторів) із покращеним співвідношенням користь/ризик....

23.04.2024 Алергія та імунологія Терапія та сімейна медицина Інгібітори лейкотрієнових рецепторів у лікуванні бронхіальної астми та інших алергічних захворювань

Серед препаратів, які мають велику доказову базу щодо лікування пацієнтів із захворюваннями дихальних шляхів з алергічним компонентом, особливий інтерес становлять антагоністи лейкотрієнових рецепторів (АЛТР). Ці препарати мають хорошу переносимість у дорослих та дітей, а також, на відміну від інгаляційних кортикостероїдів (ІКС), характеризуються високим комплаєнсом, тому посідають чільне місце в лікуванні пацієнтів із респіраторною патологією. У лютому відбувся міждисциплінарний конгрес із міжнародною участю «Життя без алергії International» за участю провідних вітчизняних міжнародних експертів. Слово мав президент Асоціації алергологів України, професор кафедри фтизіатрії та пульмонології Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика (м. Київ), доктор медичних наук Сергій Вікторович Зайков із доповіддю «Місце АЛТР у лікуванні пацієнтів із респіраторною патологією». ...