Инструкция для медицинского применения препарата Целебрекс® (Celebrex®) (укр)

27.03.2015

Міжнародна назва: целекоксиб.

Склад та форма випуску: капсули по 200 мг.

Фармакологічна група. Протизапальні та антиревматичні засоби. Нестероїдні протизапальні засоби (специфічний інгібітор циклооксигенази-2, М01 АН01).

Показання для застосування. Симптоматична терапія запалення і болю при остеоартриті та ревматоїдному артриті.

Спосіб застосування та дози. Остеоартрит: стандартна рекомендована добова доза становить 200 мг. При необхідності препарат може бути призначений по 200 мг двічі на день. Ревматоїдний артрит: рекомендована добова доза становить 200-400 мг у два прийоми. Люди похилого віку: корекція дози звичайно не потрібна. Однак у літніх людей з масою тіла менше 50 кг лікування слід розпочинати з мінімальної рекомендованої дози. Порушення функції печінки: у хворих з легкими порушеннями функції печінки корекція дози не потрібна. У хворих з помірним порушенням функції печінкових клітин лікування Целебрексом слід розпочинати з мінімальної рекомендованої дози. Порушення функції нирок: у хворих з легкою та помірною нирковою недостатністю корекція дози не потрібна. Діти: дослідження Целебрекса у пацієнтів молодше 18 років не провадилися.

Побічна дія. У контрольованих дослідженнях із використанням плацебо та активного препарату порівняльна частота відміни Целебрекса і плацебо внаслідок розвитку побічних ефектів становила, відповідно, 7,1% та 6,1%. У контрольованих клінічних дослідженнях спостерігалися такі побічні ефекти.

  • Часті (>1%): біль у животі, діарея, диспепсія, метеоризм, нудота, головний біль, запаморочення, безсоння, фарингіт, риніт, синусит, інфекції верхніх відділів дихальних шляхів, свербіння, висипи, периферичні набряки.
  • Нечасті (0,1-1%): анемія, артеріальна гіпертонія, серцебиття, запертя, відрижка, гастрит, стоматит, блювота, порушення функції печінки, підвищення активності АСТ і АЛТ, порушення показників фукції нирок, затуманення зору, гіпертонія, парестезії, тривога, депресії, кашель, задишка, кропивниця, судоми в м’язах, шум у вухах, втома, інфекції сечовивідних шляхів.
  • Рідкісні (<0,1%): лейкопенія, тромбоцитопенія, виразка 12-палої кишки та стравоходу, дисфагія, перфорація кишечнику, езофагіт, мелена, атаксія, алопеція, фоточутливість, зміни смакової чутливості.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компоненту препарату; підвищена чутливість до сульфаніламідів; хворі, у яких спостерігалися кропивниця або алергічні реакції після прийому ацетилсаліцилової кислоти або НПЗЗ.

Особливості застосування. У хворих із загостренням виразкової хвороби шлунка або 12-палої кишки перед початком лікування Целебрексом слід дочекатися повного рубцювання виразки. У деяких хворих, що отримували Целебрекс, спостерігалися затримка рідини та набряки. У зв’язку з цим Целебрекс слід застосовувати з обережністю у хворих серцевою недостатністю або іншими станами з потенційним ризиком затримки рідини. У хворих з важкими захворюванями печінки та нирок Целебрекс слід застосовувати тільки у виняткових випадках під ретельним контролем. У пацієнтів, що раніше приймали Целебрекс без будь-яких ускладнень, можуть спостерігатись анафілактичні реакції, що, загалом, є характерним для всіх НПЗЗ. Як засвідчив післямаркетинговий досвід застосування препарату, подібні анафілактичні реакції та набряки у хворих, що приймали Целебрекс, відмічалися вкрай рідко (див. Протипоказання). Целебрекс не слід застосовувати під час вагітності та годування груддю.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 30°С в недоступному для дітей місці. Термін придатності — 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

SMPC dd.02.05.2000

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

23.04.2024 Кардіологія Ревматологія Терапія та сімейна медицина Застосування препаратів кальцію і кальцифікація судин: чи є зв’язок?

Як відомо, кальцій бере участь у низці життєво важливих функцій. Хоча більшість досліджень добавок кальцію фокусувалися переважно на стані кісткової тканини та профілактиці остеопорозу, сприятливий вплив цього мінералу є значно ширшим і включає протидію артеріальній гіпертензії (передусім у осіб молодого віку, вагітних та потомства матерів, які приймали достатню кількість кальцію під час вагітності), профілактику колоректальних аденом, зниження вмісту холестерину тощо (Cormick G., Belizan J.M., 2019)....

23.04.2024 Ревматологія Терапія та сімейна медицина Погляди на терапію глюкокортикоїдами в ревматології: епоха конвергенції

Після десятиліть, а часом і запеклих суперечок про переваги та недоліки застосування глюкокортикоїдів (ГК) досягнута певна конвергенція. Сучасні рекомендації лікування таких захворювань, як ревматоїдний артрит (РА), ревматична поліміалгія (РПМ) та васкуліт великих судин відображають поточний стан консенсусу терапії ГК. Однак залишаються відкритими питання щодо можливості тривалого лікування дуже низькими дозами ГК у пацієнтів із РА, а також успішності пошуку інноваційних ГК (лігандів ГК-рецепторів) із покращеним співвідношенням користь/ризик....

23.04.2024 Алергія та імунологія Терапія та сімейна медицина Інгібітори лейкотрієнових рецепторів у лікуванні бронхіальної астми та інших алергічних захворювань

Серед препаратів, які мають велику доказову базу щодо лікування пацієнтів із захворюваннями дихальних шляхів з алергічним компонентом, особливий інтерес становлять антагоністи лейкотрієнових рецепторів (АЛТР). Ці препарати мають хорошу переносимість у дорослих та дітей, а також, на відміну від інгаляційних кортикостероїдів (ІКС), характеризуються високим комплаєнсом, тому посідають чільне місце в лікуванні пацієнтів із респіраторною патологією. У лютому відбувся міждисциплінарний конгрес із міжнародною участю «Життя без алергії International» за участю провідних вітчизняних міжнародних експертів. Слово мав президент Асоціації алергологів України, професор кафедри фтизіатрії та пульмонології Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика (м. Київ), доктор медичних наук Сергій Вікторович Зайков із доповіддю «Місце АЛТР у лікуванні пацієнтів із респіраторною патологією». ...

23.04.2024 Алергія та імунологія Терапія та сімейна медицина Алгоритм діагностики та лікування пацієнта з алергічним ринітом

Розбір клінічного випадку...