6 листопада, 2016
Перший крок у глобальний медичний простір: в Україні створено платформу для лікарів IMRO
15 вересня в ІА «УНІАН» з ініціативи народного депутата, заступника голови Комітету Верховної Ради (ВР) України з питань охорони здоров’я Ірини Володимирівни Сисоєнко відбувся захід, присвячений презентації нового інформаційного майданчика для українських лікарів IMRO (International Medical Relations Organization). «Наша мета – формування позитивного іміджу України на ринку глобальної медицини шляхом презентації напрацювань вітчизняних вчених, видатних лікарів та розробників медичних технологій, забезпечення широкого співробітництва з провідними світовими ержавами, організації тематичних заходів, налагодження комунікацій. Фактично IMRO – свого роду «трамплін» для українських лікарів на світову медичну арену, чудова можливість для фахівців розповісти про власні досягнення та збільшити кількість пацієнтів за рахунок медичних туристів», – зазначила І. В. Сисоєнко, засновник IMRO.
Медичний туризм: місце під сонцем
Ринок глобальної медицини характеризується надзвичайно стрімким темпом зростання: згідно зі статистичними даними, оприлюдненими під час Global Wellness Tourism Congress, з 2004 по 2014 р. його грошовий обсяг збільшився приблизно в 10 разів – з 40 до 500 млрд доларів США. Одним із найбільш показових є приклад Туреччини. Протягом 2014 р. країну відвідало 620 тис. медичних туристів, завдяки чому бюджет поповнився на 4,5 млрд доларів.
Слід розуміти, що ринок глобальної медицини формують три складові:
- медична інфраструктура (клініки, медичні центри та ін.);
- винаходи, інновації та технології;
- комунікації та популяризація медичного туризму.
Ростислав Любомирович Валіхновський, кандидат медичних наук, директор Valikhnovski MD Medical Center:
– Потенційний член IMRO – це…
– …медичний заклад або фізична особа-підприємець, представник медичної спеціальності, що має ліцензію та дозвіл на провадження економічної та медичної діяльності (зокрема, стоматолог, косметолог, вертебролог, масажист, фізіо- та рефлексотерапевт й ін.).
– Відсутність у клініці комфортних умов для перебування медичних туристів розглядається як несуттєвий недолік чи вагома перешкода для вступу до IMRO?
– Один із ключових критеріїв відбору – сертифікація Joint Commission International (JCI). Звісно, важливі і професійний рівень, і зручні умови перебування, і доступність готельєрських послуг, і якісне харчування, і кваліфікований догляд, і належна забезпеченість розхідними матеріалами.
– Скільки лікувальних установ об’єднує IMRO?
– На сьогодні – близько 10 учасників, серед яких – клініки ilaya, Valikhnovskі MD, ISIDA, «ІриС-денТ», Shagov Aesthetic Medicine, Міжнародна клініка відновного лікування (під керівництвом В. І. Козявкіна, м. Трускавець), КЛ «Феофанія» ДУС та ін.
– Який відсоток з доходів приватних клінік від медичного туризму надходитиме до державного бюджету?
– ПДВ – 20% від чистого прибутку.
– Які ноу-хау доступні в Україні вже сьогодні?
– Якщо говорити про реконструктивну хірургію, неможливо обійти увагою лікування надскладних вад, зокрема нейрофіброматозу (синдрому Реклінгхаузена). Невипадково у народі його називають «жорстоким діагнозом»: у таких хворих виявляються множинні пухлини, часто деформоване обличчя. Повноцінна відновна терапія патології є доступною опцією лише в кількох світових клініках, у той же час в Україні це питання вирішується досить успішно.
Нами розроблена методика комбінованого лікування синдрому Мелькерсона-Розенталя, планується виконання першої в Україні пересадки обличчя. Варто зазначити, що у нашій державі на рівні зі світовими лідерами у даному сегменті – В’єтнамом, США, Швейцарією – доступні унікальні технології з вирощування шкіри та кісткової тканини зі стовбурових клітин. Завдяки технологіям вирощування шкіри вдається рятувати дітей з опіковими ураженнями 60-70% поверхні тіла, відновлювати зовнішність після рубців. Зараз на лікуванні у нашій клініці перебуває дівчинка з тяжкими вадами внаслідок опіку 18 років тому (деформації та контрактури суглобів рук і ніг та ін.; через безгрошів’я її не прооперували раніше).
Українські фахівці демонструють вищий пілотаж в реконструктивній хірургії – відновлюють втрачені вухо/ніс із використанням аутогенного реберного хряща.
Накопичено величезний досвід в хірургії великих і гігантських пухлин (до 18-20 кг). Мова йде про гігантські гемангіоми, артеріовенозні мальформації обличчя, кінцівок, передньої черевної стінки, видалення яких загрожує небезпечною крововтратою. З такими пацієнтами працює міждисциплінарна команда – пластичні та реконструктивні хірурги, травматологи, судинні хірурги, щелепно-лицьові хірурги та ін.
Та все ж головною перевагою є здобутки вітчизняних фахівців у реконструктивно-відновних втручаннях у постраждалих під час бойових дій в зоні АТО. Ми працюємо з такими ураженнями, про які світ ще навіть не чув! Дістаємо осколки, відновлюємо обличчя, втрачені кінцівки, м’які тканини та шкіру.
Саме за рахунок такого роду інновацій Україна може подолати кризу у нинішній період нелегких випробувань.
Ірина Володимирівна Сисоєнко, народний депутат, заступник голови Комітету ВР України з питань охорони здоров’я, засновник IMRO:
– Я пишаюся українськими лікарями і водночас розумію, наскільки важливо зараз, з одного боку, сформувати довіру до них і розвивати їх можливості, з іншого – запроваджувати зміни у фінансуванні системи охорони здоров’я, в основі яких лежатиме оплата за медичну допомогу конкретному пацієнту. Кожен громадянин повинен усвідомлювати і бути впевненим, що держава забезпечить йому безкоштовне надання екстреної медичної допомоги, лікування інфекційної патології, педіатричні послуги, умови для народження дитини, тобто гарантований мінімум.
Сьогодні деякі хворі бояться потрапляти в лікарні через відсутність коштів, відчувають певну упередженість щодо медиків. Моє завдання – зробити взаємодію спеціалістів та пацієнтів максимально ефективною. Я впевнена, що тривала напружена праця, яка нас чекає, правильне позиціонування і промоція дозволять у короткий термін залучити увагу світу до унікальних медичних можливостей України.
Не варто чекати, що хтось зробить це за нас. Ми повинні самостійно боротися за успішне майбутнє і процвітання Батьківщини.
Свою діяльність IMRO планує розпочати з промоції та налагодження співпраці з державами Близького Сходу – ОАЕ, Катаром, Кувейтом; у листопаді члени організації візьмуть участь у заходах в рамках Тижня України в Лондоні.
«IMRO – поза політикою та державними статусами. Це майданчик, який об’єднуватиме фахову спільноту задля розвитку вітчизняної медичної галузі в цілому», – підсумувала І. В. Сисоєнко.
Підготувала Ольга Радучич