4 липня, 2016
Медичний футбольний турнір
28 травня на центральному стадіоні м. Вишневого відбувся благодійний футбольний турнір, організований Всеукраїнським об’єднанням «Українська футбольна асоціація медиків» (ВО УФАМ) до Дня захисту дітей.
Цей захід проходив за підтримки Федерації футболу України (ФФУ), Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, Міністерства оборони України, Києво-Святошинської районної ради, а також Українського медичного клубу.
У змаганнях узяли участь такі команди: збірна лікарів України, збірна журналістів, збірна зірок естради і кіно України ФК «Маестро», збірна команда Збройних Сил України (ЗСУ) та збірна команда мерів міст і селищ України.
ВО УФАМ було створено в лютому 2013 р., і ця організація налічує понад 200 лікарів з усіх регіонів нашої держави. УФАМ є дійсним членом Всесвітньої медичної футбольної федерації. Щороку збірна лікарів з футболу бере участь у чемпіонатах світу серед лікарів (2013 р. – м. Будапешт, Угорщина; 2014 р. – м. Натал, Бразилія; 2015 р. – м. Лонг-Біч, США). Як правило, змагаються команди лікарів віком 25-45 років і старших.
Цей благодійний футбольний турнір був організований у рамках інтенсивної підготовки до Чемпіонату світу серед лікарів, який відбудеться у м. Барселоні в липні цього року. Барселона прийматиме збірні 22 країн світу. Під час змагань планується організувати Всесвітній медичний форум, де також буде представлена і наша країна.
Урочисте відкриття благодійного футбольного турніру розпочалося з привітання Голови комітету Верховної Ради (ВР) з питань охорони здоров’я, народного депутата України Ольги Вадимівни Богомолець. Вона зазначила, що спорт посідає вагоме місце у формуванні фізично здорової нації будь-якої держави, адже сприяє викоріненню шкідливих звичок серед населення і є однією із складових здорового способу життя. Важливим є і те, що лікарі своїм власним прикладом демонструють необхідність підтримання належного стану свого здоров’я саме шляхом постійних тренувань, а не за рахунок медикаментозної терапії. Така позиція медиків є своєрідним стимулом для усвідомлення відповідальності за стан свого здоров’я насамперед самої людини, а потім уже системи охорони здоров’я.
Директор ДУ ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска» НАМН України, віце-президент НАМН України, академік НАМН України, доктор медичних наук, професор Володимир Миколайович Коваленко акцентував увагу учасників заходу на можливостях реалізації профілактичного напряму медицини в спорті. За ініціативою Інституту, яка була підтримана на рівні Адміністрації Президента, ВР України та Кабінету Міністрів України (КМУ), 2016 р. було оголошено Роком серця в Україні. У рамках цього проекту проводяться багато різних заходів, які спрямовані на вдосконалення надання медичної допомоги населенню нашої держави. Нещодавно було створено Асоціацію профілактичної кардіології, основною метою якої є зменшення поширеності серцево-судинних захворювань (ССЗ) завдяки усуненню різноманітних факторів ризику.
Загальновідомо, що одним із таких факторів є гіподинамія, яка, у свою чергу, є предиктором формування інших чинників ризику розвитку ССЗ, зокрема ожиріння та метаболічного синдрому. Саме тому позитивний вплив різних видів спорту на зниження захворюваності і смертності від ССЗ не можна недооцінювати. Регулярні дозовані фізичні навантаження сповільнюють прогресування атеросклеротичних змін судинної стінки, що є важливим превентивним моментом у виникненні найбільш поширеного ССЗ – ішемічної хвороби серця. Проте навіть пацієнти з ССЗ не повинні позбавляти себе фізичної активності, обсяг якої визначається лікарем-кардіологом після детального клініко-лабораторного та інструментального обстеження.
Також професор В.М. Коваленко зазначив, що активними учасниками збірної України серед лікарів є співробітники відділу реанімації та інтенсивної терапії ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска» НАМН України – Антон Олександрович Степура та Дмитро Олександрович Білий, які успішно поєднують свою професійну діяльність із заняттям спортом. Отже, лікарі, які у своїй повсякденній практиці стикаються з пацієнтами в критичних станах, напевно, краще, ніж інші фахівці, усвідомлюють, чим загрожує людині гіподинамія.
Усі ми мріємо, щоб кожен день приносив щось нове, цікаве й корисне – те, що буде одним із багатьох камінців у мозаїці нашого життя. Отже, цей вихідний став для учасників турніру та глядачів саме таким днем – хтось зміцнював своє здоров’я тренуванням, інші – навчалися рятувати людське життя або просто проводили час на свіжому повітрі й отримували позитивні емоції як уболівальники. І хочеться вірити, що кожна людина відчула – від неї багато залежить у цьому житті, незалежно від того, грає вона в команді або наодинці допомагає комусь вижити. Користуючись нагодою, колектив газети «Здоров’я України» вітає усіх лікарів з Днем медичного працівника і бажає завжди бути в гарній формі – фізичній та професійній. І ще – дивитися в майбутнє з оптимізмом та діяти в будь-яких ситуаціях, перебуваючи в команді або розраховуючи на власні сили. Тільки тоді ми зможемо подолати всі труднощі – і політичні, і економічні.
Президент Асоціації невідкладної кардіології, керівник відділу реанімації та інтенсивної терапії ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска» НАМН України Олександр Миколайович Пархоменко долучився до щирих привітань своїх колег і наголосив на важливості подібних заходів, які свідчать про активну громадську позицію медичної спільноти щодо пропаганди здорового способу життя серед різних верств населення нашої держави. Представників футбольних команд і глядачів турніру вітали й інші шановані гості, зокрема начальник відділу юнацького футболу при ФФУ Валерій Васильович Золотухін, голова УФАМ Олександр Петрович Балицький, президент Українського медичного клубу Іван Миколайо-вич Сорока та мер м. Вишневого Ілля Валерійович Діков. Необхідно зазначити, що в рамках Дня серця під час футбольного турніру співробітниками ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска» НАМН України було організовано проведення інформаційних майстер-класів з надання першої медичної допомоги у разі виявлення людини з основними ознаками клінічної смерті (відсутністю свідомості, дихання та пульсу на магістральних артеріях) на вулиці. Досвідчені лікарі-кардіологи – керівник відділу аритмій серця, доктор медичних наук, професор Олег Сергійович Сичов і завідувач відділу реанімації та інтенсивної терапії, кандидат медичних наук Сергій Петрович Кушнір – навчали всіх бажаючих базовому алгоритму серцево-легеневої реанімації (СЛР) – САВ (Compressions-Airway-Breathing) згідно з методикою Пітера Сафара, яка була дещо модифікована в останні роки. Вони розповіли, що відповідно до останніх рекомендацій життєво необхідним є початок СЛР саме з непрямого масажу серця, а штучне дихання за допомогою методу «рот у рот» є необов’язковим, адже в більшості випадків воно є недостатньо ефективним і навіть небезпечним для рятівника. Кількість компресій грудної клітки за одну хвилину має становити 100-120 разів, а глибина компресій – 4-5 см. Також усі бажаючі могли пройти певні діагностичні процедури для оцінки діяльності власної серцево-судинної системи, зокрема їм вимірювали рівень артеріального тиску (АТ) і знімали електрокардіограми. У разі виявлення високого АТ або ознак серцево-судинної патології на ЕКГ обстежуваним надавалися певні рекомендації з подальшим обов’язковим зверненням до лікаря-кардіолога для детального обстеження і призначення адекватного лікування. Підготувала Людмила Оніщук
Усі ми мріємо, щоб кожен день приносив щось нове, цікаве й корисне – те, що буде одним із багатьох камінців у мозаїці нашого життя. Отже, цей вихідний став для учасників турніру та глядачів саме таким днем – хтось зміцнював своє здоров’я тренуванням, інші – навчалися рятувати людське життя або просто проводили час на свіжому повітрі й отримували позитивні емоції як уболівальники. І хочеться вірити, що кожна людина відчула – від неї багато залежить у цьому житті, незалежно від того, грає вона в команді або наодинці допомагає комусь вижити. Користуючись нагодою, колектив газети «Здоров’я України» вітає усіх лікарів з Днем медичного працівника і бажає завжди бути в гарній формі – фізичній та професійній. І ще – дивитися в майбутнє з оптимізмом та діяти в будь-яких ситуаціях, перебуваючи в команді або розраховуючи на власні сили. Тільки тоді ми зможемо подолати всі труднощі – і політичні, і економічні.
Президент Асоціації невідкладної кардіології, керівник відділу реанімації та інтенсивної терапії ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска» НАМН України Олександр Миколайович Пархоменко долучився до щирих привітань своїх колег і наголосив на важливості подібних заходів, які свідчать про активну громадську позицію медичної спільноти щодо пропаганди здорового способу життя серед різних верств населення нашої держави. Представників футбольних команд і глядачів турніру вітали й інші шановані гості, зокрема начальник відділу юнацького футболу при ФФУ Валерій Васильович Золотухін, голова УФАМ Олександр Петрович Балицький, президент Українського медичного клубу Іван Миколайо-вич Сорока та мер м. Вишневого Ілля Валерійович Діков. Необхідно зазначити, що в рамках Дня серця під час футбольного турніру співробітниками ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска» НАМН України було організовано проведення інформаційних майстер-класів з надання першої медичної допомоги у разі виявлення людини з основними ознаками клінічної смерті (відсутністю свідомості, дихання та пульсу на магістральних артеріях) на вулиці. Досвідчені лікарі-кардіологи – керівник відділу аритмій серця, доктор медичних наук, професор Олег Сергійович Сичов і завідувач відділу реанімації та інтенсивної терапії, кандидат медичних наук Сергій Петрович Кушнір – навчали всіх бажаючих базовому алгоритму серцево-легеневої реанімації (СЛР) – САВ (Compressions-Airway-Breathing) згідно з методикою Пітера Сафара, яка була дещо модифікована в останні роки. Вони розповіли, що відповідно до останніх рекомендацій життєво необхідним є початок СЛР саме з непрямого масажу серця, а штучне дихання за допомогою методу «рот у рот» є необов’язковим, адже в більшості випадків воно є недостатньо ефективним і навіть небезпечним для рятівника. Кількість компресій грудної клітки за одну хвилину має становити 100-120 разів, а глибина компресій – 4-5 см. Також усі бажаючі могли пройти певні діагностичні процедури для оцінки діяльності власної серцево-судинної системи, зокрема їм вимірювали рівень артеріального тиску (АТ) і знімали електрокардіограми. У разі виявлення високого АТ або ознак серцево-судинної патології на ЕКГ обстежуваним надавалися певні рекомендації з подальшим обов’язковим зверненням до лікаря-кардіолога для детального обстеження і призначення адекватного лікування. Підготувала Людмила Оніщук