ПАТ «Фармак» до 1 вересня встановить сенсорні крани, фонтани з питною водою та велосипед, який генерує енергію, у школах м. Шостки в рамках проекту «ЕКОШКОЛА»

06.07.2018

2 червня школярі дев’яти шкіл Шостки презентували проекти, спрямовані на збереження ресурсів. Захід відбувся в рамках екологічного проекту «Екошкола», який реалізовує ПАТ «Фармак» та Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it, Ukraine.

До складу спеціальної комісії, яка визначала найкращі проекти, увійшли:

  •  головний архітектор міста Володимир Єфремов;
  •  начальник відділу культури Ігор Фатун;
  •  представник управління освіти Зінаїда Куниця;
  •  т. в. о. операційного директора ПАТ «Фармак» Павло Павлик;
  •  керівник департаменту корпоративних комунікацій ПАТ «Фармак» Олена Зубарєва;
  •  амбасадор світового руху Let’s do it, World! Юлія Мархель;
  •  координатор проекту «Екошкола» в м. Шостці Роман Лузік.

Переможцями стали:

1-ше місце – школа № 1 із проектом «Велосипед для зарядки пристроїв»;

2-ге місце – гімназія з проектом «Фонтанчики для питної води»;

3-тє місце – школа № 11 із проектом «Сенсорні крани».

Переможці отримали міні-гранти від ПАТ «Фармак» на реалізацію проектів у сумі 20 000, 15 000 та 10 000 грн відповідно. Одна з умов конкурсу – проекти мають бути реалізовані до 1 вересня 2018 року.

«Майбутнє наших дітей, майбутнє цивілізації – це не смартфон 45-ї версії, не нові соціальні мережі та віртуальний світ, це чисте повітря, вода, земля. «Фармак» є лідером українського ринку. Сьогодні ми постачаємо ліки до більш ніж 20 країн світу. Щорічно ми проходимо десятки комісій у кожній із цих країн, підтверджуємо сертифікацію GMP, ISO. Без цього ми не змогли б реалізовувати наші ліки на європейському ринку. Передусім комісії звертають увагу на те, як компанія дбає про довкілля. Тож, перш ніж відкрити нове виробництво або нову виробничу лінію, ми спочатку вирішуємо питання щодо екології – знаходимо сучасні технічні рішення. Щороку ми витрачаємо на це близько 14 млн грн», – зазначив Павло Павлик, т. в. о. операційного директора ПАТ «Фармак».

«Екологічні освіта та виховання, ефективне споживання визнані на рівні ООН як дуже важливі для розвитку людства. Україна на офіційному рівні підтримує цю позицію. Нашим проектом «Екошкола» ми довели, що всі разом – педагоги, громадські організації і бізнес – можуть багато. Активна життєва позиція здатна змінити світ. Ці зміни спочатку відбудуться у свідомості, потім – у сім’ї, школі, місті, країні.

Ми впевнені, що головне завдання проекту виконане, і тепер рівень знань дітей про екологію набагато кращий. Ми й надалі реалізовуватимемо цей проект. Можливо, поширимо його на всю Україну», – зазначила Олена Зубарєва, керівник департаменту корпоративних комунікацій ПАТ «Фармак».

Нагадаємо, що проект «Екошкола» стартував у м. Шостці в березні 2018 року. У ньому взяли участь 9 шкіл міста. Шкільні екокоманди прослухали унікальні тренінги, на яких дізналися про засади екологічного мислення і способу життя, про те, як зберегти планету та природні ресурси, як створити екопроект для своєї школи і тим самим зробити посильний внесок у збереження балансу на Землі. Також школярі в рамках заходу відвідали інноваційне виробництво ПАТ «Фармак» у Шостці та пункт сортування відходів.
 
Про ПАТ «Фармак»

ПАТ «Фармак» – український виробник лікарських засобів європейського рівня. Завдяки високій якості препаратів та інноваційному підходу у виробництві ПАТ «Фармак» із 2010 року є лідером фармацевтичного ринку України*.

Продукція ПАТ «Фармак» експортується до 20 країн світу. У портфелі компанії – 220 продуктових досьє. Щорічно компанія виводить на ринок до 20 нових препаратів.

На підприємстві функціонують 19 виробничих ліній, що відповідають вимогам GMP. Впроваджена та постійно вдосконалюється фармацевтична система якості згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів (ISO, GMP). Щороку компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок.

За результатами 2017 року ПАТ «Фармак» стало лідером у постачанні лікарських засобів в Україні за програмою «Доступні ліки». Із 23 молекул, на які розповсюджується програма, 8 наявні в портфелі компанії. Це 26 готових лікарських засобів, з яких 7 відшкодовуються повністю, 19 – частково.

За версією порталу «Економічна правда» у 2017 році ПАТ «Фармак» увійшло до топ-5 найінноваційніших компаній України. Журнали «Бізнес», «Фокус» назвали ПАТ «­Фармак» одним із найкращих роботодавців з-поміж українських компаній. ПАТ «Фармак» – єдиний фармвиробник, який увійшов до топ-100 платників податків за 2017 рік**.

У компанії працюють більш ніж 2400 осіб. Понад 80% управлінських вакансій закриваються власними кандидатами. ПАТ «Фармак» активно співпрацює з шістьма провідними вузами України.

Компанія має 5 новітніх лабораторій. Власний лабораторно-технологічний комплекс R&D – науково-дослідний полігон для випробовування нових і вдосконалення наявних технологій готових лікарських засобів. Лабораторії оснащені високотехнологічним обладнанням таких світових виробників, як Glatt, SBM, Urlinski, Belimed, De Ditrich, Gea, Sartorius, Malvern Instruments тощо.

З 2015 року в ПАТ «Фармак» працює власний комплекс із виготовлення субстанцій (департамент із виробництва АФІ) у м. Шостці. Його планова потужність становить 100 тонн субстанцій на рік.

* За обсягами продажу лікарських засобів у грошовому обчисленні, за даними Proxima Research.

** Дані Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України.

Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 11-12 (432-433), червень 2018 р.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

19.02.2024 Терапія та сімейна медицина Перспективи застосування езетимібу

Попри значний прогрес протягом останніх десятиліть у вивченні та лікуванні дисліпідемії, атеросклеротичні серцево-судинні захворювання (ССЗ) лишаються однією з основних причин смерті в усьому світі (Tsao et al., 2022). Як основному чиннику ризику метаболічних захворювань і атеросклеротичних ССЗ дисліпідемії притаманний аномальний ліпідний профіль, зокрема високий рівень холестерину ліпопротеїдів низької щільності (ХС ЛПНЩ) (≥160 мг/дл, або ≥4,1 ммоль/л), низький рівень холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ХС ЛПВЩ) (<40 мг/дл, або <1,0 ммоль/л) або високий рівень тригліцеридів (≥200 мг/дл, або ≥2,3 ммоль/л)....

13.02.2024 Терапія та сімейна медицина Спаскупрель проти м’язового спазму: крізь призму доказової медицини

Протягом останніх років практикуючі лікарі спостерігають зростання кількості пацієнтів, які приходять на прийом із провідною скаргою на м’язовий спазм різної локалізації – ​найчастіше мимовільні скорочення виникають у м’язах спини та шиї, шлунково-кишковому (ШКТ) чи сечостатевому тракті, значно утруднюючи не лише вживання їжі, сечовипускання, пересування в просторі, соціальні взаємодії, а й здатність до самообслуговування....

06.02.2024 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Лікування серцево-судинних захворювань у пацієнтів з діабетом

На цукровий діабет (ЦД) 2021 р. страждало близько 537 млн осіб у всьому світі (поширеність – 10,5%), до 2045 р. їхня кількість може зрости до 783 млн (поширеність – 12,2%) (Sun et al., 2021). ЦД можна підозрювати за наявності специфічних симптомів, як-от поліурія, полідипсія, втомлюваність, розмитість зору, втрата ваги, погане загоєння ран і рецидивні інфекції. Проте цей стан може бути безсимптомним, через що ЦД не діагностують у >40% випадків (від 24 до 75%) (Beagley et al., 2014).У серпні поточного року Європейське товариство кардіологів (ESC, 2023) оновило рекомендації з лікування серцево-судинних захворювань (ССЗ) в осіб із ЦД, ґрунтуючись на оцінюванні та узагальненні наявних доказів, щоб запропонувати медичним працівникам найкращий діагностичний або терапевтичний підхід у цій популяції пацієнтів. Пропонуємо до вашої уваги основні положення цього документа, які було опубліковано у виданні European Heart Journal (2023; 44: 4043‑4140). ...

06.02.2024 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Німесулід: багатофакторний механізм дії для подолання різних типів болю

У Сполучених Штатах Америки близько 20% дорослого населення страждають від хронічного болю, що створює значний особистий і суспільний тягар, від якого щороку економіка втрачає до 635 млрд доларів (Dahlhamer et al., 2018; Gaskin et al., 2012). Однією з головних причин хронічного болю є остеоартрит (ОА). Як найпоширеніша форма артриту, ОА нині вражає понад 32,5 млн дорослих американців. У всьому світі близько 240 млн осіб живуть із симптоматичним OA, і його поширеність зростає зі старінням населення світу (Deshpande et al., 2016; Vos et al.,2020; Allen et al., 2021; Safiri et al., 2020). ...