Санофі реалізовує програму оздоровлення та психологічної підтримки для дітей з діабетом

27.09.2018

Київ, 1 серпня. 13 переможців Конкурсу малюнка серед дітей з цукровим діабетом від 5 до 12 років пройшли курс оздоровлення у спеціалізованому санаторії «Березовий гай» у м. Миргород. Цю програму вже декілька років поспіль реалізовує Санофі в Україні у партнерстві з Асоціацією дитячих ендокринологів України.

Протягом двох тижнів діти, які приїхали разом із батьками, відвідували лікувальні та профілактичні процедури, навчалися у школі самоконтролю діабету та працювали із психологами. Окрім цього, вони спілкувалися з іншими дітьми зі схожим досвідом, активно проводили дозвілля, беручи участь у туристичних походах, займаючись плаванням і танцями. 

«Оздоровлення дітей – це важлива частина нашої корпоративної соціальної програми «Діабет. Допоможемо разом», – зазначив Гієм Граньє, директор Санофі в Україні. – Ми усвідомлюємо масштабність проблеми діабету та прагнемо полегшити емоційний і соціальний тягар для пацієнтів та їхніх родин. Саме тому Санофі в Україні створює умови для того, щоб діти могли активно відпочивати, а батьки –  знаходити підтримку й розуміння».

За даними Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії МОЗ України, майже 9 500 маленьких пацієнтів в Україні мають діагноз цукровий діабет. Більшість із них хворіє на цукровий діабет 1 типу, який вимагає щоденних кількаразових перевірок рівня глюкози в крові, ін’єкцій інсуліну та дотримання режиму харчування. Тому життя сімей, де є дитина із діабетом, непросте, і соціалізація та психологічна допомога дуже важливі, адже це додає оптимізму й наснаги для контролю захворювання. 

Саме тому цього року з дітьми та батьками в санаторії працювали психологи Ганна Бречко та Ганна Перловська, які із власного досвіду знають, що таке цукровий діабет, оскільки самі живуть з цією недугою. Колеги так прокоментували оздоровлення дітей у Миргороді: «Діти з цукровим діабетом часто відчувають провину перед батьками, яку можна проілюструвати такими думками: «Зі мною стало важко, батьки засмучуються через мене»...

Постійний контроль виснажує як батьків, так і дітей. Тому спільні поїздки мають величезний терапевтичний ефект, що ми і зауважили в процесі роботи. Коли батьки працюють із психологами та спілкуються одне з одним, для піклування про власних дітей у них з’являється більше ресурсів». 

Наталія Париляк, мати переможця Конкурсу малюнка серед дітей з діабетом: «Ми живемо у маленькому містечку у Львівській області, де тільки наша дитина має цукровий діабет. Тому мені дуже бракує спілкування із сім’ями, які також виховують дітей із цією хворобою, а в Миргороді я це надолужую. Ми дуже вдячні компанії Санофі в Україні за цю можливість та за те, що організатори прислухалися до нашого побажання щодо психологічного супроводу під час перебування в санаторії».

Про Санофі

Зобов’язання Санофі – надавати підтримку людям, які мають проблеми зі здоров’ям. Ми є глобальною біофармацевтичною компанією, для якої здоров’я людей – ключовий пріоритет. Ми запобігаємо хворобам за допомогою вакцин, пропонуємо інноваційні рішення для боротьби з болем та полегшення страждань. 

Санофі завжди поруч з пацієнтами, які мають рідкісні захворювання, та з мільйонами тих, хто живе з хронічними недугами.
Завдяки зусиллям 100 тис. співробітників у 100 країнах Санофі перетворює наукові інновації на терапевтичні рішення в усьому світі.

Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 15-16 (436-437), серпень 2018 р.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

01.07.2024 Терапія та сімейна медицина Регулювання тютюнових продуктів із модифікованим ризиком: як це робить FDA

У сучасному світі, де інновації в тютюновій індустрії спрямовані на зниження ризиків для здоров’я, роль регуляторних органів набуває надзвичайної ваги. Однією з найвпливовіших організацій у світі, які забезпечують контроль за якістю та безпекою продуктів, є FDA у США. Ця агенція відповідає за захист громадського здоров’я шляхом регулювання широкого спектра продуктів, включно з ліками, медичними приладами, продуктами харчування та тютюновими виробами. ...

25.06.2024 Неврологія Терапія та сімейна медицина Зв’язок між ротолицевим болем і депресією: дані систематичного огляду

Виникнення ротолицевого болю часто супрово­джується супутніми захворюваннями, наприклад депресією. Попри те, що результати попередніх дослі­джень вказували на двоспрямовану кореляцію між ротолицевим болем і психологічними чинниками, дані деяких спостережень були суперечливими. Пропонуємо до вашої уваги огляд статті H. Anita et al. «The association between orofacial pain and depression: a systematic revie», опублікованої у виданні J Pain Res (2024 Feb 29; 17: 785‑796), присвяченої доказам зв’язку між ротолицевим болем і депресією. ...

25.06.2024 Неврологія Терапія та сімейна медицина Причини кістково-м’язового болю за грудиною у дорослих

За матеріалами курсу «Академія сімейного лікаря. Біль у грудній клітці. Алгоритм дій сімейного лікаря та скерування до профільного фахівця» (19‑20 березня 2024 р.) ...

25.06.2024 Неврологія Терапія та сімейна медицина Стрес, дистрес та тривожний розлад

Стрес, дистрес та тривожний розлад є складними процесами ­функціонування організму та психіки людини. ­Власне, стрес – ​це комплексна біологічна та психо­логічна реакція організму ­людини на зовнішні або внутрішні подразники, які порушують його гомеостаз і потребують певної адаптації або реакції [1]. Однак за надмірної інтенсивності чи тривалості він перетворюється на дистрес – ​негативний стан, що призводить до виснаження організму та розвитку патологічних станів ...