27 вересня, 2018
Фітогастрол у комплексному лікуванні патології шлунково-кишкового тракту
Захворювання шлунково-кишкового тракту (ШКТ) досить поширені в сучасному суспільстві, а отже, мають велике медико-соціальне значення. У структурі причин звернення до лікаря патологія ШКТ на перших позиціях, що пояснюється недбалим ставленням і недотриманням режиму харчування, нездоровим способом життя, стресами, гіподинамією, побічними ефектами медикаментозної терапії.
Унаслідок цього в багатьох людей мають місце запальні захворювання травного тракту, найрозповсюдженішими з яких є гастрит, функціональна диспепсія, синдром подразненого кишечнику (СПК). У подібних випадках на допомогу можуть прийти препарати рослинного походження. Щоб детальніше дізнатися про роль фітопрепаратів у лікуванні запальних захворювань шлунка, дванадцятипалої кишки (ДПК) та СПК, ми звернулися до сімейних лікарів, адже саме вони найчастіше зустрічаються з такими пацієнтами у своїй практиці.
Тетяна Василівна Коваль, амбулаторія № 4 ЦПМСД № 6 (м. Кривий Ріг):
– Як сімейному лікарю, мені доволі часто доводиться мати справу із захворюваннями ШКТ. Багатовіковий досвід лікування цих захворювань за допомогою рослинних препаратів сьогодні отримав відповідне наукове обґрунтування в традиційній медицині. Це дозволяє рекомендувати фітозасоби для широкого застосування у різних вікових груп пацієнтів.
Життєва сила рослин, їхні цілющі властивості використовувалися ще за часів Гіппократа, коли майстерність лікаря полягала в індивідуальному підході до людини, коли лікували не хворобу, а хворого. На моє переконання, фітотерапія в лікуванні хронічних захворювань ШКТ може бути успішною завдяки своїй безпеці й ефективності.
Лікарський збір Фітогастрол (компанія «Ліктрави») я призначаю пацієнтам з гастритами, дуоденітами, а також при диспепсіях. Мої пацієнти відзначають швидку дію лікарського збору, хороші результати дає й профілактичне застосування Фітогастролу. Разом із дотриманням дієтичних рекомендацій лікарський збір подовжував періоди ремісії захворювання.
Фітогастрол з м’якою комплексною дією є моїм надійним помічником у лікуванні захворювань ШКТ.
Ольга Олександрівна Островна, амбулаторія центру ПМСД (м. Дергачі Харківської обл.):
– Болі в животі, порушення апетиту, загальна слабкість – комплекс скарг, які мені доводиться чути від пацієнтів на амбулаторному прийомі. Міжсезоння – час загострень хронічних захворювань ШКТ, як-от хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка тощо. У своїй практиці до лікування цих захворювань я підхожу комплексно.
Терапія зазначених станів має бути спрямована на усунення етіологічних чинників, дотримання лікувального режиму і принципів раціонального харчування, корекцію запального процесу і нормалізацію моторно-евакуаторної функції шлунка.
Фітогастрол забезпечує широкий спектр фармакологічної дії, необхідний для ефективної комплексної терапії: стимулює регенерацію тканин, виявляє протизапальні та спазмолітичні властивості; нормалізує секрецію шлункових залоз та моторику ШКТ. Усі рослини, що входять до складу збору Фітогастрол, синергійно діють на етіопатогенетичні ланки та реалізують найважливіші завдання симптоматичної фармакотерапії захворювань ШКТ.
За час застосування у практичній діяльності збір Фітогастрол зарекомендував себе як ефективний і безпечний препарат, який зазвичай добре переноситься пацієнтами, підвищує їх прихильність до терапії і практично не має побічних ефектів (за винятком індивідуальної непереносимості окремих компонентів).
З досвіду застосування препарату Фітогастрол хочу зазначити, що при комплексному лікуванні гострої фази запальних захворювань шлунка хворі відмічають швидке зменшення больового синдрому, порушень травлення та збільшення задоволеності лікуванням. При хронічних формах захворювань тривалість курсів визначаю індивідуально, враховуючи кількість і характер загострень, а також наявність супутньої патології. Терапія Фітогастролом проводиться протягом періоду загострення і ще 3-4 тиж після зникнення всіх симптомів.
Таким чином, можу рекомендувати лікарський збір Фітогастрол пацієнтам для профілактики та комплексного лікування гастриту, дуоденіту, ентероколіту, профілактики рецидивів виразкової хвороби шлунка і ДПК; для регуляції моторної функції шлунка та кишечнику.
Анна Валеріївна Іванова, лікар загальної практики – сімейної медицини (м. Одеса):
– У своїй повсякденній роботі сімейний лікар має справу з різноманітними захворюваннями шлунка, в лікуванні яких використовують як синтетичні, так і рослинні медикаменти. Препарати, що містять у складі рослинні компоненти, менш токсичні, мають широкий спектр дії і м’який пролонгований ефект. Одним з таких засобів є Фітогастрол (компанія «Ліктрави»). Це лікарський збір, що містить у своєму складі квітки ромашки, листя м’яти перцевої, плоди пахучого кропу, кореневища аїру та корінь солодки.
Квітки ромашки зменшують запалення та прискорюють регенерацію ушкодженої слизової оболонки ШКТ, листя м’яти перцевої підсилює секреторну здатність шлунка, покращує апетит, коригує процеси травлення та допомагає заспокоїти нервову систему. Кріп пахучий за рахунок флавоноїдів, ефірних масел, цукрів, вітамінів і мінералів регулює моторику кишкових структур, покращує апетит і засвоєння поживних речовин, чинить спазмолітичну дію.
Кореневища аїру підвищують чутливість смакових рецепторів, стимулюючи процеси всмоктування, нормалізують секрецію соляної кислоти, чинять жовчогінну дію. Солодка посилює відтік жовчі з печінкових проток.
Зазначені властивості компонентів рослинного збору Фітогастрол обумовлюють його застосування при гастриті, дуоденіті різного ґенезу, хронічному коліті, метеоризмі та дискінезіях.
Марина Юріївна Лях, амбулаторія № 5 ЦПМСД № 1 Голосіївського району (м. Київ):
– Попри великий вибір препаратів синтетичного походження інтерес до фітотерапії невпинно зростає. До того ж з’явилися сучасні фітопрепарати з доведеною клінічною ефективністю, які не поступаються за ефективністю синтетичним. При цьому рослинні засоби практично не викликають побічних реакцій і добре переносяться, тому мають перевагу над синтетичними молекулами.
На мою думку, особливо результативним у лікуванні гастриту, функціональних розладів травлення, СПК є комплексний лікарський засіб Фітогастрол («Ліктрави»), що має протизапальну, бактеріостатичну і спазмолітичну дію, нормалізує секрецію, захищає слизову травного тракту, попереджає розвиток ерозій і виразок, нормалізує травлення, усуває дискомфорт і біль, прискорює одужання і збільшує період ремісії запальних захворювань ШКТ. На особливу увагу заслуговує те, що сировина для виготовлення Фітогастролу проходить контроль на проміжних етапах виробництва, а також під час контролю якості готової продукції.
Хочу відзначити, що Фітогастрол зручний у використанні. Упаковка містить 20 фільтр-пакетів, на один прийом потрібно настояти 2 фільтр-пакети у 200 мл окропу в закритому посуді 15 хвилин та приймати в теплому вигляді по 1/2 склянки 2-3 рази на добу за 30 хв до їди. Тривалість курсу лікування Фітогастролом я підбираю індивідуально, здебільшого вона становить близько місяця. Мій досвід свідчить, що Фітогастрол є цінним засобом для лікування захворювань органів травлення та попередження ускладнень і хронізації.
Підготував Сергій Панчев
Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 15-16 (436-437), серпень 2018 р.