Никотин способен подавлять тягу к наркотикам

16.06.2006
Никотин подавляет состояние острой болезненной тяги к наркотикам и может в перспективе применяться для лечения наркотической зависимости.
К таким неоднозначным выводам пришли японские исследователи под руководством Цунэюки Ямамото из Международного университета Нагасаки.
Ученые провели эксперимент на крысах, страдающих наркотической зависимостью от метамфетамина (первитин, винт).
В период «ломки» грызуны начинали отчаянно искать наркотики. Это состояние полностью прекращалось после инъекции никотинового препарата либо донепезила (средства для лечения болезни Альцгеймера).
Ученые выяснили, что никотин воздействует на так называемые центры наслаждения, подавляя острое желание немедленно получить дозу наркотика.
Благодаря такому эффекту никотин может служить временным физиологическим заменителем наркотиков на период, пока больного отучают от пагубной зависимости, - считают исследователи.
По мнению Ямамото, с этой целью могут быть использованы пластыри и препараты, содержащие никотин.

Источник: www.korrespondent.net

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

17.05.2024 Педіатрія Психіатрія Простий навчальний тест можна використовувати для діагностики розладів аутистичного спектра у шестимісячному віці

Об’єднана команда психологів з Міланського університету «Бікокка» та відділення дитячої психопатології Наукового інституту IRCCS E. Medea (Італія) визначила потенційний маркер аутизму, за яким можна діагностувати дитину віком 6 місяців. У своєму дослідженні група вчених протестувала немовлят, які мають ризик розвитку цього розладу, порівняла отримані результати з немовлятами, які не входили до групи ризику, а потім спостерігала за ними впродовж двох років. Аутизм – це цілий спектр соціальних, психічних і емоційних розладів, симптоми якого включають мутизм, соціальні проблеми та егоцентризм. Попередні дослідження свідчать про те, що чим раніше в людини буде діагностовано розлад, тим більше можна зробити, щоби полегшити симптоми з віком. Згідно зі статистикою, 1 із 36 людей має певний ступінь аутизму....

17.05.2024 Ендокринологія Новий комбінований препарат для схуднення виявився ефективнішим за наявні методи лікування

У дослідженні, опублікованому в Nature, Крістоффер Клемменсен і його колеги із Центру фундаментальних метаболічних досліджень при університеті в Копенгагені демонструють нове використання гормону GLP-1 для втрати ваги. GLP-1 можна застосовувати як «троянського коня» для переносу певної молекули в мозок, де вона успішно впливає на нейронні зв’язки і призводить до втрати ваги. «Я вважаю препарати, доступні сьогодні на ринку, першим поколінням лікувальних засобів для схуднення. Зараз ми розробили новий тип ліків, які впливають на пластичність мозку та виявляються дуже ефективними», – зазначає Клемменсен. ...