Американцы научились выявлять болезнь Альцгеймера на ранних стадиях

16.08.2006
Открытие американских ученых может привести к разработке простого и эффективного метода ранней диагностики болезни Альцгеймера.
По данным специалистов из Института Нейрологии Рокфеллера, болезнь Альцгеймера приводит к изменению свойств энзима под названием MAP-киназа Erk 1/2. При болезни в клетках тканей больного нарушается равновесие двух производных этого энзима, причем для выявления указанного дисбаланса достаточно образца клеток кожи или любой другой ткани организма.
Проведенные исследователями тесты позволили отличить образцы тканей пациентов с болезнью Альцгеймера от тканей здоровых людей, а также от тканей больных с болезнью Паркинсона и Хореей Гентингтона.
По словам одного из участников исследования Даниэля Алькона, основным достоинством нового метода является его способность точно диагностировать болезнь Альцгеймера на ранних стадиях ее развития, что может значительно повысить эффективность существующих сейчас методов медикаментозного лечения.
В настоящее время диагноз «болезнь Альцгеймера» ставится больным только после длительного психиатрического обследования. У медиков нет возможности со стопроцентной вероятностью отличить ее от других нейродегенеративных заболеваний при жизни больного.
Отчет об исследовании опубликован в Proceedings of the National Academy of Science.

источник: MedPortal.ru

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

17.05.2024 Педіатрія Психіатрія Простий навчальний тест можна використовувати для діагностики розладів аутистичного спектра у шестимісячному віці

Об’єднана команда психологів з Міланського університету «Бікокка» та відділення дитячої психопатології Наукового інституту IRCCS E. Medea (Італія) визначила потенційний маркер аутизму, за яким можна діагностувати дитину віком 6 місяців. У своєму дослідженні група вчених протестувала немовлят, які мають ризик розвитку цього розладу, порівняла отримані результати з немовлятами, які не входили до групи ризику, а потім спостерігала за ними впродовж двох років. Аутизм – це цілий спектр соціальних, психічних і емоційних розладів, симптоми якого включають мутизм, соціальні проблеми та егоцентризм. Попередні дослідження свідчать про те, що чим раніше в людини буде діагностовано розлад, тим більше можна зробити, щоби полегшити симптоми з віком. Згідно зі статистикою, 1 із 36 людей має певний ступінь аутизму....

17.05.2024 Ендокринологія Новий комбінований препарат для схуднення виявився ефективнішим за наявні методи лікування

У дослідженні, опублікованому в Nature, Крістоффер Клемменсен і його колеги із Центру фундаментальних метаболічних досліджень при університеті в Копенгагені демонструють нове використання гормону GLP-1 для втрати ваги. GLP-1 можна застосовувати як «троянського коня» для переносу певної молекули в мозок, де вона успішно впливає на нейронні зв’язки і призводить до втрати ваги. «Я вважаю препарати, доступні сьогодні на ринку, першим поколінням лікувальних засобів для схуднення. Зараз ми розробили новий тип ліків, які впливають на пластичність мозку та виявляються дуже ефективними», – зазначає Клемменсен. ...