В Омской области птичий грипп обнаружен у диких птиц

31.08.2006
В Омской области у диких перелетных птиц был обнаружен вирус птичьего гриппа H5N1.
«В Омской области при проведении исследований вирус гриппа H5N1 выявлен у диких птиц, обитающих на 14 озерах региона», - сообщил сотрудник пресс-службы Управления Россельхознадзора по Новосибирской области в интервью РИА “Новости”.
Собеседник агентства сообщил также, что в настоящее время все очаги заболевания гриппом домашней птицы на территории Сибирского федерального округа ликвидированы, а комплекс противоэпизоотических мероприятий по ликвидации очага заболевания диких птиц гриппом проводится только в районе озера Убса-Нур в Республике Тыва.
По его словам, в неблагополучных населенных пунктах округа, где ранее были выявлены очаги заболевания домашней птицы, карантин снят в связи с завершением проведения оздоровительных мероприятий.
Ранее в текущем году вирус птичьего гриппа H5N1 был выявлен в пяти регионах Сибирского федерального округа – Алтайском и Красноярском краях, Новосибирской и Томской областях, а также в Республике Тыва.
По данным Россельхознадзора, сейчас в потенциально опасных зонах насчитывается около 8 миллионов голов домашней птицы, а профилактической вакцинации было подвергнуто более десяти миллионов голов.

источник: MedPortal.ru

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

03.05.2024 Акушерство/гінекологія Педіатрія Установлено, що багатокомпонентна внутрішньовенна ліпідна емульсія покращує розвиток мозку недоношених дітей

Згідно з результатами нової роботи, у недоношених дітей, які отримували багатокомпонентну внутрішньовенну ліпідну емульсію, спостерігався кращий розвиток мозку, порівнюючи з тими, хто отримував добавку, зроблену з одного виду жирів. Дослідження буде представлено на зустрічі Педіатричних академічних товариств (PAS) 2024, яка відбудеться 2-6 травня в Торонто. За даними вчених, ліпідні емульсії, що містять лише соєві боби, традиційно використовуються у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених для забезпечення внутрішньовенної харчової підтримки недоношених немовлят. У новому дослідженні вивчали вплив багатокомпонентних ліпідних емульсій із соєвих бобів, оливок, кокосової олії та риб’ячого жиру на розвиток мозку, порівнюючи лише із соєвими бобами....

03.05.2024 Терапія та сімейна медицина Вчені визначають нову ціль для лікування основної причини сліпоти

Учені Медичного коледжу Джорджії в США повідомляють, що ген, який раніше пов’язували із розвитком атеросклеротичних уражень коронарних артерій, може бути ключовим у патогенезі вікової макулярної дегенерації (ВМД), провідної причини сліпоти. ВМД – це стан, що характеризується аномальним розростанням кровоносних судин у задній частині ока. Патологія поширена серед людей похилого віку та пацієнтів із діабетом, ожирінням і багатьма іншими хронічними метаболічними захворюваннями. Надмірне розростання судин пошкоджує макулу (жовту пляму), частину ока, яка перетворює світло в сигнали зображення....