Головна Новини Міністр охорони здоров’я провів нараду «Фармацевтична галузь: вступ до СОТ та початок процесу приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС»

3 квітня, 2008

Міністр охорони здоров’я провів нараду «Фармацевтична галузь: вступ до СОТ та початок процесу приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС»

У Міністерстві охорони здоров’я відбулася нарада «Фармацевтична галузь: вступ до СОТ та початок процесу приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС» за участю міністра охорони здоров’я Василя Князевича, інших представників Міністерства та численних представників фармацевтичної галузі.

Василь Князевич наголосив, що метою зустрічі є бажання Міністерства вислухати зауваження, пропозиції та побажання представників фармбізнесу України – як виробників, так і дистриб’юторів – з нагоди підписання 5 лютого 2008 р. протоколу щодо вступу України до Світової організації торгівлі. З огляду на це головним завданням є запровадження прозорих, зрозумілих та однакових для всіх учасників фармацевтичного ринку «правил гри». Міністр також нагадав, що невдовзі планується перехід до страхової медицини, із цією метою при МОЗ буде створено окремий департамент на чолі з одним із заступників міністра, що опікуватиметься проблемами страхової медицини.

Крім того, керівник МОЗ зазначив, що, на думку Президента України Віктора Ющенка, однією із проблем відродження села є розвиток сільської медицини. «Я готовий до плідної тісної співпраці з вами задля досягнення нашої мети – забезпечення пацієнтів якісними лікарськими засобами», – наголосив В. Князевич. Промовці зосередили увагу на кількох важливих питаннях, здебільшого пов’язаних із адаптацією законодавства до європейських стандартів, наголошуючи на недосконалості нормативно-правової бази переходу на GMP та необхідності подальшого її удосконалення з огляду на вступ України до СОТ. Представники крупних дистриб’юторів і вітчизняних виробників зауважили, що за правильного підходу цей крок для вітчизняного фармацевтичного ринку має бути не стільки викликом, скільки надзвичайною можливістю вийти на світовий ринок. Усі без винятку учасники наради наголосили на важливості підвищення контролю якості лікарських засобів. З цією метою необхідно зробити негайні кроки в напрямку відродження та всебічної підтримки української фармацевтичної науки. Більшість учасників непокоїв той факт, що в Україні виробляється забагато генериків. Адже вітчизняна наука ще не втратила своїх фахівців, здатних створювати оригінальні лікарські засоби.

Під час наради було висловлено впевненість у тому, що повернення до системи державних закупівель допоможе підтримати українську фармацевтичну галузь та відродити вітчизняну фармацевтичну науку. З огляду на це було запропоновано таку схему: після проведення досліджень за масштабними державними програмами лікування хворих на цукровий діабет, туберкульоз та інші хронічні захворювання держава має надавати замовлення на ліки, необхідні для їх лікування. Фармацевти-бізнесмени висловили впевненість, що за умови державного замовлення виробник зможе не лише винайти необхідний для потреб власної держави препарат, а й продавати його за кордон, оскільки буде впевнений, що його кошти, вкладені в розробку оригінального препарату, буде гарантовано повернуто.

Підбиваючи підсумки зустрічі, міністр запропонував представникам усіх фармацевтичних асоціацій викласти свої пропозиції у вигляді конкретних документів або внести пропозиції щодо змін у чинному законодавстві з метою його удосконалення та приведення у відповідність до європейських стандартів. Василь Князевич запевнив, що він не прибічник необдуманих різких кроків, які можуть зашкодити розвитку галузі: «Я робитиму все необхідне для забезпечення країни якісними ліками», – наголосив він.

За інформацією прес-служби МОЗ України