3 квітня, 2008
Фтизіатри обговорили стан і шляхи рішучої боротьби з туберкульозом
«Трагічні виклики соціально небезпечних інфекцій, зокрема ВІЛ/СНІДу й туберкульозу, змушують кожного серйозно усвідомити їх небезпеку. Найближчим часом ми зобов’язані радикально змінити ситуацію задля майбутнього України як держави», – зазначив Василь Князевич.
Незважаючи на те що боротьбу з туберкульозом визначено одним із пріоритетів охорони здоров’я і соціального розвитку, протягом останнього десятиліття середній рівень захворюваності на туберкульоз в Україні збільшився майже вдвічі. Щогодини в нашій державі реєструють чотири нових випадки захворювання на туберкульоз та один випадок смерті від цієї хвороби.
На початок нового тисячоліття загрозлива ситуація з туберкульозу склалася не лише в Україні, а й в усьому світі. Однак, за критеріями ВООЗ, Україну віднесено до групи країн із високим рівнем захворюваності на туберкульоз, оскільки вона має вищий рівень захворюваності, ніж у більшості європейських держав. Зростання смертності серед хворих на туберкульоз зумовлено поширенням епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також хіміо- і мультирезистентного туберкульозу, які важко піддаються лікуванню.
На сьогодні фтизіатрія України перебуває чи не в найгіршому стані серед усіх галузей медицини і вимагає рішучих заходів. У протидії епідеміям соціально небезпечних інфекцій необхідно сконцентрувати увесь потенціал науки, фтизіатричної, санітарно-епідеміологічної служб, лікувальних закладів та громадськості.
Учасники наради обговорювали ключові питання та шляхи створення дієвої системи профілактики й лікування туберкульозу: організації поліпшення діагностики та раннього виявлення туберкульозу, впровадження міжнародних стандартів контролю за туберкульозом, підвищення ефективності лікування, організації управління, удосконалення підготовки медичних працівників і забезпечення високопрофесійними кадрами протитуберкульозних закладів, соціального захисту та матеріального забезпечення працівників, розвиток системи інформування населення з питань профілактики та лікування туберкульозу, соціальної реклами здорового способу життя тощо.
За інформацією прес-служби МОЗ України