5 вересня, 2014
Українські лікарі прагнуть впливати на реформу системи охорони здоров’я
Європеїзація на порядку денному П'ятого з'їзду Української гастроентерологічної асоціації.
Близько 450 учасників зберуться 18-19 вересня в Києві на П'ятий з'їзд Української гастроентерологічної асоціації. Делегати з'їзду – лікарі та науковці, що працюють із хворобами шлунково-кишкового тракту – сподіваються збільшити вплив професійної спільноти на реформування української медицини.
Одне із завдань З'їзду – досягнути запровадження єдиних протоколів обстеження та лікування хворих та використання Формуляру лікарських засобів. «До останнього часу такі протоколи, фактично – єдині лікарські стандарти для гастроентерологів, не використовувались, – каже доктор мед. наук, голова оргкомітету З'їзду, Віце-президент Асоціації, професор, член.-кор. НАМН України Наталія Харченко. – Хоча наша робоча група їх давно розробила. Це дуже прикро позначається на якості медичних послуг в гастроентерології – фактично не працюють стандарти як такі».
Тому лікарі змушені самоорганізуватися і добиватися від влади запровадження цих стандартів, які відповідають усім світовим нормам. Нова ситуація в Україні стимулює громадські об'єднання активізуватися і брати на себе відповідальність у розробці державної політики. В нових умовах Асоціація прагне стати одним із важливих голосів громадянського суспільства у медичній сфері.
Раніше діяльність Асоціації зосереджувалася головним чином на підвищенні фахового рівня лікарів та просвітницькій діяльності. Цього квітня вже вшістнадцяте за ініціативою доктора медичних наук, професора Н. Харченко провели Національну школу гастроентерологів та гепатологів, де з українськими лікарями знаннями ділилися провідні фахівці з восьми країн Європи. У травні в Одесі відбулася масштабна конференція до Міжнародного дня здорового травлення – вперше в Україні за межами Києва.
На З'їзді планується переглянути та затвердити Статут Асоціації, класифікації хвороб органів травлення, які не оновлювались понад 10 років; також оголосять підсумки конкурсу робіт молодих вчених та низку інших важливих для роботи Асоціації питань.
Партнерами З'їзду виступають понад два десятки провідних компаній, інформаційними спонсорами – понад десяток фахових і загальнонаціональних ЗМІ. Генеральним інформаційним партнером заходу є медична газета «Здоров'я України – ХХІ століття».
З питань акредитації та реєстрації на З'їзді звертайтеся, будь ласка, до Юлії Гулевич (mice@arena-cs.com.ua, 050 338 89 80)