22 квітня, 2016
Коментар Ірини Сисоєнко щодо прийняття в першому читанні проекту Закону про трансплантацію та проекту Закону про автономізацію закладів охорони здоров'я
«Ми домоглись того, що перший раз за півтора року роботи парламенту ми нарешті почали приймати законопроекти в сфері охорони здоров'я!
Законопроект 2309а-д про автономізацію медичних установ. Цим законопроектом передбачається надання можливості фінансувати саме за медичні послуги, що надаються пацієнтам, а не фінансувати утримання приміщень лікарень, як це відбувається зараз. Громадяни України оплачують сьогодні медичну допомогу два рази: перший раз - коли платять податки, другий раз - в лікарнях за лікарські засоби та медичні послуги. Такі принципи вже давно потрібно було змінювати. Тому законопроект, що прийнятий в першому читанні, повинен сформувати умови, за якими за кошти бюджету будуть оплачуватись потреби конкретної лікарні (медичне обладнання, ліки, заробітні плати медичним працівникам). Медичні заклади зберігають державну та комунальну форму власності, але стануть некомерційними підприємствами.
Законопроект 2386а-1 про трансплантацію, в якому закладена основа побудови системи трансплантології в Україні. Багато людей мають захворювання, які не лікуються і потребують трансплантації, ці громадяни вимушені їхати за кордон в такі країни, як Білорусія, Іспанія, Індія, щоб врятувати собі життя. В той же час такі операції можуть проводити в Україні, адже вартість операцій за кордоном надзвичайно висока і не завжди вдається зібрати необхідну суму коштів. Законопроект передбачає акредитацію відповідних медичних закладів, формування етичних комітетів, створення реєстру донорів, збільшення кримінальної відповідальності за злочини, що пов'язані з трансплантологією, презумпцію незгоди, тобто "чітко висловленої згоди", що є суттєвим питанням для формування позитивного ставлення суспільства до трансплантологіі».