Більше третини заражень COVID-19 є безсимптомними

26.01.2021

Нещодавно дослідниками Daniel P. Oran, AM, Eric J. Topol, MD було оприлюднено результати системного огляду досліджень, які свідчать про те, що принаймні третина інфекцій SARS-CoV-2 перебігає без розвитку ознак захворювання.

Висновок про те, що майже кожен третій інфікований залишається без симптомів, свідчить на користь перегляду алгоритмів тестування, відзначають дослідники.

«Щоб зменшити передачу SARS-CoV-2  від людей, які мають безсимптомний перебіг інфекції нам потрібно змістити фокус тестування на домашній скринінг», - зазначив провідний автор Деніел Оран, - Недорогі швидкі тести на визначення антигенів, надані мільйонам людей для частого використання, можуть допомогти нам значно зменшити поширення вірусу».

Результати також спираються на попереднє дослідження тих же авторів, в якому були проаналізовані безсимптомні випадки COVID-19. Незважаючи на те, що початкові дані були більш обмеженими, дослідники також припустили, що більш широкий обсяг тестування є доцільним, оскільки особи, в яких перебіг захворювання є безсимптомним можуть передавати SARS-CoV-2 протягом 14 днів.

У поточному системному огляді, найвища якість доказів походить з великих досліджень, що були проведені в Англії та Іспанії. Національно репрезентативні дані включали серологічні дослідження понад 365 000 осіб в Англії та понад 61 000 в Іспанії.

При аналізі окремо з'явилася приблизно така ж частка безсимптомних випадків: 32,4% і 33% відповідно.

«Було корисно виявити, що загальнонаціональні дослідження, що сотні тисяч людей дали майже ідентичні результати: близько третини інфекцій SARS-CoV-2 були повністю безсимптомними», - акцентував Деніел Оран.  

Системний огляд включав 43 дослідження, в яких аналізували тести, проведені методом ПЛР-тестування на активну інфекцію SARS-CoV-2 та ще 18 – результати тестів на антитіла, які показали нинішню або попередню інфекцію. Дослідження були опубліковані до 17 листопада 2020 року.

«Слід зазначити, що термін «безсимптомний» може ввести в оману, оскільки деякі люди в цій групі все ж мають певні незначні  ознаки розвитку інфекції, проте  ця група пацієнтів, швидше за все, є меншістю», - відзначають автори аналізу.

Отже, Daniel P. Oran та  Eric J. Topol вважають, що «стратегія боротьби з COVID-19 повинна бути змінена з урахуванням поширеності й ризику передачі безсимптомного перебігу SARS-CoV-2», - пишуть вони. Дослідники пропонують часте використання недорогих, швидких домашніх тестів для виявлення людей, які є інфікованими та не мають симптомів, а також впровадження урядових програм фінансової допомоги таким пацієнтам, аби ті мали можливість самоізоляції.

Джерело: More Than One Third of COVID-19 Infections Are Asymptomatic (medscape.com)

Посилання на системний огляд: The Proportion of SARS-CoV-2 Infections That Are Asymptomatic: A Systematic Review: Annals of Internal Medicine: Vol 0, No 0 (acpjournals.org)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Створення вакцини для боротьби з MRSA та іншими інфекціями, стійкими до антибіотиків 25.04.2024 Інфекційні захворювання Створення вакцини для боротьби з MRSA та іншими інфекціями, стійкими до антибіотиків

Метицилінрезистентний Staphylococcus aureus (MRSA) – це група грампозитивних бактерій, які генетично відрізняються від інших штамів Staphylococcus aureus. У 2019 році цей збудник спричинив понад 100 000 смертей у всьому світі через стійкість до антимікробних препаратів. Окрім цього, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2019 році стійкі до антимікробних препаратів інфекції вбили понад 1 мільйон людей у всьому світі. У лікарів і дослідників є занепокоєння, що за такої тенденції через 20 або 30 років більшість із ліків перестануть бути ефективними, що поверне людство в епоху до створення антибіотиків. У дослідженні Nature Communications співробітники Мічиганського державного університету повідомили про прорив, який допоможе впоратися із цією глобальною загрозою. Зокрема, команда створила багатонадійну вакцину-кандидат проти бактерій, стійких до антибіотиків....

23.04.2024 Інфекційні захворювання Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями?

Нове дослідження під керівництвом Єльського університету (Нью-Гейвен, штат Коннектикут, США) показує, що деяким респіраторним вірусним інфекціям, наприклад, COVID-19 і грипу, можна запобігти або вилікувати за допомогою місцевого застосування антибіотика. Команда під керівництвом Акіко Івасакі та Чарльза Дела Круза успішно перевірила ефективність неоміцину, антибіотика із групи аміноглікозидів, для запобігання або лікування респіраторних вірусних інфекцій на моделях тварин, коли його вводили через ніс. Потім дослідники виявили, що схожий підхід – цього разу із застосуванням безрецептурної мазі неоспорин, що містить неоміцин, – також викликає швидку імунну відповідь за допомогою активації інтерферон-стимульованих генів (ISG)....

15.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень

Вакцина проти хламідіозу викликала імунні відповіді під час раннього випробування, обнадіюючи, що одного разу це може допомогти стримати поширення інфекції. Зараз в Америці спостерігається найвищий із 1950-х років рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, найпоширеніша бактеріальна інфекція, що передається статевим шляхом, спричиняється бактеріями класу Chlamidiae. У нових результатах випробувань, опублікованих у журналі Lancet Infectious Diseases, вакцина CTH522 була визнана безпечною та ефективною, оскільки викликала реакцію антитіл....