Дослідження: Інфекція COVID-19 під час вагітності не підвищує ризик мертвонародження або неонатальної смерті

23.02.2021

Згідно з результатами нового дослідження, інфекція COVID-19 під час вагітності не пов'язана з мертвонародженням або ранньою неонатальною смертю. Однак жінки з підозрою або підтвердженим COVID-19 частіше мали передчасні пологи. У дослідженні, очолюваному вченими з Королівського коледжу Лондона і опублікованому в журналі Ultrasound in Obstetrics and Gynecology, використовувалися дані з Великобританії і США.

Команда дослідників розглянула дані 4004 вагітних жінок, у яких була підозра або підтверджений COVID-19. Із цих жінок 1606 були з Великобританії, інформацію взято з реєстру під назвою PAN-COVID; 2398 були зі США – реєстр SONPM американської академії педіатрії.

Всі учасниці народили в період із січня по серпень 2020 року.

Дослідження показало, що жодна дитина не померла від COVID-19. Також не було збільшення ризику мертвонародження або низької ваги при народженні.

Однак дані як Великобританії, так і США свідчать про більш високий ризик дострокових пологів (визначається як народження до 37 тижнів вагітності).

За даними Великобританії, 12 % жінок із підозрою або підтвердженим COVID-19 мали дострокові пологи – це на 60 % вище, ніж середній показник по країні (7,5 %). За даними США, 15,7 % жінок мали дострокові пологи, що на 57 % вище, ніж у середньому по США, де цей показник становить 10 %.

Дослідники вважають, що частина цієї асоціації може бути пов’язана з рішенням лікарів про дострокове народження дитини через занепокоєння щодо впливу інфекції COVID-19 на матір та дитину. Частота спонтанних передчасних пологів була нижчою, ніж очікувалося.

Професор Крістоф Ліз, провідний автор дослідження, зазначив: «Висновок про те, що інфекція COVID-19 не збільшує ризик мертвонародження або смерті дитини, є обнадійливим. Однак підозра або підтверджений діагноз COVID-19 був пов'язаний із більш високим ризиком дострокових пологів, і не зовсім зрозуміло, чому».

Доктор Ед Маллінс, співавтор роботи, додав: «Це дослідження переконує у необхідності пріоритезації вакцинації для жінок, які вагітні або які планують завагітніти, і втілення наявних заходів, які захищають жінок під час вагітності від інфекції».

Частка дітей, народжених матерями з підтвердженим COVID-19, у яких згодом виявили SARS-CoV-2 (який викликає COVID-19), становить 2 % у Великобританії і 1,8 % у США.

Більшість жінок у дослідженні не мали коморбідної патології, наприклад, діабету або респіраторних захворювань.

У Великобританії 8 учасниць дослідження померли, а з американської когорти померло 4 жінки.

Вчені акцентували, що хоча ці показники смертності вищі, ніж очікувалося, для жінок, які народжують, вони схожі на очікувані показники летальності серед дорослих із підтвердженою інфекцією COVID-19. Це говорить про те, що жінки під час вагітності не мають більш високого ризику смерті від COVID-19, ніж не вагітні.

Джерело: Study: COVID-19 infection in pregnancy does not increase risk of stillbirth or neonatal death (news-medical.net)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

COVID-19: Ризик реінфекції / Дозвіл на екстрене використання бамланівімабу скасовано 20.04.2021 Інфекційні захворювання COVID-19: Ризик реінфекції / Дозвіл на екстрене використання бамланівімабу скасовано

Дослідження, опубліковане в Lancet Respiratory Medicine, допомагає охарактеризувати ризик реінфекції SARS-CoV-2 при тісному контакті. В експерименті взяли участь приблизно 3000 призовників – морських піхотинців (переважно молодих чоловіків), які мали негативні результати ПЛР на SARS-CoV-2 протягом 3 тижнів поспіль під час нагляду під карантином, після чого їх перевели на військовий навчальний майданчик. ...

13.04.2021 Інфекційні захворювання COVID-19: моноклональні антитіла у запобіганні інфекції та нові дані про штам B.1.1.7

Застосування комбінації моноклональних антитіл casirivimab-imdevimab знижує ризик симптоматичної інфекції SARS-CoV-2 при домашніх контактах із хворими на COVID-19 на 81 %. У дослідженні фази ІІІ близько 1500 людей без антитіл до SARS-CoV-2 або симптомів COVID-19, які жили з інфікованими SARS-CoV-2 особами протягом попередніх 4 днів, були рандомізовані для отримання підшкірного casirivimab-imdevimab або плацебо. До 29 дня у 7,8 % реципієнтів плацебо розвинувся симптоматичний COVID-19 проти 1,5 % реципієнтів, які отримували моноклональні антитіла. Серед тих, у кого розвинулась симптоматична інфекція, симптоми тривали приблизно 3 тижні у реципієнтів плацебо проти 1 тижня у реципієнтів антитіл. ...

13.04.2021 Інфекційні захворювання У МОЗ затвердили зміни до протоколу лікування COVID-19

У МОЗ всьоме оновили протокол лікування COVID-19. Першу версію затвердили рік тому – 2 квітня 2020 року. Зміни ґрунтуються на підставі результатів дослідження REMAP-CAP та RECOVERY, а також рекомендацій Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб США і Національної служби здоров'я Великої Британії. ...