Зустрічайте нове періодичне онлайн-видання «Практикум». Передмова головного редактора

Дорогі читачі!
Наша редакція з приємністю представляє нову рубрику порталу Health-ua.com під назвою «Практикум. Періодичне онлайн-видання».
Ми створили «Практикум», як платформу, де буде зібрано низку публікацій з обраної теми задля детального і глибокого її вивчення. Тут ви зможете ознайомитися з клінічними дослідженнями, рекомендаціями, думками зарубіжних і вітчизняних експертів з найактуальніших і найцікавіших тем.
Сьогодні увага всього медичного світу прикута до пандемії Covid-19. За рік накопичилося чимало знань та даних про інфекцію, викликану вірусом SARS-CoV-2. Проте одностайних рекомендацій щодо діагностики, лікування коронавірусної хвороби й досі немає. Ведуться дослідження і дискусії про перебіг та ускладнення Covid-19.
Наш перший «Практикум» присвячено важливій і складній темі: Неврологічні та психологічні прояви, ускладнення і наслідки Covid-19.
Ми прагнемо зробити наш контент максимально корисним і цікавим для вас, тож будемо вдячні за ваші пропозиції і побажання щодо наступних тем періодичного онлайн-видання «Практикум». Пишіть нам на e-mail: zu@health-ua.com.
ЧИТАТИ НОМЕР >>
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Неврологія

Згідно з результатами нових досліджень, кілька тривалих симптомів COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом коронавірусу SARS-CoV-2 на блукаючий нерв (лат. nervus vagus). Дослідники з Університетської лікарні Тріаса та Пуйоля (дочірнього автономного університету Барселони, Іспанія) оцінили функціонування блукаючого нерва у хворих на COVID-19. Серед 348 пацієнтів приблизно 66 % осіб мали принаймні один симптом, який свідчив про дисфункцію блукаючого нерва. ...
Міжнародна ліга боротьби з епілепсією (ILAE) випустила рекомендації щодо лікування депресії у пацієнтів з епілепсією. Незважаючи на докази того, що депресія є частою супутньою хворобою серед пацієнтів з епілепсією, дані щодо її лікування при епілепсії все ще обмежені, а рекомендації ґрунтуються переважно на індивідуальному клінічному досвіді. ...
Дослідження PREMIERS, що проводилося у пацієнтів із нещодавно перенесеним інсультом або транзиторною ішемічною атакою (ТІА), які також мали захворювання ясен, не показало статистично значущої різниці між інтенсивним пародонтологічним лікуванням і стандартним лікуванням у частоті повторного інсульту, інфаркту міокарда або смерті протягом 1 року спостереження, хоча спостерігалася сильна тенденція до переваги у групі інтенсивного лікування....