Зустрічайте нове періодичне онлайн-видання «Практикум». Передмова головного редактора

Дорогі читачі!
Наша редакція з приємністю представляє нову рубрику порталу Health-ua.com під назвою «Практикум. Періодичне онлайн-видання».
Ми створили «Практикум», як платформу, де буде зібрано низку публікацій з обраної теми задля детального і глибокого її вивчення. Тут ви зможете ознайомитися з клінічними дослідженнями, рекомендаціями, думками зарубіжних і вітчизняних експертів з найактуальніших і найцікавіших тем.
Сьогодні увага всього медичного світу прикута до пандемії Covid-19. За рік накопичилося чимало знань та даних про інфекцію, викликану вірусом SARS-CoV-2. Проте одностайних рекомендацій щодо діагностики, лікування коронавірусної хвороби й досі немає. Ведуться дослідження і дискусії про перебіг та ускладнення Covid-19.
Наш перший «Практикум» присвячено важливій і складній темі: Неврологічні та психологічні прояви, ускладнення і наслідки Covid-19.
Ми прагнемо зробити наш контент максимально корисним і цікавим для вас, тож будемо вдячні за ваші пропозиції і побажання щодо наступних тем періодичного онлайн-видання «Практикум». Пишіть нам на e-mail: zu@health-ua.com.
ЧИТАТИ НОМЕР >>
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Неврологія

Кетамін – анестетик, також відомий своїм незаконним використанням як наркотик, – останнім часом здобув кращу репутацію, оскільки медичний персонал почав визнавати його широкий спектр терапевтичних ефектів. Препарат усе частіше використовується для різних медичних цілей, у тому числі як знеболювальний засіб, альтернативний опіоїдам, і як терапія стійкої до лікування депресії. У новому дослідженні, опублікованому в журналі Cell Reports, біологи та біомедичні інженери з Колумбійського університету нанесли карту впливу кетаміну на мозок мишей і виявили, що повторне використання протягом тривалих періодів часу призводить до поширених структурних змін у дофаміновій системі мозку. ...
Інтенсивні міжнародні зусилля щодо покращення роздільної здатності магнітно-резонансної томографії для вивчення людського мозку завершилися створенням сканера надвисокої роздільної здатності 7 Тесла, який записує до 10 разів більше деталей, ніж сучасні сканери 7T, і у понад 50 разів більше, ніж нинішні сканери 3T, які є основою більшості лікарень. Сканер NexGen 7T – це новий інструмент, який дає змогу дивитися на мозкові схеми з вищою просторовою роздільною здатністю у функціональній МРТ, дифузійному та структурному зображенні, а отже, проводити дослідження нервової системи людини із більшою деталізацією. Патологічні нейронні ланцюги є причиною дегенеративних патологій, зокрема шизофренії та розладів розвитку, наприклад, аутизму....
Дослідники Університету Сент-Луїса (Міссурі, США) зіграли важливу роль у створенні першого і єдиного схваленого Управлінням із контролю за продуктами й ліками (FDA) лікування збудження, пов’язаного із хворобою Альцгеймера. У статті, опублікованій в JAMA Neurology, Джордж Т. Гроссберг, доктор медичних наук, і його колеги поділилися результатами національного клінічного випробування. Вони виявили, що REXULTI, також званий брекспіпразолом, значно зменшував збудження в пацієнтів із хворобою Альцгеймера та добре переносився із незначними побічними ефектами....