«Практикум» №2 2021р. «Підступні захворювання – як не пропустити і вчасно допомогти». Передмова головного редактора

Дорогі читачі!
У практиці практикуючого лікаря багато рутини – пацієнти із хронічними захворюваннями, коли діагноз відомий, а лікування згідно з протоколами, профілактичні огляди, лікарняні листи. Та нерідко трапляються клінічні випадки, коли почуваєшся «доктором Хаусом», таким собі Шерлоком від медицини. Коли шукаєш, полюєш та знешкоджуєш небезпечного «злочинця»-хворобу. Саме в таких ситуаціях вмикаються незадіяні ресурси знань, навиків та інтуїції.
Такі патології-Моріарті, які мають нетиповий перебіг, «ховаються» за масками незрозумілих симптомів, змушують призначити численні обстеження та перегорнути гігабайти інформації, перш ніж встановити правильний діагноз, траплялися кожному клініцисту. Тож ми підготували для вас «Практикум» за темою: «Підступні захворювання – як не пропустити і вчасно допомогти».
Ми зібрали низку публікацій, в яких детально описані деякі рідкісні нозології. Хтозна, можливо, саме ця добірка матеріалів допоможе вам розпізнати підступну патологію та врятувати ще одне життя.
Цікаво було б дізнатися більше? Тоді надсилайте свої пропозиції і побажання на e-mail: zu@health-ua.com.
ЧИТАТИ НОМЕР >>
З повагою,
головна редакторка порталу Health-ua.com
Наталія Нечипорук
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ
Дослідження, проведене Університетом Монаша (Австралія), показало, що аномально високий рівень ЛПВЩ, відомого як «хороший холестерин», пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку деменції у людей похилого віку. Отримані результати можуть допомогти лікарям визначити групу літніх пацієнтів, потенційно схильних до ризику деменції, особливо віком 75 років і старше. Результати одного із найбільших досліджень, в якому вивчався зв’язок між підвищеним рівнем ЛПВЩ і деменції серед початково здорових людей віком старше 70 років, залучених до програми ASPREE, опубліковані у The Lancet Regional Health–Western Pacific....
Дослідники з Інституту біомедичних інновацій Терасакі (Лос-Анджелес) зробили значний прогрес у медичних технологіях і створили адгезивний гель, що пропонує революційне лікування шлунково-кишкових фістул. Ця розробка знаменує важливу віху у вирішенні складного захворювання, яке довгий час мучило пацієнтів і лікарів....