Вийшли нові рекомендації Американської асоціації серця щодо тромбозів, пов'язаних із вакцинацією проти COVID-19

30.04.2021

Нещодавно опубліковані рекомендації щодо рідкісних станів, пов’язаних із COVID-19, а також вакцинацією проти коронавірусної інфекції.

Звіт був оприлюднений вчора Американською асоціацією серця (American Heart Association – АНА) / Американською асоціацією інсультів (American Stroke Association – ASA).

У новому керівництві, опублікованому сьогодні у виданні «Stroke», окреслено ознаки та симптоми тромбозу мозкових венозних синусів (CVST) та синдрому тромбоз-тромбоцитопенії (TTS), а також індукованої вакциною імунної тромботичної тромбоцитопенії (VITT). Тут також рекомендовано найкращі варіанти лікування цих станів.

У ході аналізу дослідники оцінили базу даних 59 медичних організацій та медичні історії 81 мільйона пацієнтів, 98 % з яких зі США.

Із майже 514 тисяч пацієнтів із діагнозом COVID-19 між січнем 2020 року та березнем 2021 року у 20 також встановлено діагноз CVST.

З-поміж приблизно 490 тисяч дорослих осіб, які були щеплені вакциною Pfizer або Moderna, не було виявлених випадків тромбоцитопенії.

Автори відзначають, що випадки TTS/VITT траплялися протягом 2,5 тижнів після отримання вакцини J&J у Сполучених Штатах та протягом 3,5 тижнів після отримання вакцини AstraZeneca в Європі.

Згідно зі звітами CDC (Center for Disease Control and Prevention) та FDA (Food and Drug Administration) від 23 квітня, зазначається, що з майже 7 мільйонів дорослих, які були щеплені вакциною J&J, агентства розслідували лише 15 зареєстрованих випадків TTS.

У звіті ЕМА (European Medicines Agency) від 7 квітня зазначається, що з понад 25 мільйонів людей, які отримали вакцину AstraZeneca в ЄС, було зареєстровано 62 випадки CVST.

У своїй заяві експерти АНА/ASA закликають «якнайшвидше зробити щеплення проти COVID-19».

«Ми впевнені, що переваги вакцинації набагато перевищують дуже малі, рідкісні ризики, – заявили в організаціях. – Ризики вакцинації також набагато менші, ніж ризик ускладнень COVID-19 та його потенційно летальні наслідки».

Джерело: AHA Guidance on Blood Clots Linked to COVID-19 Vaccine (medscape.com)

Повний текст документа: Diagnosis and Management of Cerebral Venous Sinus Thrombosis with Vaccine-Induced Thrombotic Thrombocytopenia (ahajournals.org)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Неврологічні ускладнення у госпіталізованих пацієнтів із COVID-19 поширені, смертельно небезпечні 13.05.2021 Інфекційні захворювання Неврологія Неврологічні ускладнення у госпіталізованих пацієнтів із COVID-19 поширені, смертельно небезпечні

Згідно з висновками Глобального консорціуму дослідження неврологічної дисфункції при COVID-19 (Global Consortium Study of Neurologic Dysfunction in COVID-19 – GCS-NeuroCOVID), у 8 з 10 пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19, розвиваються неврологічні ускладнення, і ці пацієнти набагато частіше помирають у лікарні у порівнянні із такими без неврологічних ускладнень....

12.05.2021 Інфекційні захворювання Вакцини від COVID-19 не пошкоджують плаценту під час вагітності

Дослідження додає доказів того, що вакцини від COVID-19 безпечні під час вагітності CHICAGO – нове дослідження, в якому взяли участь пацієнтки, щеплені від COVID-19 під час вагітності, в результаті якого доказів ураження плаценти не виявлено. ...

06.05.2021 Інфекційні захворювання Чи є зв'язок між COVID-19 та аспірином або ібупрофеном?

У новому великому дослідженні не виявлено ознак того, що використання нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), таких як аспірин або ібупрофен, підвищує вразливість людей до зараження новим коронавірусом....