Як метаболіт холестерину пов’язаний із розвитком раку молочної залози?

09.06.2021

Вчені, які працюють над розумінням клітинних процесів, що пов'язують високий рівень холестерину з рецидивом раку молочної залози та метастазами, повідомляють, що побічний продукт метаболізму холестерину змушує деякі клітини надсилати сигнали, які спонукають до розвитку раку, на інші клітини. Ці сигнали «упаковані» у зв’язані з мембраною відділи, які називаються позаклітинними везикулами.

Як повідомляють дослідники у виданні «Endocrinology», відкриття може призвести до розробки нових протиракових методів лікування.

«Позаклітинні везикули відіграють важливу роль у нормальній фізіології, але вони також вже були причетними до біології раку, – розповідає керівник дослідження професор молекулярної та інтегративної фізіології з Університету Іллінойсу Erik Nelson. – Ці частинки «перевозять» вантаж з однієї клітини в іншу. Цей процес важливий, оскільки виконує функції комунікаційної мережі. Але дуже мало відомо про те, що регулює діяльність везикул».

У попередніх дослідженнях E. Nelson та його колеги виявили, що 27-гідроксихолестерин (27-hydroxycholesterol – 27НС) – побічний продукт метаболізму холестерину, сприяє росту пухлини, зв'язуючись із рецепторами естрогену в різних тканинах. Таким чином 27НС стимулює ракові клітини, що реагують на естроген, до росту і розмноження. Дослідники також виявили, що 27HC пригнічує імунну функцію.

Щоб точніше зрозуміти, як 27HC діє на клітини, у новому дослідженні команда вчених піддала дії метаболіту кілька типів клітин, включаючи імунні клітини, відомі як поліморфноядерні нейтрофіли.

«Коли ми піддавали взаємодії 27НС із нейтрофілами, останні починали виділяти позаклітинні везикули», – пояснює професор Nelson.

Вчені виявили унікальну колекцію сигнальних молекул. А при введенні в мишачі моделі раку молочної залози везикули сприяли як зростанню пухлини, так і її метастазуванню.

«Це важливе дослідження, оскільки воно встановлює, що естроген або метаболіт холестерину можуть регулювати ці позаклітинні везикули, – акцентував провідний автор дослідження. – Розуміння того, як працює ця система, може виявитися корисним для розробки нових терапевтичних методів».

Джерело: Cholesterol metabolite induces production of cancer-promoting vesicles | EurekAlert! Science News

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Онкологія та гематологія

Дослідники виявили ген, асоційований із раком кісток у дітей, що визначає потенційно новий підхід до терапії 03.06.2021 Онкологія та гематологія Дослідники виявили ген, асоційований із раком кісток у дітей, що визначає потенційно новий підхід до терапії

Дослідники виявили ген OTUD7A, що впливає на розвиток саркоми Юінга – раку кісток, який зустрічається переважно у дітей. Вони також виявили з'єднання, яке виявляє потенціал блокування активності білка OTUD7A. Результати дослідження вчених з Університету Північної Кароліни та Комплексного онкологічного центру Лайнебергер опубліковано нещодавно у виданні Advanced Science....

26.04.2021 Онкологія та гематологія Вперше за останні 13 років в Україні здійснено трансплантацію кісткового мозку дорослому пацієнту

Вперше за останні 13 років українські лікарі Київського центру ТКМ провели трансплантацію кісткового мозку (ТКМ) дорослій особі від родича. Пацієнтом став 18-річний Олександр Цимбалюк із Прикарпаття. ...

23.04.2021 Онкологія та гематологія У FDA схвалили нову імунотерапію GSK від раку ендометрію

Сьогодні в Управлінні з продовольства та медикаментів США (The US Food and Drug Administration – FDA) схвалили за прискореною процедурою імунотерапію достарлімабом (Jemperli) для лікування рецидивувального або запущеного раку ендометрію з дефіцитом репарації помилково спарених нуклеотидів (deficient mismatch repair, dMMR), який є генетичною аномалією, що порушує відновлення ДНК....