Чи реєстр GARFIELD-AF ефективніший за CHA2DS2-VASc та HAS-BLED щодо прогнозу смертності, інсульту та кровотечі протягом 2 років у пацієнтів із фібриляцією передсердь?

10.06.2021

Автори нового дослідження (Keith A. A. Fox та співавт.) мали на меті визначити, чи прогнозує Глобальний антикоагулянтний реєстр у FIELD–Atrial Fibrillation (GARFIELD-AF) летальність, негеморагічний інсульт / системну емболію та великі кровотечі протягом 2 років після розвитку фібриляції передсердь (ФП), і оцінити, як цей інструмент ризику працює порівняно зі шкалами CHA2DS2-VASc та HAS-BLED.

Потенційні провісники подій включали демографічні та клінічні характеристики, вибір лікування і фактори способу життя.

Індекси оцінювали у порівнянні з предикторами ризику CHA2DS2-VASc та HAS-BLED. Моделі були перевірені внутрішньо та зовнішньо в ORBIT-AF і датських загальнодержавних реєстрах.

Серед 52 080 пацієнтів, зареєстрованих у GARFIELD-AF, 52 032 мали дані спостереження.

Інструмент ризику GARFIELD-AF перевершив CHA2DS2-VASc щодо смертності від усіх причин у всіх когортах. Оцінка GARFIELD-AF перевищувала CHA2DS2-VASc щодо негеморагічного інсульту і HAS-BLED щодо серйозних кровотеч при внутрішній валідації та у датській когорті пацієнтів із ФП. У пацієнтів із дуже низьким і низьким ризиком (CHA2DS2-VASc 0 або 1 (чоловіки) та 1 або 2 (жінки) оцінка ризику GARFIELD-AF пропонувала сильне селективне значення для всіх кінцевих точок у порівнянні з CHA2DS2-VASc та HAS-BLED.

Інструмент GARFIELD-AF також включав ефект терапії пероральними антикоагулянтами (OAК), що дозволяє клініцистам порівняти очікуваний результат різних рішень щодо лікування антикоагулянтами (тобто відсутність OAК, антагоністів вітаміну K (АВК), пероральних антикоагулянтів).

Таким чином, інструмент оцінки ризику GARFIELD-AF перевершував CHA2DS2-VASc при прогнозуванні смерті та негеморагічного інсульту, а також HAS-BLED щодо серйозних кровотеч як у цілому, так і у пацієнтів із дуже низьким та низьким ризиком ФП.

Джерело: GARFIELD-AF risk score for mortality, stroke, and bleeding within 2 years in patients with atrial fibrillation | European Heart Journal - Quality of Care and Clinical Outcomes | Oxford Academic (oup.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Кардіологія

Вперше в Україні проведена ендоваскулярна операція за допомогою VR-технології 11.06.2021 Кардіологія Вперше в Україні проведена ендоваскулярна операція за допомогою VR-технології

Вперше в Україні лікарями клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова (КЛШМДЛ) була проведена ендоваскулярна операція із передопераційним моделюванням за допомогою методики віртуальної реальності....

17.05.2021 Кардіологія Комісія, скликана The Lancet, окреслила план глобальної боротьби із ССЗ у жінок

Експертна група, скликана The Lancet, звернулася із закликом до термінових дій для зменшення глобального тягаря серцево-судинних захворювань (ССЗ) у жінок і окреслила амбітний порядок денний для досягнення цієї мети. Доповідь комісії Lancet Women and Cardiovascular Disease Commission, яка очолена жінками, була представлена 16 травня під час пленарного засідання в Американському коледжі кардіології (ACC) і одночасно опублікована у виданні The Lancet. ...

21.04.2021 Кардіологія Поширена схема «ПОАК + аспірин» без чітких показань пов’язана зі збільшенням ризику кровотеч

Одночасне застосування прямого перорального антикоагулянта (ПOAК) та аспірину, в т. ч. без чітких показань до призначення аспірину, є поширеним явищем у серцево-судинних пацієнтів. Це може бути пов’язано з підвищеним ризиком кровотечі – демонструє спостережне дослідження, опубліковане у JAMA Internal Medicine. ...